5 : 1
(2:0, 3:1, 0:0)
HC Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky — HC Košice 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Góly a asistencie: 7. Iacobellis (Varga), 8. Andrisík (Ondrušek), 26. Seppanen (Majdan), 28. Iacobellis (Majdan), 30. Jurík (Iacobellis) – 25. Lapšanský (Cibák, Réway)

Vylúčení: 6:6 na dve min., navyše: Doggett (NZM — 10 min. za vrazenie na mantinel), Chovan (KOS — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hronský, Müllner — Synek, Durmis (všetci SVK)

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak Doggett, Rogoň – Varga, Iacobellis, Jurík – Majdan, Seppanen, Okoličány – Zahradník, Ondrušek, Andrisík

HC Košice: Riečický (28. Vay) – Baránek, Pavlin, Cibák, Růžička, Deyl, Slovák, Petran – Chovan, Jacobs, Klhůfek – Lapšanský, Poirier, Réway – Jokeľ, Eliaš, Frič – Milý, Havrilla, Belluš – Demek

Už od samého úvodu sa oba celky snažili hrať v pásme svojho súpera aktívne, čo znamenalo aj viacero šancí na jednej či druhej strane. Prvá košická prišla po minúte hry, keď našiel Růžička lepšie postaveného Lapšanského, ale puk za Kiviaha neprepadol. Na prvý gól zápasu sa čakalo do siedmej minúty, keď Iacobellis najskôr trafil Riečického do betónov a napokon si sám dokorčuľoval aj na gólovú dorážku. Domáci celok skóroval aj o necelú minútu neskôr. Tentokrát sa so šťastím dostal v bránkovisku k vypadnutému puku, čo zúročil najlepším možným spôsobom Andrisík. Na prelome prvej a druhej desaťminútovky zápasu mohlo byť znížené, po chybe súpera sa totiž do úniku dostal Belluš. Mal to však na bekhend, preto sa z gólovej strely nepotešil. V 14. minúte mohla letieť na Kiviaha nebezpečná strela z čepele Petrana, jeho prudký puk však napokon zlomil čepeľ brániaceho novozámockého hokejistu. Pred prestávkou to bola posledná väčšia košická šanca, oceliari tak do šatne korčuľovali bez streleného gólu. Nové Zámky po 20 minútach hry viedli pomerom 2:0.

Hosťujúci celok vedel, že potrebuje v útočných radoch zabrať, čo sa mu podarilo pomerne rýchlo. V 25. minúte síce ešte Kiviaho prvú strelu chytil, následne však rozohral a k puku sa dostal Lapšanský, ktorý ho upratal do novozámockej siete. Od tohto momentu sa však viac darilo domácim korčuliarom. Tí reagovali na inkasovaný gól veľmi rýchlo a už po 31 sekundách hry zásluhou Seppanena opäť viedli o dva góly. Následne sa presadil po druhýkrát v zápase Iacobellis, ktorý zakončoval pomedzi gólmanove betóny a Riečického tento gól vyhnal z bránky. Miesto medzi tromi žrďami na košickej strane tak zaujal Vay. Ani ten sa však dlho bez inkasovaného gólu neohrial, domáci boli pri chuti. V 30. minúte sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a aj keď ešte Vay prvú strelu vyriešil, na následnú dorážku bol už prikrátky. Košičania sa ešte mohli do zápasu vrátiť v 39. minúte, ale Baránek vtedy spálil šancu, ktorú mu ponúkol Chovan. Nové Zámky tak po dvoch tretinách viedli jednoznačne 5:1.

Do tretej tretiny už vstúpili zverenci trénera Majorosa s cieľom držať Košičanov ďaleko od Kiviaha a znemožniť im tak prípadnú dramatizáciu. O motiváciu však mali postarané aj Košice, a tak sa už v 41. minúte dostal po prihrávke Chovana do veľkej šance Klhůfek. Kiivaho bol však v úvode záverečnej časti svojmu tímu nápomocný a domáci celok podržal. Následne neinkasoval ani po Réwayovej strele zo 49. minúty a začínalo byť jasné, že Nové Zámky si už do konca zápasu postrážia vedenie v dostatočnom pomere. Napokon sa tak udialo, domáci býci si do série pripísali druhý bod, a tak ju budú môcť v nedeľu na domácom ľade definitívne ukončiť.