4 : 3 sn
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
HKM Zvolen

HC Košice – HKM Zvolen 4:3 sn (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Góly a asistencie: 33. Nagy (Spilar, Šedivý), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka) – 22. Samuel Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko) - rozh. sam. nájazd: Nagy (KOS)

Vylúčení: 4:3 na dve min., navyše: Suja (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák (SVK), Soós (HUN) – Gegáň (SVK), Árkovics (HUN), 3762 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Dudáš (A), Cibák – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Lušňák, Ignatuškin, Š. Petráš – Kafka, Galamboš, Hričina – Klíma, Brophey, Jokeľ – Žitný

HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Pöyhönen, Fraser, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Roman, Ulrych, Růžička – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Obdržálek, Kytnár (A), Chovan (C) – Mitchell, S. Petráš, Šišovský – Chlepčok, Halama, Andrisík

Do zápasu vstúpili oba celky s vysoko efektívnou defenzívnou taktikou, ktorá strelcom znemožňovala presadzovať sa. Predovšetkým to bol tak dôvod, pre ktorý sme na prvú vážnejšiu šancu čakali až do štvrtej minúty. Spilar si počas nej vypýtal puk a skúsil to nenápadným nahodením od kruhu. Zvolen jeho puk tečoval, a tak toto zakončenie napokon tesne preletelo ponad hornú žrď bránky Tomáša Tomeka. Rovnaký muž bol aktívny aj o štyri minúty neskôr, tentokrát volil Spilar po rýchlych pohyboch spätnú prihrávku na modrú čiaru. Odtiaľ sa ešte k Tomekovi priblížil Nagy, ktorý volil zakončenie švihom. Ani tento puk však zmenu skóre nepriniesol, strela znova tesne minula priestor troch žrdí. Nasledujúce minúty priniesli skôr taktický boj v strednom pásme, i keď na oboch stranách si dokázali celky vypracovať viacero zaujímavých príležitostí. Každopádne, stav sa pred prestávkou nemenil, a tak úvodné dejstvo šlágra kola presné zásahy neprinieslo.

Zaujímavý hokej priniesla aj druhá tretina, počas ktorej sa mohli diváci potešiť z troch gólov. Všetkému ale predchádzala košická šanca zo 41. minúty, keď Oceliari prečítali Handlovského úmysel a vydali sa do protiútoku. V ňom sa však nepresadili. Prvý presný zásah tak prišiel v 22. minúte. Pred bránkou Habala ostal zabudnutý Samuel Petráš. Náš gólman ešte jeho prvé zakončenie zlikvidoval, na následnú dorážku bol však prikrátky. V 30. minúte to myslel dobre aj Chovan, ktorý sa od mantinelu pretlačil pred bránku, no bekhendom presne nenamieril. Skóre sa tak opäť menilo o tri minúty neskôr. Košice mali k dispozícii presilovú hru. Početnejšiu streľbu sme počas nej síce nevideli, no Oceliari vypálili v správny moment - Nagy tak urobil po priťuknutí Spilara a vyrovnal na 1:1. Ani tento výsledok ale po prvej tretine neplatil. V polovici 35. minúty totiž obdržal Obdržálek milimetrový puk pred bránkovisko, ktorý bez akýchkoľvek problémov upratal do košickej siete. Zvolen tak po 40 minútach v metropole východu viedol 2:1.

Do tretej tretiny vstúpili Košice s jednoznačným úmyslom - minimálne raz ešte Tomeka prekonať a pobiť sa tak o body. Dopomôcť im v tom mala presilová hra, keď na trestnú lavicu smeroval Šišovský. No a jeho trest Oceliari skutočne využili. V polovici 44. minúty sa po Ignatuškinovej prihrávke dostal na ľavej strane k zakončeniu Brophey, ktorý presnou strelou prekonal Tomeka. Stav bol tak opäť vyrovnaný. Platilo to do 53. minúty, keď k Habalovi priletela rana od modrej. Gólman toho veľa nevidel, preto na puk nezareagoval ideálne a do listiny strelcov sa zapísal Vandane. Vyrovnané bolo do konca 55. minúty. V tomto čase sa Hričina s pukom spoza bránky presunul pred Tomeka, ktorého prekvapil zakončením z otočky a znova tak vyrovnal. Stav sa už viac nemenil, preto sa zápas pobral do predĺženia.

O víťazovi dramatického zápasu nerozhodlo ani predĺženie, na rad tak museli prísť samostatné nájazdy. V nich skórovali Košičania hneď trikrát, keď sa postupne presadili Nagy, Žitný i Kafka. Rozhodujúci gól bol tak pripísaný košickému kapitánovi Nagyovi.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Zápas mal všetko, čo má takéto stretnutie mať - množstvo súbojov, šancí i góly. Chcem chlapcov pochváliť a poďakovať im, že sme dokázali viackrát vyrovnať a ustáť aj oslabenie o dvoch hráčov. V nájazdoch sme stavili na podobných hráčov ako minule, našťastie nám to vyšlo.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Videli sme obojstranne veľmi dobrý zápas. My sme trikrát viedli, hlavne pri stave 3:2 sme to už mali udržať. Urobil som ale chybu, na presilovku o dvoch hráčov som poslal piatich útočníkov. Sme radi za bod, aj keď sme ich mohli mať aj viac.“