6 : 1
(1:0, 2:0, 3:1)
EC Red Bull Salzburg

EC Red Bull Salzburg — HC Košice 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Góly a asistencie: 5. Järvinen (Raffl, Loney), 32. Wukovits (Raffl, Schneider), 36. Loney (Järvinen), 42. Schneider (LoVerde, Raffl), 50. Brennan (Baltram), 53. Schneider (Heinrich) – 46. Bartánus

Vylúčení: 2:8 na dve min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ruetz, Schauer – Bärnthaler, Wimmler

EC Red Bull Salzburg: Lamoureux (Wieser) – LoVerde, Heinrich, Brennan, Pallestrang, Zündel, Schreier, Wimmer, Stapelfeldt – Schneider, Nissner, Wukowits – Loney, Järvinen, Raffl (C) – Huber, Baltram, Harnisch – Borzecki, Leonhardt, Hochkofler

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Cibák, Tansey, Novota, Romančík, Deyl, Jacko – McPherson, M. Slovák, Réway – Klhůfek, Chovan (C), Pereskokov – Bartánus, Milý, Lapšanský – Belluš, Havrila, Jokeľ – Rogoň

V zápase medzi rakúskym Salzburgom a slovenskými Košicami sa na úvodný gól dlho nečakalo. Padol už v úvode piatej minúty, keď sa domáci celok dostal do prečíslenia dvoch proti jednému. Järvinen inkasoval v rozhodujúcej chvíli prihrávku do strany a pohodlne puk upratal za presúvajúceho sa Riečického. Do protipohybu brankára oceliarov zakončoval o dve minúty neskôr aj Brennan, avšak v tomto prípade si Riečický s pukom poradil. Na opačnej strane mohli skórovať Košice v 10. minúte, keď Slovák našiel vo výhodnej pozícii Réwaya. Ten si ešte svoju streleckú partiu vylepšil, napokon však trafil len do Lamoureuxa. Strelecky sa nepresadil ani Klhůfek, ktorý tečoval necelé dve minúty prvej časti časovanú prihrávku Pereskokova. A keďže sa už stav pred prestávkou nemenil. Salzburg šiel po 20 minútach hry do šatne s tesným vedením 1:0.

Domáci vstúpili lepšie aj do prostrednej časti zápasu, keď už po niekoľkých sekundách preveril Riečického pripravenosť Wukowits. Býci pokračovali v tlaku aj pri avizovanom vylúčení Deyla, no v gól ho nepretavili. Na druhý gól stretnutia si tak diváci museli počkať do 32. minúty. Wukowits ostal zabudnutý na vonkajšej hranici pravého kruhu a pohotovo odtiaľ upratal puk do Riečického siete. O necelých 60 sekúnd neskôr mohlo byť znížené opäť na rozdiel jedného gólu, na konci individuálnej akcie Pereskokova však chýbalo pre faul obrancu výraznejšie zakončenie. Domáci celok skóroval opäť v 36. minúte. Loney korčuľoval medzi kruhmi, položil si čepeľ na ľad a umne tečoval nastrelený puk zo strany až do košickej siete. Salzburg viedol už 3:0.

Hoci sa ešte oceliari snažili so zápasom niečo urobiť v tretej tretine, dominantnosť rakúskeho celku sa im prelomiť nedokázalo. Naopak, na trestnú lavicu sa pobral Lapšanský, hoci Schneider ho po necelej minúte presilovej hry vyhnal štvrtým gólom na ľadovú plochu. Jediný gól slovenského celku padol v 46. minúte po krátkom príklepe Bartánusa. Lamoureux síce jeho zakončenie betónmi zbrzdil, ale nezastavil a puk napokon predsa len skončil v sieti. Od tohto momentu už skóroval len rakúsky celok. V 50. minúte prepálil bezmocného Riečického v pohybe Brennan, aby tak napokon v 53. urobil aj Schneider. Salzburg tak nedal Košiciam šancu a na turnaji obsadil konečné tretie miesto.