(0:0, 0:1, 0:0)
HK Poprad

HC Košice - HK Poprad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 28. Svitana (Paločko)

Vylúčení: 2:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, D. Konc - Kacej, Šefčík, 4259 divákov

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Čížek, Dudáš (A), Pretnar, Koch, McDowell, Pulli, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, L. Nagy (C) – Spilar (A), Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Žitný – Krajňák

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Kozák, Salija, Brejčák (A), Petran, Erving, Ťavoda, Karlsson – Svitana (C), Mlynarovič (A), Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Zagrapan, Paukovček, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík

Prvá tretina priniesla obojstranne rýchly hokej, ktorý tešil divákov už od jej úvodných sekúnd. Ešte v prvej minúte sa Košičania usadili v pásme svojho súpera, kde na seba vzal zodpovednosť Kafka. Ten to skúšal z pozície ľavého krídla, jeho zakončenie ale vyrazil Vošvrda priamo na hokejku pripraveného Svitanu. V ďalšom priebehu si do podobného zakočnenia nakorčuľoval Brophey, ktorý chcel strelu zraziť za gólmana. Puk ale svojou nohou nešťastne zastavil. Hra sa začala prelievať zo strany na stranu, veľmi dlho sa neprerušovalo, a tak sme videli rýchlu rotáciu formácií oboch tímov. V predbránkovom priestore to chcel využiť Spilar, aj v tomto prípade ale platilo, že pokus o teč skončil neúspechom. Najväčšiu šancu prvej tretiny mali k dispozícii Oceliari počas svojej presilovej hry. Na konci sedemnástej minúty totiž vypadol Vošvrdovi puk, a tak tam vznikol priestor na dorážky. Popradský gólman sa však umne hodil na ľad, čo znamenalo, že sa napokon Kamzíci spod Tatier ubránili. Ešte pred prestávkou sa chcel do listiny strelcov zapísať Hričina, jeho teč ale skončil len na vonkajšej sieti. Gól sme tak počas úvodných 20 minút nevideli, čo znamenalo, že sa do šatní šlo za stavu 0:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v aktívnom duchu. Tentokrát ale platilo, že aktívnejším celkom bol ten spod Tatier. Prejavilo sa to aj v polovici 26. minúty, keď Habal puk zrazil pred seba. V tomto priestore ale nebol nik z jeho spoluhráčov, čo využil na dokorčuľovanie Macík. Ten to okamžite skúsil strelou, pričom nás náš gólman zachránil. Dlho sme sa ale neradovali, o dve minúty neskôr sme už predsa len inkasovali. Udialo sa tak po zakončení Svitanu. Aj v tomto prípade platilo, že mal hráč pred bránkoviskom až príliš veľa času i priestoru na zakončenie, a tak to využil. V ďalšom priebehu sa síce sily dorovnali, avšak ani jeden z tímov si gólovú šancu vypracovať nevedel. Platilo to do 32. minúty, keď Oceliari skúsil zakončiť od modrej čiary. Vo výhľade pritom výborne bránili Vošvrdovi, čím mu zákrok výrazne sťažovali. Napriek tomu zakročil popradský gólman reflexívne a včas, a tak sa stav nemenil. Po 40 minútach hry sme tak prehrávali 0:1.

V úvode tretej tretiny si Košičania chceli vypracovať súvislejší tlak, ale prišiel tam nešťastný faul Dudáša, po ktorom sme šli do štvorice. Našťastie sa počas tejto presilovky Poprad k lepšiemu zakončeniu nedostal, a tak sa stav nemenil. Naopak, meniť sa mohol po návrate Dudáša. Práve český bek v našich službách sa totiž vydal na útočný výpad, ktorý ale ukončil len strelou do obetavého obrancu. Ďalšiu šancu sme si vypracovali v polovici 47. minúty, tentokrát sa do súboja jedného proti jednému dostal Šoltés. Ten volil strelu spoza obrancu, avšak trafil len hruď pripraveného Tomáša Vošvrdu. Košičania svoj tlak ešte vystupňovali, čo demonštroval Dudáš. Ten bol pred Vošvrdom pripravený tečovať, prípadne doraziť spoluhráčovu strelu. Ani jedno z toho sa mu ale nepodarilo. V absolútnom závere sme sa ešte dostali pri hre bez brankára do šance. Vyrovnať mohol Haščák, ale Vošvrda svoj tím zázračným spôsôbom posunul k zisku troch bodov.