(0:0, 0:1, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava

HC Košice — HC Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 39. O'Donnell (Ranford, Bortňák)

Vylúčení: 2:2 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Novák — Odrzovenský, Šoltés (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota — Klhůfek, Mráz, Chovan — Poirier, Réway, Lapšanský — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Vrábeľ

HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Jasenec, Jendek, Lepskii

Zápas medzi Košicami a Slovanom sa rozbiehal pomalšie, oba celky sa totiž v jeho úvode snažili vychádzať zo zabezpečených defenzív, a tak mali gólmani minimum práce. Následne však prebrali iniciatívu na svoju stranu Bratislavčania, ktorí boli do druhej polovice prvej tretiny aktívnejším tímom a viackrát pohrozili Sedláčkovi. V polovici deviatej minúty sa to podarilo Maierovi, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu. Po jeho zakončení prepadol puk do bránkoviska, odkiaľ ho upratal Růžička. O minútu neskôr neuspel na opačnej strane Klhůfek, ktorý dobre tečoval nahodenie od čiary, na čo musel pohybom reagovať Parks. Brankár Slovana síce skončil na ľade, ale puk za jeho chrbát neprepadol. Neskóroval ani O'Donnell, ktorý na konci 13. minúty dokorčuľoval svoju vlastnú strelu a s pukom sa opätovne dostal pred Sedláčka. V rozhodujúcej chvíli mu však skĺzol z čepele, preto to bolo bez zakončenia. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal na svojej hokejke v 15. minúte Ališauskas. Ten ostal zabudnutý na pravom krídle, odkiaľ sa ešte presunul pred bránku. Sedláčka si chcel rozpohybovať, ale košický brankár si dal pozor. A keď neuspel na opačnej strane v individuálnom prieniku ani Frič, do šatní sa šlo za bezgólového stavu 0:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sľubovala množstvo obojstranných šancí, pričom tentokrát vstúpili do hry lepšie košickí korčuliari. Tí sa mohli v polovici 23. minúty ujať vedenia, keď Poirier posunul puk v prečíslení dvoch proti jednému Lapšanskému. Dôležitým zákrokom sa však prezentoval Parks. Oceliari neuspeli ani o dve minúty neskôr, keď mohli potrestať vylúčenie Meszároša. Réway v strednom pásme zrýchlil a dostal sa do súboja zoči-voči Parksovi, v ktorom trafil konštrukciu jeho bránky. Košice pokračovali vo zvýšenej útočnej aktivite, čo chcel v 35. minúte využiť Eliaš. Ten tečoval Réwayovo nahodenie, ale Parks puk lapačkou pohladil v rozhodujúcej chvíli a vytesnil ho do bezpečnej zóny. Domáci sa nepresadili ani 130 sekúnd pred prestávkou, keď to skúsil nenápadnou strelou Belluš. Jeho puk ešte brankárovi vypadol, Slovan si ale dal následne v predbránkovom priestore dostatočný pozor a svojho súpera do šance nepustil. Jediný gól druhej tretiny padol počas presilovej hry Bratislavčanov, keď sa na dvakrát presadil O'Donnell. Košice tak po 40 minútach hry prehrávali 0:1.

Samozrejme, futbalový výsledok v žiadnom prípade neznamenal, že to bude mať Slovan v záverečnej pasáži riadnej hracej doby jednoduché. Naopak, zverenci trénera Šťastného vstúpili do tretej tretiny s úmyslom minimálne vyrovnať, čomu sa snažili prispôsobiť aj obraz svojej hry. V 47. minúte chcel vyrovnať Baránek, ktorý prebral dobrý puk Chovana. Zaujímavou sťahovačkou sa v predbránkovom priestore zbavil bratislavského obrancu, následne mu ale puk skĺzol z čepele, preto nezakončil. Domáci mohli skórovať aj v 55. minúte, keď našiel Chovan pred bránkou voľného Klhůfka. Ten nemal priestor na manévrovanie, preto to skúsil poslať na Parksa, no neprekonal ho. Domáci to ešte v závere skúšali bez brankára, ale Bratislavčanom pomohla konštrukcia ich bránky. Slovan si tak po výsledku 0:1 odviezol plné tri body.