3 : 6
(3:1, 0:4, 0:1)
HC SLOVAN Bratislava

HC Košice — HC Slovan Bratislava 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Góly a asistencie: 4. McPherson (Košarišťan), 10. Tansey (Chovan, Pereskokov), 16. Klhůfek (Lapšanský, Belluš) – 18. Jääskeläinen (Yogan, Rapuzzi), 27. Matoušek (Golian, Kytnár), 30. Valach (Maier, Rapuzzi), 33. MacKenzie (Kytnár), 35. Harris (Takáč, Valach), 60. Takáč (Kytnár, Valach)

Vylúčení: 9:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:2, rozhodovali: Orolin, Žák — Durmis, Jurčiak (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (35. Riečický) — Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl (A), Novota, Jacko — Bartánus (A), Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan (C), Jokeľ — Lapšanský, Klhůfek, Belluš — Milý, Havrila, Frič

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) — MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen (C), Valach, Maier, Štajnoch — Gašpar, Harris (A), Takáč — Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan — Zigo, Preisinger, Matoušek (A) — Ožvald, Kytnár, J. Sukeľ

V úvode šlágra kola medzi Košicami a Slovanom sa nečakalo vôbec na nič. Ako prví sa do šance dostali domáci korčuliari, ktorí mohli skórovať už po necelej polminúte hry. Dostali sa totiž do prečíslenia dvoch proti jednému. Zodpovednosť v ňom na seba zobral Slovák, ktorý chcel uštedriť Gudlevskisovi teplomer, ale nepodarilo sa mu to. Na opačnej strane rozohral v úvode 4. minúty nebezpečne Gachulinec. Po jeho prihrávke si Slovanisti puk ešte viackrát priťukli, Košarišťana však neprekonali. Úvodný gól napokon padol v rovnakej minúte, ale na opačnej strane. Po zaváhaní Gudlevskisa skóroval McPherson do prázdnej bránky. V 10. minúte si zasa počkal Chovan na Tanseyho, ktorý do pásma prikorčuľoval z druhej vlny. Aj toto sa skončilo v bratislavskej sieti, domáci tak viedli už 2:0. Podobný gól inkasoval Slovan aj o 6 minút neskôr — a tento už vyhnal lotyšského gólmana v službách Bratislavy z brány. Tentokrát sa presadil Klhůfek. Slovanu sa podarilo kontrovať v 18. minúte, keď sa do puku oprel nekontrolovateľne Jääskeläinen. Jeho rana skončila za bezmocným Košarišťanom. Po 20 minútach hry tak platil priebežný stav 3:1.

Slovan v prvej časti počtom striel dominovať, v tej druhej chcel túto výhodu pretaviť aj do gólov. Podariť sa mu to mohlo už na konci 23. minúty, keď to skúšal krížnou strelou po ľade Gašpar. Našiel však len betóny pozorného Košarišťana. Bratislavská smršť sa ale začala v 27. minúte — odvtedy až do konca prostrednej časti skórovali hostia hneď štyrikrát. Všetko odštartoval svojím presným zásahom Matoušek, na ktorého nadviazal už o 2 minúty a 23 sekúnd neskôr aj Valach. V presnej polovici riadnej hracej doby bol tak stav zápasu opäť vyrovnaný — 3:3. Platilo to však len do 33. minúty, keď poslal slovanistov prvýkrát v zápase do vedenia McKanzie. V 35. minúte prišla šanca v oslabení pre Harrisa. Ten sa rútil v samostatnom úniku proti osamotenému Košarišťanovi, ktorého si ešte vychutnal a upravil na 3:5. K predčasnému striedaniu brankárov tak prišlo aj v košickej svätyni.

Hoci sa ešte Košičania snažili v tretej časti s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť, Slovan hral vo vlastnej defenzíve organizovanie a znemožňoval im to v maximálnej možnej miere. Ani jeden z celkov si počas tretej časti vyloženú šancu nevytvoril. Domáci to ešte v závere skúsili hrou bez brankára. Do prázdnej bránky však inkasovali po šiestykrát, výsledku dal finálnu podobu Takáč.