Dva góly Mareka Bartánusa na body nestačili

ADDED: 24.9.2021

V úvodnom stretnutí nového ročníka Tipos extraligy sme na ľade Nitry ťahali za kratší koniec. Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre, vďaka čomu sme sa v štrnástej minúte dočkali presilovkového otváracieho zásahu. Po skvelej kombinácii a prihrávke McPhersona namieril presne Marek Bartánus. Po prvej prestávke sa však iniciatívy chopili domáci hokejisti. V prostrednej časti nás výrazne prestrieľali a hernú prevahu pretavili aj do obratu skóre. V záverečnom dejstve sme sa snažili o zmazanie jednogólového manka, no boli sme to práve my, kto inkasoval. V predposlednej minúte už len Marek Bartánus svojim druhým gólom v zápase skorigoval stav duelu na konečných 3:2.

HK Nitra - HC Košice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 34. Tvrdoň (Raskob, Honzík), 37. Varga (Pupák), 58. Buček (Tvrdoň, Rockwood) - 14. Bartánus (McPherson), 59. Bartánus (McPherson)

HK Nitra: Honzík (O'Connor) – Mezei, Raskob, Pupák, Nemec, Vitaloš, Bodák, Štefanka, Ridzoň – Tvrdoň, Hrnka, Buček – Krivošík, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Baláž, Varga – Múčka, Sýkora, Drábek

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl, Novota, Jacko, Ragan – Bartánus, Slovák, McPhherson – Pereskokov, Chovan, Jokeľ – Lapšanský, Klhúfek, Belluš – Milý, Havrila, Frič

Rozhodca: Baluška, Stano – Kacej, Junek.