3 : 1
(1:0, 0:1, 2:0)
HK Nitra

HC Košice - HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie:  6. Nagy (Pretnar, Brophey), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Haščák (Pretnar) – 39. Lantoši (Blackwater, Slovák)

Vylúčení: 4:6 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Rencz (HUN) – Bogdaň (SVK), Váczi (HUN), 3952 divákov

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pulli, Pretnar, Šedivý, Čížek, Dudáš, McDowell, Koch – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Suja, Krajňák, Haščák – Žitný, Klíma, Hričina – Petráš

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Rácz, Pupák, Sloboda, Mrázik, Fominych – Lantoši, Slovák, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Hrušík – Buček, Richard, Blackwater – Šiška, Čaládi, Pätoprstý

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hokejisti z Košíc, ktorí si už v prvej minúte dokázali vypracovať prvý súvislejší tlak. Svojimi prihrávkami do dobre mysleli Nagy i Spilar, ani jedna z ich kolmíc ale lepšiu streleckú pozíciu pre Oceliarov neznamenala. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do polovice šiestej minúty - a tá bola aj gólová. Domácim hokejistom sa totiž podarilo presadiť počas presilovej hry. Výborne to urobil kapitán Ladislav Nagy, ktorý si počkal na pohyb súpera a strelou do ľavej šibenice nedal Foltánovi šancu na úspešný zákrok. V 11. minúte sme mohli svoje vedenie navýšiť už na 2:0, keď sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostala naša tretia formácia. Zodpovednosť v tejto situácii na seba vzal Krajňák, avšak jeho pokus k bližšej žrdi Foltán bezpečne vyrazil späť do hry. V ďalšom priebehu prvej tretiny to skúšal aj Galamboš, jeho puk ale gólman po celý čas videl, preto hru bez výraznejších problémov prerušil. Po úvodných 20 minútach hry tak platilo, že Košice viedli 1:0.

Úvod druhej tretiny patril pre zmenu Corgoňom z Nitry. Tí hrali presilovú hru, keď sa Dudáš previnil hákovaním. Puk tak na svojej hokejke miešal Lantoši, ktorý ho následne ešte posunul na modrú čiaru. Odtiaľ priletelo mimoriadne nepríjemné zakončenie, ktoré bolo zrazené, našťastie pre Habala, len mimo priestor jeho troch žrdí. Šťastie sme mali aj v 24. minúte, keď sa dostal k puku v tesnom súboji s Habalom Šiška. Ten neváhal a okamžite zakončil, avšak náš gólman sa včas presunul a všetko vyriešil. Následne sa nepresadil ani Bortňák, keď aj jeho zakončenie skončilo v lapačke českého brankára v službách Košíc. Hokejisti spod Zobora sa napriek tomu vyrovnania predsa len dočkali. Udialo sa tak v 39. minúte, keď prepadla rana z hokejky Lantošiho až do košickej siete. Ešte pred záverečnou sirénou prišiel dvojminútový trest Bortňáka, no keďže už gól nepadol, bolo jasné, že Košice budú v presilovke pokračovať aj počas tretej tretiny.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby preto vstupovali s jasným cieľom - využiť početnú výhodu a prinavrátiť tak vedenie na svoju stranu. Trest Bortňáka sa už síce Košičanom potrestať nepodarilo, výrazne ale smútiť nemuseli. Na začiatku 43. minúty totiž prišiel gól Jakuba Suju, po ktorom bol stav z pohľadu domácich znova o čosi priaznivejší - 2:1. V 46. minúte si navyše Nitra nechala vylúčiť Čaládiho, aj keď v tom čase už na trestnej lavici sedel Buček. Domáci tak mali k dispozícii presilovú hru o dvoch mužov, ktorú dokázali expresne rýchlo využiť. Postaral sa o to Haščák, ktorý výborne vystrelil spoza kruhov. Na jeho puk už Foltán zareagovať nestihol. V záverečných dvoch minútach to ešte Nitra skúšala hrou bez brankára. Opäť ale platilo, že nás podržal výbornými zákrokmi Vladislav Habal, a tak sa už stav viac nemenil. Po výsledku 3:1 si tak tri body do tabuľky pripísali domáce Košice.