(1:0, 0:0, 1:0)
HC 07 Detva

HC Košice – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 14. Suja (Netík, Haščák), 60. Nagy

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Juhász (HUN) – Gajan (SVK), Vincze (HUN), 4158 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Pretnar, Pulli, Čížek, Michalčin, Cibák – Kafka, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Haščák – Spilar (A), Galamboš, Lušňák – Žitný, Vrábeľ, Hričina – Klíma

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan (A), Betker, Sládok (C), Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ, Šimon – Ščurko (A), Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Mat. Chovan, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Tibenský

Diváci svojou účasťou na zápase podporili detskú onkológiu v Košiciach.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci Oceliari, ktorí sa už v úvode dostávali do zaujímavých šancí. Pomohla im v tom predovšetkým rýchla presilová hra, ktorú mali k dispozícii. Dobre sa počas nej do zakončenia tlačil Spilar, no Zalivin jeho úmysel včas prečítal a puk mu vypichol. Veľká šanca domácich prišla aj na začiatku deviatej minúty. Suja v jej úvode obkorčuľoval okolo bránky a skúsil to bekhendom, no, našťastie pre Detvu, puk letel len k mantinelu. Gól nepadol ani na začiatku 14. minúty. Nagyovo prvé zakončenie ešte Zalivinovi vypadlo, a tak sa košický kapitán pokúšal aj o dorážky. Brankár Detvy napokon s pomocou Sládka celú situáciu úspešne zvládol. To už neplatilo o niekoľko sekúnd neskôr. Po detvianskom zakázanom uvoľnení sa totiž Košičania rozostavili v pásme a vystrelili. Zakončenie Netíka ešte Zalivinovi vypadlo, a tak to Suja využil na gólovú dorážku. Domáci celok viedol 1:0. Stav sa mohol pri podobnej situácii meniť aj v 17. minúty, no tentokrát mala Detva viac šťastia, keď puk preletel až k zadnému mantinelu. Prvá časť zápasu tak priniesla jeden presný zásah, s výhodou šli do kabín Oceliari.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby sa Detva snažila nepriaznivý tlak zvrátiť. Hostia si vytvorili dobrý tlak, z ktorého prišlo aj niekoľko zakončení. Presilovkový gól ale nepadol ani v tejto chvíli. Ďalšiu šancu pre Detvu priniesla 25. minúta, keď zapracoval dobre Hodgson. Ten vybojoval puk pre spoluhráčov, a tak prišla strela od mantinela. Habal bol však pripravený a toto zakončenie vykopol až na ochrannú sieť. V 33. minúte sa zasa do obrovskej šance dostal Žilka. V prečíslení to skúšal strelou do protipohybu Habala, no náš gólman si zachoval chladnú hlavu a fantastickým zákrokom nás podržal. Zaujímavosťou pritom je, že aj táto detvianska šanca prišla pri nepomere na ľadovej ploche - tentokrát útočili hostia počas svojho oslabenia. Gól nepadol ani v ďalšom pokračovaní druhej tretiny, po jedinom presnom zásahu Suju zo 14. minúty tak Košičania stále viedli futbalovo - 1:0.

Na začiatku tretej tretiny ešte Oceliari dohrávali svoju presilovú hru, čo sa snažili využiť na strelenie druhého gólu. Odskočiť súperovi na rozdiel dvoch presných zásahov sa im však nepodarilo. Bomba Pulliho od modrej totiž skončila len na zadnom mantineli, no a už pri rovnovážnom stave sa nepresadil ani Netík. Ten sa síce dostal v prečíslení k strele z prvej, ale Zalivin fantasticky zakročil. Dve presilové hry mali následne k dispozícii aj hráči nášho súpera, počas ich trvania však nevymysleli nič zaujímavé, a tak sa stav nemenil. To platilo aj napriek následnému tlaku košických hokejistov, ktorí viackrát prinútili Zalivina dobre zakročiť. Gól na hokejke mal predovšetkým Haščák, no po individuálnej snahe sa nepresadil. Na finálnych 2:0 tak v poslednej minúte počas oslabenia upravil gólom do prázdnej bránky Ladislav Nagy.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „V úvodnej tretine sme boli lepším tímom, vytvárali sme si tlak a v útočnom pásme sme hrali dobre. V tejto časti sme strelili aj napokon rozhodujúci gól zápasu. Rovnako dôležité bolo, že sme v tretej tretine ustáli presilovky nášho súpera. Zo zápasu si tak odnášame tri body, za čo chlapcom ďakujem.“

Josef Turek, tréner Detvy: „V prvej tretine sme hrali dobre, s výnimkou inkasovaného gólu z dorážky sme so súperom držali krok a boli sme stále v zápase. Potom sme mali šance na vyrovnanie, ale mali sme aj šťastie, keďže sa nepresadil ani súper. Škoda, že nám to na konci pri hre bez brankára nevyšlo, mohlo to vyzerať úplne inak.“