1 : 2
(0:0, 0:0, 1:2)
MAC Budapest

MAC Budapešť - HC Košice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly a asistencie:  52. Pápa (Kreisz) - 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch)

Vylúčení: 4:7 na dve min., navyše: Szabad (MAC - 5+DKZ za nedovolené bránenie v hre), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Tvrdoň, Výleta

MAC Budapešť: Bálizs (Kristóf Nagy) – Garát, Macaulay, Burt, Vokla, Pozsgai, Bukor, Bugár, Fejes – Klempa, Brown, Dansereau – Bodó, Krisztián Nagy, Terbócs – Szabad, Kreisz, Odnoga – Pápa, Majoross, Szigeti

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli – Spilar, Brophey, L. Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petráš, Krajňák, Jokeľ - Hričina

V samom úvode zápasu bol aktívnejším celkom ten Košický, ktorý sa po vyhratom buly okamžite presunul pred bránku Bálizsa. Tam sa po niekoľkých prihrávkach dostal aj k zakončeniu, avšak domáca defenzíva si s ním hravo poradila. V ďalšom priebehu tak dostali možnosť zakončiť aj Brophey a Suja. Zatiaľ čo zakončenie prvého muža zadunelo len na mantineli, Suja už donútil maďarského gólmana zakročiť. Na prvú väčšiu šancu sme však čakali pomerne dlho, keď sa do nej dostal až v štrnástej minúte Bodó. Ten sa rútil osamotený na Habala, ale náš gólman sa prezentoval dvomi skvelými zákrokmi, ktorými Košice podržal. Na opačnej strane to vzápätí skúšal bombou od modrej Šoltés, ani jeho puk ale do siete neprepadol. V 15. minúte sa zasa otvoril priestor pre Browna. Ten si ešte nakorčuľoval pred košickú svätyňu, každopádne, jeho individuálne snaženie skončilo len neúspechom. Ešte pred prestávkou sa pred Bálizsa presunul Netík, ktorý si počkal na správny moment a strelu šikovne skryl za korčuľujúceho obrancu. Mal však smolu, že brankár Budapešte ostal stáť pri bližšej žrdi, a tak si dal na túto situáciu veľký pozor. Stav sa nemenil ani v tomto prípade, do šatní sa tak odišlo bez gólov.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla úvodnú aktivitu košických Oceliarov. Tentokrát sa k puku dostal Haščák, ktorý to skúšal z priestoru medzi kruhmi na vhadzovanie, avšak s týmto zakončením neuspel. Na gólmanovi stroskotal aj náš kapitán Nagy, keď puk poslal priamo do jeho náruče. Vo veľkej šanci sa však v 25. minúte ocitol Petráš, ktorý pred bránkoviskom neúnavne bojoval o možnosť doklepnúť sieť za Bálizsa, no napokon sa defenzíve Budapešte podarilo nášho hokejistu odtlačiť do bezpečného priestoru. Dve sekundy pred uplynutím presnej polovice riadnej hracej doby sa zasa v obrovskej šanci, možno aj najväčšej doterajšom priebehu, ocitol Pápa. Ten dostal ideálny puk, ktorý mu už stačilo posunúť len do siete, avšak Habal sa prezentoval famóznym zákrokom a znemožnil tak domácim skórovať. O dve minúty zasa musel náš gólman riešiť prečíslenie dvoch proti jednému, keď sa ho snažil prekonať Klempa. Stav bol stále nerozhodný. Diváci si pýtali gól čoraz viac, a tak im chcel prianie splniť Kafka. Ten sa tesne pred koncom druhej tretiny dostal do samostatného úniku, ktorý ukončil bekhendovým zakončením. Aj v tomto prípade ale platilo, že puk si cestu do siete nenašiel. Pred treťou tretinou tak bolo ešte všetko otvorené.

Do tretej tretiny vstúpili celky s úmyslom preklopiť misky váh na svoju stranu a priblížiť sa tak zisku troch bodov. Blízko tomu boli Košice, keď sa už v 41. minúte dostal do šance ich kapitán Nagy. Z jeho aktivity ale úvodný gól nepadol. V rovnakej minúte pálil dobre aj Netík, opäť ale platilo, že Bálizs držal svoj tím v hre. Do šance sa tak natlačila aj domáca Budapešť. Tá síce ešte v 47. minúte po aktivite, ktorou sa prezentoval Bodó, neskórovala, o päť minút neskôr sa ale predsa len ujala vedenia. Pápa dostal dobrú prihrávku od Kreisza a strelou z prvej napol sieť brány po prvýkrát v zápase. Budapešť sa týmto gólom dostala na koňa, na čo sa už Košičanom reagovalo len veľmi ťažko. Náš súper totiž začal tesné vedenie umne brániť, a tak bola možnosť výraznejšie ohroziť Bálizsa čoraz zriedkavejšia. Napriek tomu sme ešte pred záverečnou sirénou dokázali predsa len vyrovnať. Udialo sa tak v 57. minúte, keď Pulli vymietol pavučinu v šibenici Bálizsovej bránky. A to nebolo všetko, Košičania sa radovali v rovnakej minúte ešte raz. Hrdinom sa stal Kanaďan Brophey, ktorý strhol vedenie tentokrát na košickú stranu. Na konci 59. minúty mohol našu výhru spečatiť Hričina, v samostatnom úniku bol ale na gólmana prikrátky. Každopádne, vedenie sme si už postrážili, a tak putovali tri body na východ Slovenska.