3 : 4
(0:2, 3:2, 0:0)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)

Góly a asistencie: 22. Haščák (Drgoň, Svitana), 26. Skokan (Haščák, Livingston), 36. Skokan (Livingston, Drgoň) – 9. Lapšanský (Poirier, Pavlin), 14. Réway (Klhůfek, Chovan), 24. Poirier (Michalčin, Růžička), 30. Belluš (Klhůfek, Poirier)

Vylúčení: 2:6 na dve min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tvrdoň, Novák — Crman, Frimmel (všetci SVK)

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Zagrapan, Livingston – Vandas, Preisinger, Handlovský – Hajnik, Bjalončík, Matúš Paločko – Jevoš

HC Košice: Riečický (Vay) – Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Novota – Réway, Chovan, Lapšanský – Belluš, Poirier, Klhůfek – Milý, Eliaš, Jokeľ – Jenyš, Havrila, Frič – Krasničan

Tradičné východniarske derby pod Tatrami sa rozbiehalo pomalšie. Úvodné minúty patrili obom defenzívam, ktoré sa snažili svojim gólmanom pomáhať v maximálnej možnej miere a minimalizovali tak riziko inkasovaného gólu. To bolo pre Poprad o čosi väčšie v siedmej minúte, keď musel na trestnú lavicu zasadnúť Livingston. Oceliari síce jeho vylúčenie gólom nepotrestali, skórovali ale bezprostredne po ňom. V deviatej minúte zareagoval na Poirierovu strieľanú prihrávku do predbránkového priestoru Lapšanský, ktorý upratal puk za Vošvrdov chrbát. V 13. minúte dostali hostia výhodu aj druhej presilovej hry, no tentokrát priniesla gólovú bodku ešte počas nepomeru hráčov na ľadovej ploche. Presadil sa Réway, ktorý si pred bránkou urobil priestor a zúročil dobrú prihrávku Klhůfka spoza bránky. Favorit z Popradu bol zaskočený, v druhej polovici prvej tretiny prehrával už o dva góly. Pod Tatrami následne nastali technické problémy s časomerom, čo sa prejavilo aj na hernej nepohode oboch celkov. Tri a pol minúty pred pauzou sa do početnej výhody dostal aj domáci celok, ale pred Riečickým toho veľa nevymyslel. Po odrátaní posledných sekúnd v podaní domáceho hlásateľa sa tak do šatní odišlo s dvojgólovým vedením košického celku.

Prostredná časť riadnej hracej doby už bola o poznanie zaujímavejšia, no predovšetkým ešte bohatšia na góly. Všetko začal v 22. minúte Haščák, ktorý dostal pri Poirierovom treste veľa priestoru na krídle a kanadského útočníka rýchlo vyhnal z trestnej lavice späť do hry. Kamzíci sa však tešili z jednogólovej straty len necelé dve minúty. Odpovedal práve Poirier, ktorý zúročil Michalčinovu naznačenú strelu a následnú prihrávku pred bránkovisko, po ktorej nedal Vošvrdovi šancu na úspešný zákrok. Popradčania opäť znížili v 26. minúte, aj tentokrát skórovali počas svojej početnej výhody. Puk sa totiž dostal ku Skokanovi, ktrorý sa z blízkosti už nepomýlil. Gólové hody pokračovali v polovici zápasu, keď Košice Popradčanom opäť odskočili na rozdiel dvoch presných zásahov. Puk si totiž na čepeľ stiahol Belluš, ktorý švihom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste — vrátane Vošvrdu. Pred prestávkou sme videli ešte jeden gól, v 36. minúte sa ako prvý dostal k vyrazenému puku Skokan, ktorý sa v predbránkovom priestore presadil aj po druhýkrát. Po dvoch tretinách tak Poprad prehrával 3:4.

V úvode záverečnej časti riadnej hracej doby dostali Popradčania šancu na rýchle vyrovnanie, keď sa už po minúte hry rútil na Riečického osamotený Zagrapan. V úniku bol ale na košiského gólmana prikrátky a svoju strelu poslal len do jeho betóna. Kamzíkom príliš nepomohla ani presilová hra z úvodu 48. minúty, keď na trestnú lavicu smeroval Poirier. Domáci celok sa totiž usadil v pásme, ale Riečického výraznejšie neohrozil. Košičania si postrážili popradských strelcov až do absolútneho záveru a ukončili tak sériu štyroch prehier v rade.

Jan Šťastný, tréner Košíc: „Prišli sme do Popradu s cieľom hrať poctivý hokej, hrať dobre dozadu, hrať so zabezpečenou obranou, dobre vykrývať stredné pásmo a čakať na chyby domácich. Osobne si myslím, že prvá tretina sa nám podarila, strelili sme 2 góly v presilových hrách, aj keď tá jedna už bola po vypršaní, ale zaznamenalo sa to ako presilovka. V druhej tretine sme hrali podobne, hrali sme jednoducho a účelovo, samozrejme, pripravovali sme sa na výborné presilovky domácich. Oni sú v nich exkluzívni a nám sa nepodarilo to zachytiť a inkasovali sme v nich 3 góly. Dôležité bolo, že sa nám vždy podarilo dať ten rozdielový gól, či už na 3:1 alebo na 4:2 a keď to bolo po dvoch tretinách 4:3, cítili sme z toho mužstva zodpovednosť. Je pravdou, že nám tá hra Popradu sedí a bojovnosťou, vynikajúcim výkonom celého tímu podporeným parádnym výkonom Dominika Riečického, sme zápas zvládli a zastavili sme sériu štyroch porážok. Dúfam, že po psychickej stránke nám to pomôže a zvládneme piatkový zápas doma proti Miškovcu.“