3 : 2
(1:1, 1:1, 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Magosi (Lövei), 37. Csányi, 53. Anderson – 7. Chovan (Baránek, Réway), 21. Klhůfek (Chovan, Réway)

Vylúčení: 8:4 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Adamec — Kacej, Šoltés (všetci SVK)

DVTK Miškovec: Adorján (B. Kiss) – Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Fredriksson, Göz, Láda, Vojtkó – Rokaly, Vas, Anderson – Csányi, Magosi, Lövei – Miskolczi, Galanisz, Galajda – Ritó

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran – Réway, Chovan, Klhůfek – Belluš, Mráz, Lapšanský – Milý, Jacobs, Poirier – Jokeľ, Havrila, Demek – Frič

Cezhraničný súboj medzi maďarským Miškovcom a slovenskými Košicami v úvode veľa vzruchov nepriniesol. Naopak, prvá dvojminútovka bola obostranne opatrná a puk počas nej pomerne často menil svojho majiteľa. Gólom sa však skončila hneď prvá šanca v zápase, keď v polovici štvrtej minúty skóroval na strane domácich Magosi. Miškovec mohol o dve minúty neskôr vyhrávať už rozdielom dvoch presných zásahoc, ale Csányi v samostatnom úniku proti Vayovi neuspel. Zákonite tak prišiel trest z košickej strany. V siedmej minúte si puk do pravého kruhu potiahol Chovan, ktorý následne nedal krátkym švihom Adorjánovi šancu na úspešný zákrok. Kapitán oceliarov sa tak postaral o vyrovnanie na 1:1. V 13. minúte mohol udrieť Csányi, ktorý chcel poslať svoj tím opäť do vedenia, ale proti nemu stála dobre postavená konštrukcia Vayovej svätyne. A keď odpovedal rovnakým metrom v 19. minúte na opačnej strane aj Kanaďan Poirier, bolo jasné, že do šatní sa bude korčuľovať za nerozhodného stavu. Pred 18-minútovou prestávkou totiž oba celky skórovali raz.

Vyrovnaný zápas pokračoval aj počas svojej prostrednej časti. V jej úvode však prišlo rýchle vylúčenie Vasa, ktorý sa na lavicu hanby po hre vysokou hokejkou pobral už po štyroch sekundách. Dokonalo to využil český kanonier Klhůfek, ktorý na konci 21. minúty upravoval na 1:2 z pohľadu domácich. Košičania tak išli po prvýkrát do vedenia. Zmeniť sa to mohlo v 34. minúte, keď využil zaváhanie hostí Anderson. Ten sa rútil do samostatného úniku, no na Vaya bol prikrátky. Vyrovnanie tak prišlo na rad až o tri minúty neskôr. Puk dopredu potiahol Csányi, ktorý z pravého kruhu prepálil Vaya. Celá situácia pripomínala Chovanov gólový moment, avšak s rozdielom, že zatiaľ čo košický kapitán strieľal z vnútornej hranice kruhu, Csányi to trafil z tej vonkajšej. Do konca druhej tretiny to bol už posledný gól, viac sa počas tejto časti zápasu neudialo. Aj po 40 minútach hry tak na ľade ľadových medveďov platil nerozhodný stav — tentokrát už 2:2.

Pred treťou časťou tak bolo na severe Maďarska ešte všetko otvorené, čo sa pokúšali oba celky od úvodu využiť vo svoj prospech. Miškovcu sa to podarilo v 53. minúte, keď na 3:2 upravoval Anderson. Aj keď ešte oceliari v závere stretnutia stupňovali svoj tlak, na body im to nestačilo. Maďarské ľadové medvede si ich na svojom ľade postrážili.

Tomáš Kochan, asistent trénera Košíc: „Na zápas s Miškovcom sme sa pripravovali tak, ako na každý iný zápas. Rovnako ako na  zápasy, ktoré sme zvládli predtým, či už to bola Banská Bystrica, Michalovce alebo Poprad. Nikto nemusí pochybovať o tom, že zápas sme chceli zvládnuť. Bola tomu podriadená aj celá príprava, ale niekedy keď človek veľmi chce, tak to nevychádza. Vstup do zápasu sme nemali ideálny, inkasovali sme ako prví, následne sme po využití presilovej hry stav vyrovnali na 1:1. Na začiatku druhej tretiny sme opäť využili presilovú hru a dostali sa do vedenia 2:1, ale namiesto toho, aby sme súperovi odskočili nejakým gólom na 3:1, respektíve 4:1, tak sme vytvárali zbytočné chyby, ktoré súper trestal a nakoniec zápas nedopadol v náš prospech. Samozrejme, každého to mrzí, ale máme pred sebou ešte 2 zápasy, ktoré chceme zvládnuť a byť na záver základnej časti úspešní.“