5 : 3
(2:0, 1:1, 2:2)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC Košice — HC ‘05 Banská Bystrica 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly a asistencie: 13. Belluš (Chovan, Pereskokov), 14. McPherson (Slovák, Romančík), 30. Tansey (Pereskokov, Klhůfek), 47. Deyl (McPherson), 48. Klhůfek (Pereskokov, Chovan) — 22. Breton (Ščerbak), 50. Ščerbak (Berger, Breton), 60. Žiak (Šoltés, Tamáši)

Vylúčení: 8:7 na dve min., presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Smrek — Knižka, Stanzel (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Wehrs, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Novota – McPherson, Slovák, Bartánus – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – Belluš, Havrila, Lapšanský – Frič, Milý, Vaculik

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Žiak – Galbavý, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Gabor, Fafrák – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Do zápasu vstúpili lepšie domáci Košičania, ktorí sa do prvej väčšej šance dostali už v polovici druhej minúty. Klhůfek sa dostal do samostatného úniku a proti Belányimu volil priamu strelu. Banskobystrický brankár však jeho úmysel prečítal a puk podržal vo svojej moci. Na opačnej strane mohol o tri minúty neskôr skórovať Crevier-Morin, ale jeho rana skončila tesne nad Riečického bránkou. Na prvý gól si museli diváci počkať do 13. minúty. Košičania rozohrali presilovkový formát, na konci ktorého bol so svojou gólovou strelou Belluš. O necelú minútu neskôr na neho nadviazal aj jeho spoluhráč McPherson, ktorý využil únik a do Belányiho siete poslal aj druhý puk. Pred prestávkou ešte mali banskobystrickí barani k dispozícii viacero presilových hier, ani jednu však nevyužili. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:0.

Hostia vstúpili do prostrednej časti riadnej hracej doby s jednoznačným úmyslom — čo najrýchlejšie sa vrátiť do zápasu. Podarilo sa im to už v úvode 22. minúty, keď si prebral Breton Ščerbakov puk a strelou od modrej ho poslal do košickej siete. Príliš dlho sa však Banskobystričania netešili. V polovici 30. minúty totiž vyrazil gólman Tanseyho zakončenie len do priestoru, z ktorého si puk do siete nešťastne umiestnil Ďatelinka. Košické vedenie tak bolo opäť dvojgólové. Pred prestávkou to ešte chcel zmeniť Fafrák, ktorý v úvode 36. minúty tečoval Ihnačákovo zakončenie od modrej čiary. Na Riečického to však neplatilo. Domáci tak po dvoch častiach stále viedli, teraz už 3:1.

V tretej časti sa Košiciam darilo nadväzovať na predvedený výkon z úvodných dvoch tretín, čo sa prejavilo ďalšou zmenou skóre v ich prospech. V úvode 47. minúty sa do puku oprel obranca Deyl, ktorý prepálil všetky prekážky vrátane brankára. O minútu a šesť sekúnd neskôr skóroval aj Klhůfek. Ten ťažil z predchádzajúcej práce Chovana i Pereskokova a využil odkrytú časť banskobystrickej bránky. Hostia ešte stav zápasu v jeho závere korigovali. V 50. minúte upravil na 5:2 Ščerbak a Žiak stanovil zápasu výslednú podobu šesť sekúnd pred koncom. Košice zdolali Banskú Bystricu pomerom 5:3.