3 : 1
(0:1, 0:0, 3:0)
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín — HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 43. Kukuča (Kettunen, Rehuš), 51. Okuliar (E. Švec), 55. Sojčík (J. Švec) — 8. Chovan

Vylúčení: 7:5 na dve min., navyše: Devine (TRE — DKZ za pästný súboj), Nemčík (KOS — DKZ za pästný súboj), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Fridrich — Durmis, Synek (všetci SVK)

Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Bokroš, Rajnoha, Devine – Sádecký, Paukovček, Hecl – Berisha, Reddick, Okuliar – Kettunen, Rehuš, Sojčík – Chromiak, J.Švec, Krajč – Kukuča

HC Košice: Vay – Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Deyl, Slovák, Michalčin – Klhůfek, Chovan, Réway – Milý, Mráz, Belluš – Poirier, Eliaš, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Frič – Krasničan

„Šesťbodový“ zápas pod hradom Matúša Čáka odštartoval lepšie košický celok, ktorý sa od úvodných sekúnd tlačil pred Karjalainenovu svätyňu a robil pred ňou prievan. V prvej minúte strieľal Pavlin, o minútu neskôr sa zasa obrancu zbavil Eliaš. Ani jeden z nich ale gólové zakončenie nevyslal. Naopak, pri Růžičkovom vylúčení z polovice šiestej minúty mohli ísť do šance Trenčania, no ani oni ponúknutú šancu nevyužila. A čo viac, bezprostredne po Růžičkovom návrate na ľad inkasovali. Prihrávku súpera totiž vypichol Réway. ktorý vyštartoval dopredu spolu s Chovanom a košickému kapitánovi ponúkol gólovú prihrávku v najlepšom možnom čase. Oceliari viedli 1:0. Vyrovnať chceli Hecl spolu s Paukovčekom, ktorí sa v 12. minúte vybrali do prečíslenia dvoch proti jednému. Slovák to ale vyriešil ideálne, ľahol si na ľad a zastavil tak krížnu prihrávku pred Vayovu bránku. V 14. minúte to individuálne skúšal Jacobs, ktorý sa zo stredného pásma dostal až do toho útočného, no tam bola jeho strela zblokovaná. Na opačnej strane sa zasa nepresadil Hecl, ktorý našiel vo výhodnej pozícii len lapačku pripraveného Vaya. Po úvodnej dvadsaťminútocke tak platil priebežný stav 0:1.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstupovali oba celky s podobnou taktikou — vychádzať zo zabezpečenej defenzívy a na súpera to skúšať protiútokmi. Jeden taký prišiel na košickej strane v úvode 25. minúty, keď sa pred súperovu bránku dostala až trojica hostí — Chovan, Klhůfek aj Mráz. Spomedzi kruhov napokon zakončoval posledný menovaný, ale našiel len pripraveného Karjalainena. O 10 minút neskôr zasa nabral rýchlosť v strednom pásme Okuliar. Ten sa po ľavej strane dostal pred Vaya, kde si ešte chcel strelecký uhol vylepšiť, ale dostal sa napokon až príliš blízko. Napriek tomu si však musel dať maďarský brankár Košíc dostatočný pozor a puk musel ukryť vo svojej lapačke. Najväčšia trenčianska šanca na vyrovnanie prišla v 39. minúte, keď oceliari zabudli v predbránkovom priestore na Reddicka. Ten si prebral krížny puk, stratil však sekundu váhaním so strelou, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment, počas ktorého sa dokázal Vay k vzdialenejšej žrdi presunúť. Aj preto platilo, že v druhej tretine gól nepadol. Košičania stále viedli najtesnejším možným rozdielom — 1:0.

Pre zverencov trénera Šimurdu bolo dôležité, aby tento fakt udržali v platnosti až do konca zápasu. Pred sebou však mali náročných dvadsať minút, v ktorých plánoval urobiť Trenčín všetko pre to, aby sa ešte vyrovnávajúcim gólom dostal späť do hry. A domácim sa to podarilo veľmi rýchlo, už v 43. minúte dostal puk pred bránku Kukuča a popri bližšej žrdi ho dokázal poslať až za Vaya. Desať minút pred koncom mohli vedenie na svoju stranu strhnúť Košice aj po druhýkrát, no Poirierovu strelu Karjalainen vyrazil a následne mu pomohla aj konštrukcia jeho bránky. Naopak, gól padol do siete Vaya, ktorého so šťastím prekonal v 51. minúte Okuliar. V 53. minúte prišlo aj okorenenie vo forme pästného súboja, v ktorom poslal Devinena dvakrát k ľadu Nemčík a obaja kohúti sa následne pobrali do šatní. Ostatní do nich odkorčuľovali po výsledku 3:1, keďže gólovú poistku Dukly pridal v 55. minúte Sojčík.