5 : 2
(2:0, 0:2, 3:0)
HK Dukla Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Góly a asistencie: 1. Pereskokov (Romančík), 13. Lapšanský (McPherson, Saucerman), 52. Lapšanský (Saucerman, Slovák), 57. Belluš (Tansey), 59. Klhůfek (Belluš) – 33. Mihalik (Keränen, Erkunjuntti), 40. Suja (Galamboš)

Vylúčení: 9:7 na dve min., navyše: Cibák (KOS — 5+DKZ za pästný súboj), Mašlonka (MIC — 5+DKZ za pästný súboj), presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Snášel ml., Rojík — Ordzovenský, Stanze (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl, Jacko, Novota, Ragan — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Klhůfek — Lapšanský, Havrila, Belluš — Milý, Kiss, Frič

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) — Mudrák, Mihalik, Bokroš, Valtola, Macejko, Gajdoš, Stripai — Keränen, Cameranesi, Erkinjuntti — Hajnik, Suja, Žitný — Kukuča, Galamboš, Regenda — Mašlonka, Tibenský, Chalupa

V priebehu jedného týždňa sa v Košiciach odohralo ďalšie východniarske derby. Tentokrát si sily merali domáci oceliari a hokejiszi z Michaloviec. Lepšie do zápasu vkročili práve Košice, ktoré sa presadili už po 41 sekundách hry. Puk zapadol priamo do šibenici Kaarlehtovej bránky, o čo sa postaral Rus Pereskokov. Netradične, už v úvode druhej minúty, si mohli diváci pozrieť aj pästný súboj dvoch osmičiek. Zvíťazila tá košická, nekompromiský Cibák poslal niekoľkými tvrdými ranami k ľadu skúsenejšieho Mašlonku. Pre oboch kohútov sa však zápas skončil. Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny boli úspešnejší domáci, ktorí mohli zvýšiť v polovici šiestej minúty už na 2:0. Dobre vtedy zapracoval McPherson, ktorý v oslabení nevypustil súboj a dostal sa tak zoči-voči Kaarlehtovi. V rozhodujúcej chvíli volil zakončenie do protipohybu, ale fínsky gólman v službách Michaloviec nezaváhal. Udialo sa tak až na konci 13. minúty, keď nastrelený puk len vykopával pred seba. To využil Lapšanský. Aj vďaka jeho presnému zásahu tak Košice po 20 minútach hry viedli 2:0.

Do druhej časti zápasu vkročili lepšie hostia zo Zemplína. Ich prvá veľká šanca prišla v úvode 27. minúty, keď sa rútil proti Košarišťanovi osamotený Keränen. Košická defenzíva zatiahla v rozhodujúcej chvíli ručnú brzdu aj za cenu nedovoleného zákroku, napriek tomu si však musel gólman so zakončením súpera poradiť. Michalovce mali následne k dispozícii dvakrát presilovú hru o dvoch mužov. Využiť to chcel Erkinjuntti, raz však vypálil do Košarišťana a raz do Deyla. Kontaktný gól padol v 33. minúte. Mihalik ťažil z individuálneho majstrovstva Keränena, ktorý sa pred bránkou otočil a svojho spoluhráča našiel bekhendom. V 38. minúte mohlo byť košické vedenie opäť dvogólové. Slovák našiel Klhůfka, ten to skúšal príklepom. Trafil však len Kaarlehta. Vyrovnanie napokon prišlo 12 sekúnd pred sirénou. Suja ostal zabudnutý na pravom krídle a napriek veľkej snahe Košarišťana zastaviť puk ho dopravil až do siete. Po dvoch tretinách bol tak stav zápasu nerozhodný.

Bolo jasné, že pred treťou časťou ešte bude všetko otvorené. Ani jeden z tímov nechcel zbytočne chybovať a ísť tak do gólovej nevýhody, zároveň sa však oba celky snažili poslať svoju stranu do vedenia. Dlho sa im to nedarilo, obaja gólmani si dávali medzi tromi žrďami veľký pozor. Gól padol až v 52. minúte, keď využili presilovú hru Košice. Po druhýkrát v zápase sa presadil Lapšanský. Od tohto momentu tvorili už len domáci, ktorí sa presadili ešte dvakrát. V 57. minúte prinavrátil Košiciam dvojgólové vedenie Belluš, o dve minúty neskôr upravil na konečných 5:2 Klhůfek. V samostatných nájazdoch skórovali za Košice McPherson a Chovan, v drese hostí sa presadili Keränen a Regenda.