3 : 1
(3:0, 0:0, 0:1)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC ‘05 Banská Bystrica - HC Košice 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 6. Zigo (Faille, Marshall), 14. Tamáši (Zigo, Faille), 15. Török (Kabáč, Sloboda) - 53. Bprohey (Haščák, L. Nagy!

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Tscherrig – Výleta, Tvrdoň, 2509 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Varga – Török, Češík, Kabáč

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Dudáš, Pretnar, Pulli, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch - L. Nagy, Brophey, Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Žitný, Klíma, Hričina - Krajňák

Úvodné buly síce bolo pre Oceliarov víťazné, ako prvá ale dokázala zaútočiť domáca Banská Bystrica. Tá preto po tridsiatich sekundách hry zakončila, konkrétne tak učinil Faille. Úvodný pokus však Habala prekvapiť nemohol. Pred bránku súpera sa tak mohli presunúť aj hostia z Košíc, avšak aj v tomto prípade platilo, že lapačka gólmana bola dostatočne rýchla. Na prvý gól si preto diváci museli počkať do šiestej minúty, keď mali Barani k dispozícii svoju prvú presilovú hru. Tú dokázal využiť Zigo, ku ktorému sa puk so šťastím odrazil. V predbránkovom priestore sa banskobystrický strelec zorientoval najlepšie a upravil na 1:0. Po Vargovom seknutí hrali vzápätí presilovú hru aj Košice, avšak v tomto prípade gól nepadol. Dobre to skúšal napríklad Netík, ktorého bomba ale zadunela len na zadnom plexiskle. O slovo sa prihlásili opäť domáci, ktorí puk napálili do žrde. Aj v tomto prípade sa najlepšie zorientoval hráč majstra, tentokrát to bol Tamáši. Ten puk zo vzduchu doklepol priamo do priestoru, kam sa už Habal presunúť nestihol. V čase 14:31 navyše potvrdil výbornú prvú tretinu banskobystričanov tretím gólom Török. Po 20 minútach hry tak náš súper viedol pomerom 3:0.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstúpili Košičania s jednoznačným cieľom - čo najrýchlejšie skórovať a vrátiť sa tak do zápasu. Po 14 sekundách preto skúšal zakončiť kapitán Nagy, ale jeho ranu dobre zastavila defenzíva domáceho celku. O niekoľko minút neskôr vzal na seba zodpovednosť Koch, ani tento pokus ale vytúžený gól nepriniesol. Výborne totiž zasiahol Williams, ktorý hru prerušil a podržal tak svoj tím. V 30. minúte si dobrú pozíciu vypracoval Haščák, a tak volil rýchlu strelu zápästím. Puk letel pomerne dlho, až napokon natrafil na hruď presúvajúceho sa gólmana. O niekoľko sekúnd neskôr sa do šance natlačil aj Nagy, ani tentokrát sa ale stav nemenil. V 35. minúte sme šli do štvorice, keď sme sa previnili zlým striedaním. Počas tohto trestu mal na svojej čepeli najväčšiu šancu Sýkora, ktorý sa dostal do súboja s Vladislavom Habalom. Český brankár v službách Košíc nezaváhal a po štvrtýkrát neinkasoval. V závere sa ešte Oceliari chceli rýchlo presunúť pred Williamsa, kde chceli vymyslieť útočnú akciu, puk ale poslali len na zakázané uvoľnenie. V druhej tretine tak diváci nevideli žiaden presný zásah.

Úvod tretej tretiny priniesol veľmi rýchlu šancu Sýkoru, ktorý sa dostal do samostatného úniku. Zakončiť chcel pomedzi betóny gólmana, strela mu však podľa predstáv nevyšla. Košičania tak hru upokojili a preniesli ju na opačný koniec. Tam Haščák hľadal dobre postaveného Šoltésa, druhému menovanému bola však hokejka na poslednú chvíľu výborne zablokovaná, a tak z toho zakončenie nebolo. Banskobystričania sa následne zamerali na pozornú defenzívu, napokon, pri hre v početnej nevýhode ani veľa možností nemali. Na útočnej modrej čiare si puk vypýtal Kafka, ktorý to ešte smeroval na teč, ale pred bránkou Williamsa nestál nik. Gólman Baranov si tak na svoje konto pripísal ďalší úspešný zákrok. Iskričku nádeje pre Košičanov vykresal na začiatku 53. minúty Brophey, keď presilovkovým gólom vymazal nulu na konte Williamsa. Rovnaký hráč o dve minúty neskôr fauloval, a tak mala Banská Bystrica k dispozícii trestné strieľanie. Faille ho nepremenil, pokračovalo sa za stavu 3:1. Ten sa až do konca nemenil, Oceliari si preto na svoje konto pripísali druhú prehru v sezóne.