2 : 3
(0:0, 0:1, 2:2)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly a asistencie: 42. Mikúš (McPherson, Melancon), 60. Mikúš (Melancon, Bondra) – 26. Réway (Eliaš), 54. Klhůfek (Belluš, Mráz), 60. Klhůfek (Mráz)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gubančok, Hatala – Bondra, Mikúš, Kelemen – Nuutinen, Viedenský, Kolenič – McPherson, Zuzin, Stupka – Ďuriš, Halama, Chlepčok

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Petran, Michalčin, Frič – Réway, Chovan, Klhůfek – Belluš, Mráz, Lapšanský – Jenyš, Eliaš, Poirier – Milý, Havrila, Jokeľ

V rámci 40. kola Tipos Extraligy HC Košice dnes vycestovali na zápas do Zvolena. Už od začiatku tohto stretnutia sme mohli vidieť vyrovnaný hokej, ktorý sa nezaobišiel bez početných príležitostí na oboch stranách. Hoci v prvej tretine nepadol žiaden gól, brankári mali plné ruky práce. Lennie Rham si musel dávať pozor najmä na Pavla Klhůfka, ktorý niekoľkokrát ohrozil bránku domáceho tímu. Aj Ádam Vay si oprášil svoju lapačku. Najdôležitejší zákrok prvej tretiny totiž predviedol, keď sa zvolenský útočník, Allan McPherson, ocitol sám pred bránkou a mohol skórovať.

V úvodnom dejstve duelu sa obe mužstvá dostali aj k presilovým hrám. Vo veľmi dobrom rozostavení a napriek mnohým ohrozeniam zvolenskej bránky sa však oceliarom nepodarilo skórovať. Na konci úvodnej tretiny si Tomáš Slovák išiel odpykať dvojminútový trest za hákovanie. Počas oslabenia na našej strane sa košickí hokejisti veľmi dobre bránili a nepúšťali domácich k príležitostiam.

Druhá tretina stretnutia pokračovala v útočnom tempe oboch tímov. Hneď na jej začiatku sme mohli vidieť húževnatých Zvolenčanov pri príležitosti streliť puk za nášho brankára. Následne sa však dostal k obrovskej šanci Pavel Jenyš, ktorý minul súperovu bránku po prihrávke od Pavla Klhůfka. Ani ďalšie ohrozenia našej bránky sa nezaobišli bez odvety. Tentokrát však v podobe gólu. Spred Lennieho Rhama sa snažili Zvolenčania odraziť poskakujúci puk, no Juraj Eliáš vystihol príležitosť a z otočky prihral Martinovi Réwayovi, ktorý zvýšil stav strelou do odkrytej bránky. O niekoľko minút neskôr sa k obrovskej príležitosti dostal Pavel Jenyš, no svoju šancu nedokázal využiť.

V 30. minúte tohto napínavého zápasu mohol stav vyrovnať Radovan Bondra, ktorý sa sám ocitol pred našim brankárom. Ádam Vay však odhadol jeho úmysel a pokus o gól zlikvidoval. Aj na konci prostrednej tretiny sa domáci tím dostal ku príležitosti, keď Marco Halama spoza košickej bránky nastrelil puk na brániaceho hráča. V dnešnom zápase však šťastie stálo na našej strane a puk sa tak odrazil do predbránkového priestoru.

Na konci druhej tretiny sme ešte mohli vidieť presilovú hru nášho tímu, kde sa Košičania dostávali k mnohým príležitostiam a fantasticky sa na ľade predviedli. Po vypršaní tejto početnej výhody sa však naši hokejisti dostali k oslabeniu, kde sa však ešte Pavlovi Klhůfkovi podarilo ohroziť súperovu bránku v posledných sekundách prostrednej časti zápasu.

Tretia tretina pokračovala oslabením nášho tímu. Ku Matúšovi Havrilovi sa však na tresnú lavicu pridal aj Marcel Petran. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať skóre práve počas tejto početnej výhody. Aj v nasledujúcich minútach pokračoval vyrovnaný hokej bohatý na strely. V 49. minúte sme mohli vidieť presilovú hru Zvolenčanov, ktorí poslali na trestnú lavicu Emila Poiriera za hru zo zdvihnutou hokejkou. Po pár sekundách fauloval aj Marek Viedenský. Po vypršaní oboch trestov sa podarilo dvakrát ohroziť košickú bránku Petrovi Zuzinovi, no Ádama Vaya neprekonal. O niekoľko minút neskôr chcel zvýšiť stav Martin Belluš tvrdou strelou. Puk sa však odrazil od domáceho brankára a rovno do odkrytej bránky skóroval Pavel Klhůfek.

Päť minút pred koncom stretnutia odišiel na trestnú lavicu Oliver Jokeľ za hru so zdvihnutou hokejkou. Štvorminútová presilová hra domáceho tímu sa zaobišla bez vyrovnávajúceho gólu. Po odvolaní zvolenského brankára sa však podarilo do prázdnej bránky streliť druhý gól v zápase Pavlovi Klhůfkovi. Nasledovalo oslabenie na našej strane, kde sa Zvolenčania presadili hneď osem sekúnd po tom, čo si Martin Nemčík odišiel sadnúť na trestnú lavicu. Napriek obrovskej bojovnosti sa nášmu súperovi nepodarilo stav vyrovnať a tak HC Košice vyhrali 2:3.