Šťastný: Vždy je obrovský risk hrať päť zápasov doma

ADDED: 20.11.2020

Jan Šťastný, hlavný tréner HC Košice: ,,Sme sklamaní, že sme chceli sériu domácich zápasov proti Nitre zvládnuť. Myslím si, že nás prvých desať minút stretnutia stálo bodový zisk, pretože aj keď sme si povedali, že do tohto zápasu chceme nastúpiť aktívne, zaskočiť Nitru a pokúsiť sa ísť do vedenia, tak sme v prvých desiatich minútach defakto zostali v šatni a nešlo nám vôbec nič. Výsledkom toho bol vlastne výsledok 3:0. Po tej prvej tretine sme si veľa vecí v šatni povedali. Cieľom, tohto stretnutia bolo sa akýmkoľvek spôsobom doň vrátiť, čo sa nám podarilo. Dali sme hneď gól z presilovky na 1:3, potom po krásnej akcii gól na 2:3. Myslím si, že tam bolo kopec ďalších šancí, ktorých mohlo skončiť gólom, ale výborne chytajúci brankár Nitry nám bol tou prekážkou a tak asi rozhodol ten gól na konci druhej tretiny, keď sa súper dostal do dvojgólového vedenia. No a v tej tretej tretine sme chceli byť útoční, chceli sme sa dostať čo najskôr zase na dostrel, bohužiaľ tými vylúčeniami sa to trochu odďaľovalo, tak sme ešte ku konci opäť zariskovali a podarilo sa nám v oslabení dať gól na 4:3 a v závere už si myslím, že tie šance tam boli. Dávid tam mal trochu odkrytú bránku a vychytal fantastický gólman Nitry, ale asi za tých prvých desať minút sme si dnes asi nezaslúžili bodovať, takže mrzí nás hlavne tých prvých desať minút, pretože si myslím, že potom to mužstvo zase ukázalo obrovskú bojovnosť, charakter a vrátili sme sa do toho stretnutia, ale bohužiaľ už sme nedokázali siahnuť na tie body."

,,Mali sme z toho trochu strach. Vždy je obrovský risk hrať päť zápasov doma. Samozrejme, trochu nás mrzí strata bodov či už dnes s Nitrou, alebo so Slovanom, ale myslím si, že mužstvo sa s tým popasovalo veľmi dobre a v túto chvíľu si myslím, že nie je úplne rozdiel hrať doma a vonku, pretože sa hrá bez divákov a je to pre všetkých rovnaké a my sme radi za tie body, ktoré máme a musíme ísť krôčik po krôčiku k tomu, čo sme si vlastne dali za úlohu pred sezónou a hovorím, že musíme poctivo pracovať ďalej a nepozerať dopredu."