2 : 3 sn
(1:0, 0:2, 1:0 — 0:0)
HK Nitra

HK Nitra — HC Košice 2:3 sn (1:0, 0:2, 0:0 — 0:0)

Góly a asistencie: 14. Minárik (Foget, Kollár), 60. Tvrdoň (M. Slovák, Foget) – 21. Mráz (Baránek, Chovan), 31. Klhůfek (Chovan), rozh. sám. nájazd: Belluš (KOS)

Vylúčení: 3:7 na dve min., navyše: Réway (KOS — 5 min. + DKZ za napadnutie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tvrdoň, Stano — Kacej, Crman (všetci SVK)

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Ege, Pupák, Knižka, Vitaloš – Hrnka, M. Slovák, Tvrdoň – Žitný, Kollár, Fominykh – Holeštisnký, Foget, Sýkora – Múčka, Šiška, Minárik

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Cibák — Klhůfek, Mráz, Chovan — Réway, Vrábeľ, Jenyš — Milý, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan

V úvode zápasu medzi Nitrou a Košicami sa na nič nečakalo a zaujímavé momenty priniesli už prvé minúty. V tej otváracej sa na trestnú lavicu pobral domáci Hrnka, čo chcel v presilovkový gól neúspešne pretaviť Mráz. Pomerne rýchlo sa však sily na ľadovej ploche vyrovnali, keďže na lavicu hanby sa poberal práve Mráz. Ten bol do tretice výraznou postavou aj v polovici štvrtej minúty, keď sa dostal v ideálnej pozícii k odrazenému puku, ale Cowleyho ho poslať nedokázal. Skórovať mohli aj Nitrania, ktorí sa na konci ôsmej minúty dostali do zaujímavého brejku. Na jeho konci bol Fominikh, ktorý natiahol Sedláčka, ale jeho bránku napokon tesne minul. Stav sa nemenil ani o minútu neskôr. Po Nemcovom nahodení od čiary sa dostal k puku v predbránkovom priestore Slovák, trafil však len konštrukciu Sedláčkovej svätyne. Ten bol po prvýkrát prekonaný v 14. minúte, keď ostal pred bránkou voľný Minárik a bez väčších problémov napol sieť košickej bránky. Veľmi rýchlo však mohlo byť vyrovnané, keď že už o minútu neskôr dostával prihrávku do veľkej šance aj Jenyš. Puk mu však skĺzol po čepeli a nedôrazné zakončenie Cowley pokryl. A keďže sa už stav pred prestávkou nemenil, Nitra po 20 minútach hry viedla pomerom 1:0.

Ani prostredná časť riadnej hracej doby neostala svojej predchodkyni nič dlžná. Naopak, začala sa ešte zaujímavejšie, keď priniesla už po 24 sekundách vyrovnávajúci gól z hokejky Mráza. Všetko to začalo skvelým prehľadom Chovana, ktorý našiel Baránka, ten zasa voľného Mráza no a center prvej košickej formácie už našiel recept na Cowleyho v bránke. Spolu s týmto gólom dostali Košičania krídla a inciatívu prebrali na svoju stranu, čo demonštroval v 27. minúte individuálnou akciou aj ich kapitán Chovan. Chýbala jej však gólová bodka. Tá prišla v 31. minúte a prsty v nej mal práve Chovan. Ten opäť potvrdiť skvelý prehľad o dianí na ľade, prevzal si puk, nakorčuľoval s ním medzi kruhy a pri žrdi našiel najlepšieho košického strelca Klhůfka, ktorý už nemal problém poslať svoj tím do vedenia. Nitrania sa snažili o vyrovnanie počas nasledujúcej presilovej hry, ale oceliari sa umne bránili a súpera do vyložených šancí nepúšťali. Platilo to aj na opačnej strane, keď zasadol necelých päť minút pred koncom druhej tretiny na trestnú lavicu Sýkora. Košice tak po 40 minútach hry viedli 2:1.

Aj keď boli s takýmto výsledkom zverenci trénerského tandemu Šťastný — Šimurda spokojní, bolo jasné, že výhru im rozhodne nezaručí. Naopak, húževnatí Nitrania robili všetko pre to, aby sa im ešte v tretej časti podarilo minimálne vyrovnať. Dopomôcť im k tomu mohla dlhá päťminútová presilová hra o jedného muža, no košická defenzíva si zodpovene plnila svoje úlohy a súpera do vyloženej šance nepustila. Platilo to aj v ďalšom priebehu tretej tretiny, no Nitra to napokon v záverečnej minúte predsa len zlomila, keď vyrovnal 35 sekúnd pred koncom Tvrdoň. Zápas tak musel ísť do predĺženia.

Nerozhodlo ho ani nasledujúcich päť minút, hoci Nitrania počas nich mali k dizpozícii presilovú hru. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa viac darilo Košiciam, za ktoré skórovali postupne Belluš aj Chovan. Druhý bod tak na svoje konto získali oceliari.