2 : 3 pp
(0:0, 1:0, 1:2 — 0:1)
HC‘05 Banská Bystrica

HC‘05 Banská Bystrica — HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 — 0:1)

Góly a asistencie: 25. Mistele (Breton, Drew), 49. Mistele (Brejčák, Winquist) – 55. Baránek (Chovan), 57. Růžička (Chovan), 64. Vrábeľ (Chovan)

Vylúčení: 8:4 na dve min., navyše: Drew (BBY — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Fridrich – Crman, Vyšný

HC‘05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Ďatelinka, Žiak, Breton, Drew, Demo, Brejčák, Petrinec, Kraut – Lamper, Tamáši, Vašaš – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Melcher, Šimun, Kabáč – Vybiral, Ró. Huna, Gábor

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák – Demek, Mráz, Chovan – Jenyš, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič – Nagy

V úvode zápasu sa na nič nečakalo a Košice vyštartovali priamo k Vayovej bránke. Prvé minúty však ešte náznak väčšej šance nepriniesli. Udialo sa tak až v polovici piatej minúty, keď sa po nedôraznej hre banskobystrickej defenzívy dostal k puku Klhůfek. Ten si ešte vylepšil streleckú pozíciu a nakorčuľoval pred Vaya, ale z bezprostrednej blízkosti ho prekonať nedokázal. V desiatej minúte sa do šance dostali aj domáci barani. Róbert Huna smeroval na Sedláčka z ľavej strany a hoci bol na poslednú chvíľu tiesnený, dokázal nebezpečne zakončiť. Nie však dostatočne nebezpečne na to, aby puk prepadol za chrbát košického gólmana. Stav sa nemenil ani v 12. minúte, keď Košičania zabojovali pred Vayom a prinútili ho prvý puk vyraziť. Nasledovala ešte neprehľadná situácia, no úvodný presný zásah nepriniesla. O minútu neskôr stálo šťastie aj pri oceliaroch z východu republiky. Vašaš sa snažil spoza bránky puk zasunúť do košickej siete, Sedláček na moment na puk nevidel. Napokon mu však pomohla defenzíva, ktorá ho včas upratala do bezpečnej zóny. Po tejto šanci sa už prvá tretina viac-menej len dohrávala, preto sa stav pred prestávkou nemenil. Do šatní sa odišlo bez gólov.

Aj obraz prostrednej časti riadnej hracej doby sa niesol v mnohých smeroch v podobnom duchu, ako tomu bolo v prípade prvej tretiny. Otváracia šanca tak prišla opäť približne po štyroch minútach hry, keď sa pri mantineli zbavil súpera Pospíšil, ale individuálnej akcii gólovú bodku nepridal. Podarilo sa to až Mistelemu na konci 25. minúty. Banskobystrický krídelník čakal na puk pred bránkoviskom, kam ho napokon aj dostal. Z bezprostrednej blízkosti tak prepálil Sedláčka a Banskobystričanov poslal presilovkovým gólom do vedenia. Nezmenila to ani 27. minúta, keď sa puk nebezpečne šmýkal cez Vayovo bránkovisko. Chovan ho totiž tesne minul. Oceliari na súpera po inkasovanom góle poriadne pritlačili, výsledkom čoho bolo hneď niekoľko ich šancí. Na konci jednej z nich stál Jenyš, ktorý vypálil z pravého kruhu, ale Vay sa včas presunul a zabránil vyrovnaniu. V 34. minúte zasa neuspel Deyl, ktorý vzal zodpovednosť v prečíslení troch proti dvom na seba, avšak v rozhodujúcej chvíli minul banskobystrickú bránku. Druhá dvadsaťminútovka tak priniesla len to, na čo sme v prípade tej prvej márne čakali — otvárací gól. Barani po ňom viedli 1:0.

Pre zverencov trénerského dua Šťastný — Šimurda to znamenalo nádej na vyrovnanie a boj o body. Obojstranne bojovný výkon napokon vyústil v 49. minúte do druhého banskobystrického gólu, keď sa druhýkrát presadil Mistele. Ani toto ale zápas definitívne nezlomilo. Naopak, Košičania zabrali a v 55. minúte znížili. Chovan našiel v dobrej pozícii Baránka, ktorý prestrelil Ďatelinkovi puk pomedzi nohy, no a ten si napokon našiel cestu až do siete. Navyše, v 57. minúte už bolo vyrovnané. Košičania využili banskobystrické zaváhanie a počas presilovej hry skórovali zásluhou zabudnutého Růžičku, ktorý prepálil Vaya nechytateľným švihom. Výsledok 2:2 tak zápas posunul do päťminútového predĺženia.

V ňom dokončil dokonalý obrat Vrábeľ, ktorý si pred Vayom počkal na prihrávku a nechytateľným švihom puk zavesil do banskobystrickej siete. Košice tak zo stredného Slovenska odcestovali s dvomi bodmi.