4 : 5 sn
(1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
MAC Budapest

HC Košice – MAC Újbuda 4:5 sn (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

Góly a asistencie: 10. Galamboš (Hričina, Lušňák), 22. Dudáš (Nagy, McDowell), 44. Petráš (Galamboš), 60. Lušňák (Spilar, Ladislav Nagy) – 5. Burt (Dudás, Orban), 34. Langkow, 45. Terbócs (Majoross), 47. Terbócs (Krisztián Nagy) - rozh. sám. nájazd: Langkow (MAC)

Vylúčení: 6:5 na dve min., navyše: Burt (MAC - 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Bogdaň, Šoltés, 3270 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Šedivý, Koch, Michalčin – Spilar (A), Suja, L. Nagy (C) – Klíma, Ignatuškin, Hričina – Kafka, Brophey, Netík – Lušák, Galamboš, Petráš – Žitný

MAC Budapešť: Rajna (Bálizs) – Pozsgai (C), Macaluay (A), Negrin, Dudás (A), Garát, Burt, Vokla, Szabad – Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Majoross, K. Nagy, Terbócs – Odnoga, Pápa, Szigeti

Pred zápasom sme boli svedkami tradičnej ceremónie, počas ktorej prezident HC Košice Július Lang vyhlásil spolu s výkonným riaditeľom HC Košice Rastislavom Rusičom najlepších hráčov mesiaca. Cenu za najlepšieho dorastenca v mesiaci december si prebral Lukáš Vaculik, najlepším kadetom sa stal Peter Repčík. Vyhlásený bol aj najlepší dorastenec za november, túto cenu si prebral Rastislav Eliaš.

Úvod zápasu sa niesol v mimoriadne opatrnom duchu. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do piatej minúty - a rovno priniesla aj gólovú situáciu. Počas presilovej hry priletela od modrej čiary bomba Dudása, ktorú Habal vyrazil späť do hry. Na pohotové doklepnutie puku do siete to využil Burt. Budapešť viedla 1:0. Tešila sa však len do desiatej minúty. Hričina totiž z rohu klziska našiel pred bránkou úplne voľného Galamboša. Ten sa prezentoval strelou z otočky, na ktorú už Bálizs zareagovať nedokázal. O minútu neskôr chcel skórovať aj košický kapitán Nagy, v rozhodujúcej chvíli mu však puk skĺzol z čepele, preto ho do odkrytej časti bránky neposlal. Nepresadil sa ani Brophey, jeho zskončenie zastavila na bránkovej čiare hosťujúca defenzíva. V záverečnej minúte sa priestor na strelu otvoril aj Kafkovi. Ten to skúšal z ľavej strany, no Bálizs sa výborne premiestnil a puk vyrazil k mantinelu. Skóre sa tak nemenilo, preto platil po 20 minútach hry stav 1:1.

Začiatok prostrednej časti riadnej hracej doby už patril domácim Oceliarom. Tí sa dostali do veľkej šance a aj keď ju nepremenili, zúfať nemuseli. Vzápätí sa totiž do útočnej tretiny dostal aj Martin Dudáš, ktorý poslal strelou švihom svoj celok predsa len do vedenia. Nasledovali dve šance hostí. Habal najskôr zrážal Klempovo zakončenie, následne hľadala zaujímavá prihrávka na pravom krídle Majorossa. Na naše šťastie však neúspešne. Gól ale prišiel v 34. minúte, keď Budapešť využila vylúčenie košického kapitána Nagya. Habal vyrazil strelu späť do hry, stratil však stabilitu a padol. To hostia využili na zakončenie z uhla, po ktorom sa do listiny strelcov zapísal aj LAngkow. Ešte pred koncom druhej tretiny Čížek s dobrým úmyslom korčuľou zrážal súperovu strelu, no napokon puk len tesne minul košickú bránku. Keďže ju ale netrafil, skóre sa už pred prestávkou nemenilo.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky s jednoznačným úmyslom - skórovať a výrazne sa tak priblížiť k zisku troch bodov. Nemali to však vôbec jednoduché, defenzívy totiž pracovali výborne na oboch stranách. V prospech maďarského celku síce mohla hrať jeho presilová hra o dvoch mužov, no košická defenzíva ho nepustila prakticky ani len k strele. To však neplatilo na opačnej strane. Pri prvej šanci síce ešte Bálizs vystavil Petrášovi krásnu stopku, no po druhom zakončení sa už košický mladík tešil zo zaslúženého gólu. Oceliari tak opäť viedli. Príliš dlho sa však netešili, o jednu minútu a jednu sekundu neskôr bol totiž stav po góle Terbócsa opäť vyrovnaný. A aby toho nebolo málo, rovnaký hráč sa presadil aj v 47. minúte. Budapešť sa tak do vedenia dostala v ten najnevhodnejší moment. Košičania sa snažili na gól odpovedať zvýšenou útočnou snahou. Predovšetkým zakončenie Suju z otočky zaváňalo gólom, no Bálizs puk lapačkou pohľadil a vytesnil ho späť do hry. Stav sa menil až 12 sekúnd pred koncom, keď poslal zápas do predĺženia Lušňák.

O víťazovi zápasu nerozhodlo ani päťminútové predĺženie, na rad tak museli prísť samostatné nájazdy. V nich videli diváci dokopy päť gólov, tie padli z desiatich nájazdoch. O výhre hostí napokon rozhodol Langkow.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Už niekoľko zápasov nás trápi premieňanie šancí. Do tých sa dokážeme dostať, no nevieme ich premieňať. A keď už skórujeme, vzápätí inkasujeme hlúpy gól. Náš výkon nebol dobrý, takto sme si to nepredstavovali. Musíme si to rozobrať.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Dnes sme podali dobrý výkon, dostali sme sa do viacerých dobrých šancí. Niekoľkokrát nás aj podržal náš gólman. V samostatných nájazdoch sme napokon boli šťastnejším tímom.“