1 : 3
(0:2, 0:0, 1:1)
HC Mikron Nové Zámky

HC Košice — HC Mikron Nové Zámky 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 43. Chovan (Klhůfek) – 8. Jurík (Obdržálek, Seppanen), 13. Clarke (Števuliak), 60. Rogoň

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin, Žák — Frimmel, Bogdaň (všetci SVK)

HC Košice: Vay (Riečický) — Pavlin, Nemčík, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran — Réway, Mráz, Chovan — Klhůfek, Poirier, Lapšanský — Milý, Eliaš, Jokeľ — Jenyš, Havrila, Frič — Štefančík

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) — Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga, Tóth — Varga, Iacobellis, Okoličány — Jurík, Seppanen, Obdržálek — Števuliak, Doggett, Rogoň — Zahradník, Ondrušek, Majdan

Zápas medzi Košicami a Novými Zámkami ponúkal od svojho úvodu obraz defenzívne ladenej hry, keď sa obrany oboch celkov zamerali na pozorné bránenie pred svojím gólmanom. Výsledkom toho bolo množstvo zblokovaných striel na oboch stranách a fakt, že prvá šanca zápasu so sebou niesla aj prívlastok gólová — hoci prišla až na konci ôsmej minúty. Jurík vtedy dostal puk pred bránkovisko, kam si nakorčuľoval popri Růžičkovi a rýchlym zakončením nedal Vayovi veľa možností na úspešný zákrok. Hostia skórovali aj o päť minút neskôr. keď puk z uhla do siete doklepol Clarke. Košičania ešte avizovali hru vysokou hokejkou, no po konzultácii s videoarbitrom bola novozámocká radosť označená ako oprávnená. 0:3 mohlo byť z pohľadu Košíc na konci 16. minúty, keď sa pred Vaya natlačil Rogoň. Celá situácia pripomínala gólovú akciu Nových Zámkov z ôsmej minúty, ale tentokrát sa prezentoval dobrým zákrokom svojou lapačkou maďarský gólman v službách oceliarov. Tí mohli pred prestávkou znížiť zásluhou Slováka, ktorý si v útočnom pásme prebral Jenyšovu prihrávku, ale v pohybe tesne minul Kiviahovu bránku. Po 20 minútach hry tak platil priebežný stav 0:2.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v podobnom duchu, a teda oba celky pokračovali v zodpovednej defenzívnej práci pred vlastným brankárom. V 23. minúte však prišlo Hainovo vylúčenie, ktoré bolo vôbec prvým v zápase. Využiť to chcel Eliaš, ktorý posielal od modrej čiary puk na teč, ale najlepšie naň zareagoval až Kiviaho medzi tromi žrďami. Na opačnej strane ľadovej plochy sa stav mohol meniť v úvode 34. minúty. Doggett vtedy dostal puk pred Vaya, ktorý bol nútený vyraziť ho späť do hry. Následne však predviedol maďarský gólman — hoci už ležal na ľade — ďalšie dva zákroky svojím betónom a oceliarov tak podržal. Novozámčania mohli skórovať aj tesne pred koncom druhej tretiny, keď dostali výhodu presilovej hry. Okamžite v jej úvode to nevydržala holkejka Jokeľa, a tak ostalo Košíčanov na ľade „tri a pol“. Oceliari to ale napokon zvládli, keďže Seppanenovo zakončenie smerovalo len do konštrukcie Vayovej bránky. Stav sa tak počas druhej dvadsaťminútovky nemenil.

Do tej poslednej nastúpili zverenci trénera Gergelyho Majorosa s jednoznačným úmyslom — ubrániť prípadný košický tlak a z metropoly východného Slovenska si tak odniesť plné tri body. Napriek tomu kontaktný gól pomerne rýchlo padol — v polovici 43. minúty dostal puk pred bránkoviskom z Klhůfkovej hokejky Chovan, ktorý znížil na 1:2. V 49. minúte mohlo byť aj vyrovnané, Klhůfek totiž dostal prihrávku za obranu a dostal sa pred Kiviaha. V rozhodujúcej chvíli mu však puk od čepele odskočil a tak to bolo bez zakončenia. Necelé tri minúty pred koncom riadnej hracej doby mali domáci výhodu presilovej hry, na čo zareagoval tréner Jan Šťastný aj oddychovým časom. Jeho zverenci už ale veľa nevymysleli. Naopak, na finálnych 1:3 upravil gólom do prázdnej bránky v 60. minúte Rogoň.