4 : 2
(0:0, 1:0, 3:2)
HC 07 Detva

HC 07 Detva – HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly a asistencie: 22. Surový, 49. Žilka, 50. Král, 60. Žilka – 45. Galamboš (Kafka), 53. Sýkora (Galamboš, Kafka)

Vylúčení: 3:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Orolin - Šoltés, Rojík, 439 divákov

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Surový – Mat. Chovan, Gašpar, Tibenský – Ľupták, Valent, Pulščák

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Čížek, Dudáš, Michalčin – Nagy, Suja, Spilar – Sýkora, Ignatuškin, Lušňák – Hričina, Brophey, Kafka – Petráš, Galamboš, Klíma – Žitný

Oba celky vstúpili do zápasu opatrne, a tak sme v jeho úvode sledovali hokej zameraný na pozornú defenzívnu činnosť. Na Habala letel prvý puk v úvode druhej minúty, no Hraškovu strelu košický gólman videl, preto nemal dôvod zaváhať. Po práci Sýkoru sa zasa na opačnej strane nepresadil Čížek, rana obrancu Oceliarov skončila len na zadnom mantineli. V šiestej minúte prišiel košický brejk, po ktorom čelil Zalivin zakončujúcemu hráčovi. Celú situáciu zvládol, stav sa tak nemenil ani v tomto momente. O deväť minút neskôr sa zasa vo veľkej šanci ocitol Petráš. Tomu dopadol puk pri bránkovisku na čepeľ, pokus o zakončenie ale minul priestor torch žrdí. Nepresadil sa ani Spilar, ktorý si síce v 17. minúte puk hodil dobre na os klziska, strela mu však absolútne nesadla a puk tak do siete nezapadol. Ešte pred prestávkou pohrozil na opačnej strane aj Frederik Fekiač. Ten korčuľoval po Ščurkovom priťuknutí proti Habalovi, veľa toho však nevymyslel. Aj to bol tak dôvod, pre ktorý platil po 20 minútach hry bezgólový stav 0:0.

Na premiérový gól v druhej tretine potrebovali hokejisti presne 100 sekúnd. Presadila sa domáca Detva, keď Surový využil Pulliho pád, puk si potiahol na čepeľ a strelou švihom prepálil košickú defenzívu i Habala. V 24. minúte sa Oceliari snažili odpovedať. Lušňákovo nahodenie sa podarilo dobre tečovať Sujovi, no puk napokon o niekoľko centimetrov detviansku bránku minul. O dve minúty sa šťastie odvrátilo aj od zakončujúceho Tibenského, ktorý tesne minul svätyňu Košíc. V polovici riadnej hracej doby sa po peknom prieniku snažil Nagy nájsť ešte lepšie postaveného Spilara, ten si ale puk nespracoval, a tak nebolo z nádejnej šance nič. V 35. minúte pálil od modrej čiary Šedivý, aj na tento puk ale Zalivin ideálne videl, preto ho dokázal vyraziť späť do hry. Oceliari si počas druhej časti zápasu aj vydýchli. Golian sa totiž zaujímavo posúval ku košickej bránke, no napokon ju netrafil. Po jedinom presnom zásahu z 22. minúty sme tak do šatne šli s jednogólovou stratou na nášho súpera.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby preto vykorčuľovali Oceliari s jednoznačným cieľom - nájsť recept na ruského gólmana Zalivina a pobiť sa tak o zisk troch bodov. Košičanov sa snažil po 27 sekundách naštartovať ich kapitán Nagy, no ten trafil z veľkého uhla len bočnú sieť bránky. Nepresadil sa ani Spilar, proti jeho zakončeniu zakročil Zalivin výborne svojím pravým betónom. Košický tlak však pokračoval a v 45. minúte priniesol predsa len vyrovnanie. Bombu vyslal zo svojej čepele Galamboš, ktorý prekvapil Zalivina a upravil na 1:1. Potom ale prišli dva zlepené góly Detvy v priebehu 22 sekúnd. Postupne sa presadili Žilka a Král, tí upravovali na 2:1, respektíve 3:1. Ani s týmto výsledkom sa Oceliari zmieriť nechceli, v 53. minúte padol aj premiérový gól Sýkoru v košickom drese. Nič to však nezmenilo na fakte, že body tentokrát ostali na strednom Slovensku. Gólom do prázdnej bránky to ešte spečatil Žilka.

Josef Turek, tréner Detvy: „Dnes sme podali veľmi dobrý, disciplinovaný a tímový výkon podporený skvelým gólmanom. Vytvárali sme si množstvo šancí a s Košicami sme držali krok po celý čas. Musím chlapcov pochváliť a poďakovať im, súpera takýchto kvalít sme porazili po prvýkrát v histórii nášho klubu.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Z našej srany nešlo o dobrý zápas. Na tri góly sme súperovi prihrali sami. Bolo to zlé, veľmi zlé. Zajtra nás čaká podobný zápas proti Liptovskému Mikulášu, na ktorý sa musíme pripraviť lepšie. Hlavne prvé dve tretiny musia z našej strany vyzerať úplne inak.“