Víkendové výsledky mládeže

ADDED: 13.10.2021

Cez víkend sa odohrali ďalšie zápasy našej mládeže. Súhrn výsledkov Vám prinášame v nasledujúcom prehľade.

Juniori svoje víkendové zápasy odohrali pod Pustým hradom vo Zvolene. V sobotňajšom zápase, ktorý bol veľmi vyrovnaný diváci videli iba päť gólov. O otvorenie skóre sa však postarali domáci, keď Čulík naservíroval puk na ľavý kruh Mrenicovi, ktorý trafil presne nad rameno k bližšej žrdi. V polovici trinástej minúty sa po chybe zvolenských obrancov na útočnej modrej dostal do brejkovej situácie Plokhotnik, ktorý jednoduchým blafákom na backhand vyrovnával na 1:1. O 4 minúty sa znova po chybe domácich v útočnom pásme sa tentokrát Košičania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému a Matej Jurčo mieril medzi betóny, kde puk aj prepadol za bránkovú čiaru. V druhej časti padol iba jeden gól a to v 25. minúte, kedy do pásma zaviezol puk Daniš, ktorý strelou trafil zadný mantinel, od ktorého sa puk odrazil priamo na strelu z prvej Bořutovi a ten to umiestnil veľmi presne a vyrovnal na 2:2. V tretej tretine skórovali iba „oceliari“ v 43. minúte sa opäť raz po chybe na modrej čiare zmocnil puku Plokhotnik, ktorý sa ani v tejto situácii nepomýlil a stanovil tak konečný výsledok zápasu.

HKM Zvolen 2:3 HC Košice (1:2,1:0,0:1)

Góly: 9. Mrenica ( Čulík, Svitek), 25. Bořuta (Daniš) – 13. Plokhotnik (Vaculik), 17. Jurčo ( Štec, Jadrný), 46. Plokhotnik ( Ragan, Novota).

Nedeľa priniesla jednoznačnejšie víťazstvo našich mladíkov. V šiestej minúte otvoril skóre Bager. V polovici štrnástej minúty si išiel na trestnú lavicu za hákovanie sadnúť Štec a jeho vylúčenie dokázali domáci potrestať pomerne rýchlo zásluhou Danka. Na jeho gól však o dve a pol minúty odpovedal svojim druhým presným zásahom v zápase Bager, ku ktorému sa 32 sekúnd pred odchodom do šatní pridal Novota, ktorý zužitkoval presilovú hru. Cestu za plným bodovým ziskom položili už v prvej tretine, v tej druhej si výhru poistili ďalšími tromi gólmi. Najprv v 26. minúte využil perfektnú nahrávku Kažu do voľného priestoru Novota, ktorý trafil veľmi presne k bližšej žrdi a zvyšoval na 4:1 z pohľadu Košíc. V 28. minúte vyšlo Košičanom vysoké napádanie a po chybnej rozohrávke domáceho obrancu zachytil puk Vaculik a ten to posunul do lepšej pozície Nagyovi, ktorý pomedzi betóny navyšoval skóre na 1:5. V 33.minúte sa Košice dostali do presilovej hry, ktorú expresne rýchlo dokázali využiť vďaka Raganovi, ktorý dorážal Vaculikovu strelu od modrej čiary. Na začiatku 52.minúty sa ešte k slovu prihlásili domáci, ktorí vďaka Debnárovi a jeho strele z priestoru medzikružia ešte kozmeticky upravili skóre na konečných 2:6. Záver duelu sa už niesol len v znamení viacerých vylúčení, to ale však nič nezmenilo na tom, že Košičania si zo Zvolena odniesli 6 bodov. V tabuľke tak poskočili na piate miesto so sedemnástimi bodmi.

HKM Zvolen 2:6 HC Košice (1:3,0:3,1:0)

Góly: 14. Danko (Gellen, Barcík), 52. Debnár (Svitek, Gaško) - 6. Barger ( Novota, Štec), 17. Barger ( Kaža, Novota), 20. Novota ( Vaculik, Plokhotnik), 26. Novota ( Kaža, Barger), 28. Nagy ( Vaculik, Novota), 33. Ragan ( Vaculik, Novota).

Dorastenci sa opäť predstavili na domácom ľade, na ktorom tento víkend hostili hokejistov Martina. Oba zápasy so sebou priniesli gólové hody oboch tímov. V sobotu začali naši chlapci výborne. Všetko začalo v priebehu troch minút v rozmedzí od deviatej do dvanástej minúty kedy Košičania skórovali trikrát. Najprv otvoril skóre na začiatku deviatej minúty Janočko, ku ktorému sa v jedenástej minúte pridal Komendát a o minútu neskôr strelil tretí gól Sivák. Skvelú pasáž hry ešte na začiatku šestnástej minúty potvrdil štvrtým gólom duelu Makó, ktorý využil početnú prevahu. Po prvej tretine to vyzeralo na veľký debakel pre hostí. V druhej tretine hneď sedemnásť sekúnd po jej začiatku strelil kontaktný gól Chrastina. O rovnú minútu a pol to ale bolo znova o rozdiel štyroch gólov zásluhou Kuzára. V 24. minúte však znova znižovali hostia z hokejky Volčeka. Na začiatku 31.minúty bol znova rozdiel štvorgólový, v presilovej hre skóroval Janočko. Do prestávky však ešte stihli Martinčania znížiť zásluhou Ivana a do šatní sa išlo za stavu 6:3 a stále to vyzeralo na pomerne jednoznačnú výhru Košíc. No do tretej tretiny vstúpili hostia namotivovaní jednoznačne niečo spraviť s aktuálnym skóre. V 43. minúte znižoval opäť hostujúci Ivan, na ktorého gól však v 49. minúte našiel odpoveď Janočko, ktorý tak kompletizoval svoj hattrick a zdalo sa, že trojgólové vedenie bude domácim „oceliarom“ stačiť na zisk troch bodov. Opak bol však pravdou. Najprv v 51. minúte zavŕšil svoj hattrick Ivan a korigoval na 7:5 a o minútu znižoval na rozdiel jediného gólu. A hosťom sa podarilo aj vyrovnať na konci 59. minúty z hokejky Mišíka, ktorý poslal duel do predĺženia. V ňom však gól nepadol a o víťazovi stretnutia rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých určil majiteľa extra bodu Volček a tak sa Martinčania tešili z obratu v zápase.

HC Košice 7:8 sn MHA Martin (4:0,2:3,1:4,0:0)

Góly: 9. Janočko (Makó,Sivák), 11. Komendát ( Duhoň, Kimák), 12. Sivák (Eröš, Janočko), 16. Makó ( Janočko, Sivák), 22. Kuzár ( Janočko), 31. Janočko ( Eröš, Makó), 49. Janočko ( Eröš) - 21. Chrastina ( Mišík), 24. Volček ( Korman, Bučkuljak), 35. Ivan ( Mišík), 43. Ivan ( Mišík, Chrastina), 51. Ivan ( Mišík), 52. Ivan (Simonides, Mišík), 59. Mišík ( Ivan, Pažický), 65. Volček

V nedeľu to boli znova Košičania, ktorí mali lepší vstup do zápasu. Už v 55 sekunde stretnutia otváral gólový účet stretnutia Kimák. V druhej minúte išli domáci do početnej nevýhody, v ktorej napokon skórovali práve oni zásluhou Komendáta . V ôsmej minúte prišlo zníženie z hokejky Chrastinu, no na jeho gól o 40 sekúnd odpovedal Oliver Sivák. Už sa zdalo, že v prvej tretine gól diváci neuvidia, 6 sekúnd pred prvou sirénou znižoval v oslabení Volček. Druhú dvadsaťminútovku však ovládli hostia pomerom 0:3, keď všetky góly strelili v rozmedzí piatich minút. Najprv v 24. minúte vyrovnal na 3:3 Mišík, V 28. minúte otáčal skóre v prospech hostí Chrastina a o minútu navyšoval na 3:5 znova Mišík. „Oceliari však v tretej časti nezložili zbrane. V 44. minúte strelil kontaktný gól Janočko. Košičania sa pri snahe o vyrovnanie dostali v 59. minúte do oslabenia a zdalo sa, že vyrovnať sa im už nepodarí, no 24 sekúnd pred koncom vyrovnal domáci Magda a poslal duel do predĺženia. V rozhodujúcej časti mali najprv možnosť ukončiť zápas hostia pri tímovom vylúčení domácich za príliš veľa hráčov na ľade, no sami faulovali a hru v rovnovážnom počte po jedenástich sekundách rozhodol gólom Janočko. Dorastenci tak po týchto zápasoch zostávaju na ôsmom mieste s osemnástimi bodmi.

HC Košice 6:5 pp MHA Martin (3:2,0:3,2:0,1:0)

Góly: 1. Kimák (Komendát), 4. Komendát , 8. Sivák ( Janočko, Makó), 44. Janočko (Orosz, Magda), 60. Magda (Orosz, Sivák), 63. Janočko ( Makó) – 8. Chrastina ( Mišík, Ivan), 20. Volček ( Fadieiev), 24. Mišík (Ivan), 28. Chrastina ( Mišík, Ivan), 29. Mišík (Ivan).

Kadeti svoj zápas odohrali na ľade Prešova. V 10. minúte otvoril skóre Jaroš, ktorý sa dostal k puku po vhadzovaní na modrej čiare a individuálnym prienikom zakončil z ľavého kruhu. Prešov vyrovnal na 1:1 na konci sedemnástej minúty vo vlastnom oslabení, kedy vyhodený puk zachytil Gáll, ktorý využil Krafčíkovú neprítomnosť medzi troma žrďami a pohodlne poslal puk do odkrytej brány a potrestal tak jeho chybu. V druhej tretine Košice odskočili narozdiel dvoch gólov, najprv v 27. minúte zaviezol puk do pásma Jaroš, ktorý puk posunul medzi kruhy voľnému Královi a ten využil presnou strelou presilovú hru. V 31. minúte využil Buchla výbornú prácu Niny Hudákovej, ktorá zaviezla puk do útočného pásma a posunula puk lepšie postavenému a voľnému Buchlovi, ktorý zvyšoval na 1:3. Tretie dejstvo prinieslo už len jednoznačnú úpravu skóre zo strany Košíc. V 44. minúte sa k puku v strednom pásme dostala Nina Hudáková, ktorá to vzala na seba a dokázala prejsť pomedzi dvoch obrancov a úspešne zakončiť. V 50.minúte to bola opäť úspešná strelkyňa Hudáková, ktorá sa medzi kruhmi dostala k odrazenému puku a bez váhania svoju šancu premenila. O minútu sa k nej pridal aj Kubizniak, ktorý vyslal strelu od modrej čiary a s prispením drobného teču domáceho hráča zvyšoval už na 1:6. V 55. minúte uzavrel skóre zápasu Zeleňák, ktorý dostal peknú prihrávku do voľného priestoru na ľavom kruhu a so strelou k bližšej tyči sa nemýlil.

Prešov Penguins 1:7 HC Košice (1:1,0:2,0:4)

Góly : 17. Gáll (Onderík) – 10. Jaroš ( Tomka), 27. Král ( Jaroš), 31. Buchla (Hudáková), 44. Hudáková, 50. Hudáková ( Friedl, Kubáni), 51. Kubizniak ( Pavlík), 55. Zeleňák ( Lauff)