(1:0, 1:0, 1:1)
Series: 3:1
HC Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky — HC Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 13. Seppanen (Majdan, Okoličány), 24. Ondrušek (Mikuš), 52. Varga (Hain, Iacobellis) — 56. Milý (Poirier)

Vylúčení: 15:15 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Žák — Kacej, Stanzel (všetci SVK), bez divákov

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Petrík, Šeliga – Rogoň, Doggett, Števuliak – Jurík, Iacobellis, Varga – Okoličány, Seppanen, Majdan – Andrisík, Ondrušek, Zahradník

HC Košice: Riečický (Vay) – Pavlin, Baránek, Růžička, Deyl, Slovák, Cibák, Petran – Klhůfek, Chovan, Réway – Poirier, Demek, Lapšanský – Frič, Eliaš, Jokeľ – Belluš, Havrila, Milý – Jenyš

Štvrtý zápas nadstavbovej série medzi Novými Zámkami a Košicami sa začal už tradične aktívne. Z košickej strany až príliš, výsledkom čoho bolo rýchle vylúčenie Klhůfka. Práve hostia však boli celkom, ktorý si vypracoval prvú väčšiu šancu v stretnutí. V polovici štvrtej minúty vysunul Poirier Lapšanského, ktorý bol medzi kruhmi, ale na strelu z tohto priestoru si dal Kiviaho dostatočný pozor. Domáci gólman neinkasoval ani pri obrovskej šanci Réwaya zo záveru siedmej minúty. Hosťujúci útočník chcel vtedy doraziť puk do odkrytej časti bránky, no to sa mu nepodarilo. Jediný gól prvej tretiny padol v 13. minúte. Do puku sa oprel Seppanen, ktorý to trafil nechyteľne k vzdialenejšej žrdi, Riečický bol bez šance na úspešný zákrok. Štrnásť sekúnd pred koncom mohli domáci Novozámčania svoje vedenie ešte navýšiť, Vargovi sa to však nepodarilo. Býci tak po 20 minútach hry na domácom ľade viedli pomerom 1:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa lepšie začala pre novozámockých korčuliarov. Ondrušek sa v 24. minúte po sťahovačke odhodlal aj k strele, ktorá prepadla do košickej siete. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa oba celky snažili dostať do šance, proti dobre organizovanej činnosti súperovej defenzívy to však mali veľmi ťažké. Aj preto riešili Kiviaho a Riečický jednoduché puky, ktoré dokázali udržať pred svojimi bránkovými čiarami. Presilovkový kontaktný gól nestrelil ani Belluš, ktorého bomba z ľavej strany našla lapačku domáceho muža v bránke. Minútu a pol pred pauzou to ešte skúšal aj Poirier, ktorý si po prieniku vypracoval dobrú streleckú pozíciu, ktorú zakončil aj pokusom. Na poslednú chvíľu však zasiahol Fereta, ktorý tak uchránil Kiviaha pred prípadnými nepríjemnosťami. V druhej tretine tak padol len jeden gól. Aj preto Nové Zámky po 40 minútach hry viedli 2:0.

Aj keď sa ešte Košičania pokúšali v tretej časti niečo s výsledkom urobiť, príliš sa im nedarilo. Zlomový moment prišiel v 42. minúte, keď Kiviaho vychytal stopercentné šance Poiriera aj Demeka. Od tohto momentu si dávali domáci hokejisti dostatočný pozor, čo platilo až do 16. minúty. V tom čase totiž na 1:3 z pohľadu Košíc znižoval Milý, no išlo zároveň aj o posledný gól oceliarov v sezóne 2020/2021. Býci si už preto výhru na domácom ľade si postrážili. Ukončili tak nadstavbovú sériu a rozhodli o tom, že pôjdu do štvrťfinále play-off. Pre Košice sa sezóna dneškom končí.