5 : 2
(1:2, 4:0, 0:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice — MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:2, 4:0, 0:0)

Góly a asistencie: 17. Slovák (McPherson, Bartánus), 27. Bartánus (Saucerman, Lapšanský), 28. Chovan, 33. Bartánus (McPherson, Saucerman), 38. Klhůfek (Pereskokov) — 8. Ventelä (Šepelev, Uhrík), 16. Ventelä (Paločko, Obdržálek)

Vylúčení: 6:4 na dve min., navyše: Lapšanský (KOS — 10+DKZ za nešportové správanie sa), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefík — Ordzovenský, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Wehrs, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Novota, Jacko — McPherson, Slovák, Bartánus — Klhůfek, Chovan, Pereskokov — Belluš, Havrila, Lapšanský — Frič, Milý, Vaculik

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) — Ventelä, Šepelev, Kurali, Salija, Ilenčík, Mezovský, Droppa, Feherpataky — Paločko, Hovorka, Obdržálek — Michalík, Walega, J. Jurík — Kriška, Urban, Uhrík — Haluška, Petráš, Kalousek

Do zápasu vstúpili lepšie domáci Košičania. Tí sa dostali do prvej šance už v polovici druhej minúty, keď našiel Pereskokov lepšie postaveného Deyla. Košický obranca však pozorného brankára prestreliť nedokázal. V úvode piatej minúty sa to nepodarilo ani Chovanovi, proti ktorému zakročil Vošvrda svojím betónom. Na prvý gól si napokon museli diváci počkať do polovice ôsmej minúty. K puku sa vtedy dostal Ventelä, ktorý si ešte vylepšil strelecký uhol a prepálil Riečického v košickej klietke. Rovnaký muž skóroval aj o osem minút neskôr, keď zúročil prácu svojich spoluhráčov a puk doklepol do bránky domáceho celku. Ten reagoval ešte pred prestávkou presným zásahom Slováka. Ten využil v 17. minúte nezištnú prihrávku McPhersona a dokonalým spôsobom využil košické prečíslenie dvoch proti jednému. Hostia však po prvej tretine viedli pomerom 2:1.

Košice chceli tento fakt v druhej tretine zmeniť, čo sa im aj podarilo. V polovici 21. minúty sa ešte nepresadil McPherson, proti ktorému zakročil Vošvrda lapačkou, potom však prišli hneď štyri góly v podaní domáceho celku. V 27. minúte využil presilovú hru Bartánus, ktorý tečoval Saucermanov pokus za bezmocného Vošvrdu. O minútu neskôr sa totožný výsledok podaril aj košickému kapitánovi Chovanovi, ten zasa zmenil smer strely Klhůfka. Liptovský Mikuláš na dva zlepené góly nereagoval ideálne, naopak, v prostrednej časti zápasu inkasoval ešte dvakrát. V 33. minúte sa o to postaral druhýkrát v zápase Bartánus, ktorý tečoval McPhersonovo zakončenie priamo do siete. O päť minút mali domáci šťastia, Michalík totiž trafil v samostatnom úniku len tyč Riečického bránky. Oceliari však udreli z protiútoku, na konci ktorého bola Pereskokova prihrávka na Klhůfka a bomba českého snajpra. Po dvoch tretinách — 5:2 pre Košice.

Aj keď sa ešte hostia snažili v tretej časti s výsledkom niečo urobiť, proti dobre organizovanej defenzíve domácich to mali len veľmi ťažké. Jedna z mála vážnejších šancí Liptovského Mikuláša prišla v 49. minúte, keď sa do puku oprel Šepelev. Na jeho zakončenie však zareagoval Riečický včas a puk za svoj chrbát prepadnúť nenechal. Naopak, v 55. minúte mohol na opačnej strane zavŕšiť hetrik Košičan Bartánus. Nepodarilo sa mu to však ani z prvej strely a ani z dorážky. Stav zápasu sa tak už viac nemenil, po výsledku 5:2 si pripísali oceliari do extraligovej tabuľky prvé tri body.