4 : 2
(0:0, 3:0, 1:2)
HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín — HC Košice 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Góly a asistencie: 21. Kettunen (Okuliar, Rehuš), 24. Hecl (Bezúch), 25. E. Švec (Okuliar, Kettunen), 60. Okuliar (Sočjík, Ackered) – 41. Poirier (Lapšanský, Réway), 42. Milý (Havrila, Cibák)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. — Durmis, D. Konc ml. (všetci SVK)

HK Dukla Trenčín: Karjalainen (Valent) – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík – J. Haščák

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Novota, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Poirier, Réway, Lapšanský — Belluš, Mráz, Klhůfek — Milý, Vrábeľ, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Frič — Vaculík

Na trenčianskom zimnom štadióne sme sledovali od úvodu opatrný hokej, keďže ani jeden z celkov nechcel v defenzíve zbytočne chybovať a vystaviť tak svojho gólmana prípadnému nebezpečenstvu. O čosi aktívnejší však boli v prvej desaťminútovke predsa len Trenčania, ktorí mali k dispozícii dve presilové hry. Paradoxne, najväčšiu šancu počas nerovnovážneho stavu na ľade mali košickí oceliari. Počas oslabenia totiž unikol Jokeľ, ktorý to skúsil bekhendovým blafákom, ale domáci ho v rozhodujúcej chvíli zastavili aj za cenu faulu. Zaujímavé to bolo aj o niekoľko minút neskôr. V tej trinástej sa otvoril priestor pre Pavlina, ktorý to skúsil ranou od modrej čiary, ale našiel len pozorného Karjalainena v trenčianskej svätyni. Na opačnej strane sa zasa mohol stav meniť minútu a pol pred prestávkou. Domáci celok sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, ktoré mohol využiť Reddick, ale Riečický mu to fantasticky znemožnil. Trenčania napokon nešli do vedenia ani v 20. minúte, keď ostal pred bránkou zabudnutý Hecl. Ten to skúšal rýchlou strelou, ale ani toto na Riečického neplatilo. Po úvodnej tretine sa tak do šatní muselo odísť za nerozhodného stavu.

Prostredná časť riadnej hracej doby už priniesla to, čoho sme sa v prvej tretine nedočkali — góly. Ten prvý padol už na konci 21. minúte. Bránku najskôr obkorčuľoval Okuliar, celá situácia ešte priniesla neprehľadný moment pred bránkou Riečického. Najlepšie sa tam zorientoval Kettunen, ktorý poslal svoj tím do vedenia.Trenčania mali následne k dispozícii presilovú hru, pričom aj počas tejto sa tešili z presného zásahu. Spoza obrancu vystrelil Hecl, no a Riečický si našiel puk až vo svojej sieti. Domáci celok bol na koni, čo využil aj na tretí rýchly gól. Padol už o 35 sekúnd neskôr, keď si Enrik Švec dokorčuľoval vlastné nahodenie a upravil na 3:0. V polovici riadnej hracej doby to mohlo byť z pohľadu Dukly ešte veselšie, ale Reddick ešte hľadal v dobrej pozícii Berishu, čo domácich značne spomalilo a ostali tak bez šance. Naopak, stav sa mohol menit na opačnej strane. V polovici 37. minúty sa do šance dostal Lapšanský, ktorý zakončoval prudko spred bránkoviska, ale našiel len Karjalainena. Minútu pred koncom sa nepresadil ani Klhůfek, keď si Karjalainen počkal na jeho pohyb a v rozhodujúcej chvíli Duklu podržal. Trenčín tak po 40 minútach hry viedol 3:0.

Aj záverečná časť riadnej hracej doby sa niesla vo veľmi podobnom duchu — avšak s rozdielom, že tentokrát padal puk do domácej siete. Košičania sa presadili po prvýkrát v 41. minúte, keď Karjalainen nahadzoval puk len na Poiriera. Ten nemal ideálnu pozíciu a zakončoval bekhendom, napriek tomu ale prepálil niekoľkých padajúcich Trenčanov. Ešte veselšie to bolo z pohľadu oceliarov o minútu neskôr. keď zavesil puk pod hornú žrď trenčianskej bránky utešenou strelou Milý. Košice tak prehrávali už len o gól, čo sa pokúšali využiť a stav zápasu minimálne vyrovnať. To si už ale dali Trenčania dostatočný pozor a viackrát neinkasovali. Naopak, v záverečnej minúte rozhodol gólom do prázdnej bránky Okuliar.