3 : 4 pp
(1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
HK Poprad

HC Košice – HK Poprad 3:4 pp (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Góly a asistencie:  7. Nagy (Brophey), 36. Hričina (Krajňák), 41. Šedivý (Kafka) – 43. Abdul (Zagrapan, Takáč), 44. Belluš (Paukovček), 55. Abdul (Takáč, Fabian), 62. Svitana

Vylúčení: 3:6 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SVK), Rencz (HUN) – Kollár (SVK), Kis-Király (HUN), 3869 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Šedivý, McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch – Kafka, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Ignatuškin, Suja – Vrábeľ, Galamboš, Šoltés – Hričina, Krajňák, Klíma – Žitný

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Petran, Salija, Fabian (C), Česánek, Ťavoda, Karalahti, Semaňák – Bondra, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Valigura – Takáč, Paukovček, Václav – Belluš, Kundrík, Macík

Do zápasu vstúpili lepšie Košičania, ktorí sa už v prvej minúte dostali do šance. Dostatok priestoru na zakončenie švihom dostal Nagy, ktorý ho aj patrične využil. Poprad pri tomto pokuse len so šťastím neinkasoval. Nasledujúce minúty síce priniesli akúsi obojstrannú vyčkávaciu taktiku, no druhá veľká šanca nášho kapitána už gól predsa len priniesla. Po vyhratom buly a priťuknutí Bropheyho sa Ladislav Nagy nepomýlil a poslal Oceliarov do vedenia. Aj po góle platilo, že sa tímy zameriavali skôr na pozornú defenzívnu činnosť, a tak sme videli minimum väčších šancí. Spomenúť možno snáď ešte Bropheyho nahodenie z konca 18. minúty. Nechvátal vtedy puk len zrážal späť do hry a kamzíci mali veľké šťastie, že sa k nemu nedostal Nagy, ktorý mohol pridať už svoj druhý gól v zápase.. V prvej časti sme však napokon videli jeden presný zásah, po ktorom Oceliari viedli 1:0.

Prostredná časť riadnej hracej doby už bola na šance predsa len o čosi bohatšia, no na tú prvú sme si museli počkať pomerne dlho. Prišla totiž v 33. minúte, keď Dudáš po riskantnom manévri prehral osobný súboj. Na naše šťastie za ním ešte stál Pretnar, ktorý Popradčanov zakončiť nenechal. O dve minúty neskôr sa zasa do samostatného úniku dostal Bondra. Puk si na poslednú chvíľu ešte premiešal, no po zakončení ním len otestoval kvalitu košických plexiskiel. Tradičné nedáš-dostaneš však platilo do bodky. O minútu neskôr sa totiž do samostatného úniku dostal aj Hričina. Ten volil diametrálne inú realizáciu, puk si potiahol na bekhend a zakončením pod hornú žrď nedal Nechvátalovi šancu na úspešný zákrok. Do tretice sa pred prestávkou dostal do úniku aj Suja, no tentokrát si už dal gólman väčší pozor. Po 40 minútach hry tak Oceliari viedli pomerom 2:0.

Popradskí kamzíci ešte do tretej tretiny vykorčuľovali s úmyslom skórovať a pobiť sa tak o body, no proti dobre zabezpečenej defenzíve Košíc to nemali vôbec jednoduché. Naopak, počas prvej minúty tretej tretiny prišiel gól Eduarda Šedivého, ktorý potrestal Mlynarovičovo vylúčenie. Stále však nebolo o ničom rozhodnuté, napokon, Poprad sa naštartoval gólom Abdula zo 43. minúty a už o 38 sekúnd neskôr skóroval opäť. Na 3:2 upravoval Belluš, a tak sa zdalo, že nás čaká ešte poriadne zaujímavý záver. Okrem iného priniesol aj šancu Bropheyho, pri ktorej už gólman ležal na ľade. Napriek tomu z toho štvrtý gól v jeho sieti nebol. Zápas tak gólom na 3:3 poslal do predĺženia Abdul.

Predĺženie prinieslo najskôr obrovskú šancu Ladislava Nagya, ktorý sa pred Nechvátalom dostal k voľnému puku. Volil preto strelu švihom, no popradský gólman sa prezentoval výborným reflexívnym zákrokom. O víťazstve hostí napokon rozhodol v 62. minúte Svitana.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „V prvej a druhej tretine sme mali hru pod kontrolou. V tretej sme pridali ďalší gól, následne sme však inkasovali a, neviem prečo, začali sme robiť chyby. Viedli sme 3:0, no napriek tomu sme zápas do víťazného konca nedotiahli. Takéto veci sa nám stávať nemôžu.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Z Košíc sme si body odniesť chceli. Po prvej tretine sme však boli radi, že to bolo len 1:0. Neskôr sme ale pridali, vyrovnali a v predĺžení sme rozhodli po chybe súpera. Viackrát nás podržal aj gólman Nechvátal.“