3 : 1
(1:1, 2:0, 0:0)
HK Nitra

HC Košice — HK Nitra 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 13. Réway (Chovan), 25. Klhůfek (Chovan, Réway), 30. Mráz (Réway, Klhůfek) – 10. Žitný (Dauda, Bajtek)

Vylúčení: 7:4 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga — Orolin, Valo (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Vay) — Nemčík, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Petran — Réway, Chovan, Klhůfek — Belluš, Mráz, Poirier — Jacobs, Eliaš, Jenyš — Frič, Havrila, Jokeľ — Krasničan

HK Nitra: Cowley (O'Connor) — Vitaloš, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček, Pupák — Hrnka, M. Slovák, Tvrdoň — Holešinský, Dauda, Finlay — Žitný, Kollár, Bajtek — Fominych, Šiška, Minárik

V dôležitom zápase medti Košicami a Nitrou sa na nič nečakalo, oba celky boli veľmi aktívne už od úvodných striedaní. Výsledkom toho bola pomerne rýchla šanca Růžičku, ktorý si do pásma nakorčuľoval z druhej vlny, ale následným zakončením neprekvapil Cowleyho. Na opačnej strane mohol v úvode tretej minúty počas presilovej hry skórovať Finlay, ktorý inkasoval prihrávku spoza bránky, ale v bezprostrednej blízkosti Riečického bol na košického gólmana prikrátky. Úvodný gól tak padol v desiatej minúte. Oceliari hrali opäť v oslabení a v momente, keď si už mysleli, že puk opustí ich obranné pásmo, sa ešte vrátil pred bránku, kde ostal zabudnutý Žitný. Ten si už Riečického bez väčších problémov položil a prepálil ho. Aj vyrovnávajúci gól ale padol počas presilovky, a síce v 13. minúte. Réway si prebral puk z hokejky Chovana a švihom pomýlil Cowleyho, ktorý na letiaci puk zareagoval neskoro. A keďže už viac gólov v úvodnej časti nepadlo, po prvej tretine platil nerozhodný stav 1:1.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby dohrávali ešte Košičania tri štvrtiny zo svojej presilovej hry, preto sa v prvých sekundách natlačili pred bránku stráženú Cowleym. Po minúte hry sa podarilo nebezpečne zakončiť Réwayovi, na čo reagoval Cowley len vykopnutím puku späť do hry. Našťastie pre Nitru do priestoru, kde nestál nik z domácich pripravených dorážať. Druhý košický gól padol v 25. minúte, keď si puk na čepeli premiešal v pásme Klhůfek. Ten ešte hľadal medzi kruhmi postaveného Chovana, napokon si však hostia zrejme sami puk nešťastne zrazili do vlastnej bránky, a tak bol za úspešného strelca označený práve Klhůfek. Na jeho gól nadviazali oceliari aj o päť minút neskôr — pri presilovej hre piatich proti trom. Réway v ňom poslal ideálnu prihrávku na Mráza, ktorý stál pri odkrytej časti bránky a bez väčších problémov prepálil Cowleyho. Oceliari tak po 40 minútach hry viedli rozdielom dvoch presných zásahov.

Sľubné vedenie si chceli zverenci trénera Šimurdu udržať až do absolútneho záveru riadnej hracej doby, preto tomu v tretej časti prispôsobili svoju hru a zamerali sa na pozorné bránienie. Ani Nitrania však kožu lacno predať nechceli a naďalej sa snažili tlačiť do výhodných streleckých pozícií pred Riečickým. Jednu takú mal v 44. minúte Šiška, keď sa snažil do siete doklepnúť Riečického vyrazený puk, no na košického gólmana bol prikrátky. Viacero šancí si ešte vypracovali aj Košice, ani jedna z nich sa ale gólom neskončila. Po konečnom výsledku v pomere 3:1 si tak plný bodový zisk domáci oceliari ustrážili.