HC Košice vyjadrí podporu zdravotníkom špeciálnymi dresmi

ADDED: 1.3.2021

Klub z metropoly východu nastúpi v utorkovom šlágri na ľade bratislavského Slovana v špeciálnej edícii dresov. Tie po zápase poputujú do dražby, ktorej výťažok klub venuje Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteur, Nemocnici AGEL Košice-Šaca a Slovenskému Červenému krížu v Košiciach.

Stanislav Mucha, riaditeľ marketingu a PR HC Košice: “Situácia v Košiciach ale aj na celom Slovensku je vážna a nás mrzí, že v medializovaných zvadách sa zabúda a nie je priestor pre úprimnú podporu a poďakovanie zdravotníkom, ktorí každodenne riskujú životy seba i svojich blízkych, aby zachránili iných. V rámci našich možností tak chceme urobiť práve odohratím televízneho zápasu v špeciálnej edícii dresov. V mene HC Košice, partnerov klubu, hráčov i fanúšikov ďakujeme všetkým nasadeným zdravotníkom za prácu, ktorú pre ľudí na Slovensku vykonávajú v tak náročnej dobe.” 

Dresy, ktoré pre HC Košice dodala spoločnosť Ness Košice, si budú môcť fanúšikovia a podporovatelia vydražiť na stránke eshop.hckosice.sk/aukcie od utorka 2.3. Dražba potrvá do nedele 7. 3. do 18.00. Vyzbierané prostriedky budú odovzdané zástupcom oboch nemocníc a Červenému krížu v čo najkratšom termíne.  

MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre LPS, UNLP Košice: “V mene Rady riaditeľov UNLP Košice srdečne vítame iniciatívu klubu HC Košice. V týchto ťažkých časoch pandémie ochorenia COVID 19 sme vďační za každú podporu našich zdravotníkov v boji proti tomuto ochoreniu. Uvedené prostriedky budú využité na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre COVID pozitívnych pacientov a pre zvýšenie ochrany zdravia našich zamestnancov.”

„Nemocnica v Šaci je s košickým hokejom veľmi úzko spätá už celé roky. Naši lekári pôsobia pri A-tíme ako kluboví lekári a monitorujú športovú zdatnosť hokejistov po zdravotnej stránke pred začiatkom každej sezóny. Iniciatíva HC Košice usporiadať tematický zápas na podporu zdravotníkov bude určite veľkým povzbudením pre všetkých, ktorí už v súčasnosti siahajú na dno svojich možností,“ povedal riaditeľ a predseda predstavenstva Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Michal Chovan, kapitán HC Košice: “"Za celú kabínu môžem povedať, sme veľmi radi, že sa podarilo túto spoločnú iniciatívu zrealizovať. Osobne som taktiež rád, že náš klub napriek neľahkej situácii myslí aj na takéto aktivity a komunitu. Nikto z nás si nevie predstaviť, čo zažívajú v tejto dobe zdravotníci a čoho všetkého sa musia vzdať, aby mohli pomáhať iným. Vopred ďakujem aj fanúšikom, ktorí si dresy vydražia, keďže výťažok pôjde na fungovanie práve zdravotníckych zariadení."

GALLERY