3 : 1
(0:0, 2:1, 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Dudáš (Nagy, Suja), 40. Ignatuškin (Spilar), 60. Kafka (Hričina, Šedivý) – 34. Kulmala

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Novák – Durmis, Rojík, 3599 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch. Pulli, Michalčin, Dudáš (A), Cibák – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Lušňák, Ignatuškin, Petráš – Kafka, Galamboš, Hričina – Klíma, Brophey, Jokeľ – Žitný

DVTK Miškovec:  Vay (Adorján) – Kiss, Crawford, Slovák, Szirányi (A), MIlam, Göz, Láda – Kulmala, Vas (A), Pance – Magosi (C), Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

Už od úvohu sa hral obojstranne divácky mimoriadne atraktívny hokej bohatý na pekné kombinácie. Ani jeden z celkov však nezabúdal na pozornú defenzívu, a tak sme si na prvú väčšiu šancu museli počkať takmer tri minúty. K zaujímavému zakončeniu sa dostal Brophey, ktorý to skúšal spoza obrancu umiestniť medzi Vayove betóny. Neúspešne, gólman puk zachytil. Podarilo sa mu to aj o dve minúty neskôr, keď zrazil zakončenie Lušňáka. Ten mal hojeku zablokovanú, a tak z toho prudší puk nebol. Hra sa na dlhé strany opticky vyrovnala a aj keď sme v nej väčšie šance neevidovali, naďalej mala mimoriadne vysoké parametre. Adam Vay predviedol niekoľko kvalitných zákrokov lapačkou, ktorými podržal Miškovec. Dobre sa však prezentoval aj Habal. Náš súper sa v poslednej minúte prvej tretiny dostal v neprehľadnej situácii do šance, no gól z toho nebol. Po prvej tretine preto platil stav 0:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby bola na zaujímavé momenty bohatá. Hokejisti Miškovca sa už v polovici 22. minúty tešili z gólu, no ten pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku platiť nemohol. Naopak, o dve minúty neskôr sa do vedenia dostali Košice. Po kombinácii v pásme to strelou švihom skúsil Dudáš, ktorý prepálil Vaya. O minútu neskôr to mohlo byť už 2:0, počas košického oslabenia sa totiž do úniku dostal Galamboš. Každopádne, toto zakončenie už do siete neprepadlo. Hostia sa v úvode 27. minúty dožadovali gólu, no videorozhodca po telefonáte s hlavným arbitrom usúdil, že Habal puk medzi betónmi sklepol ešte pred bránkovou čiarou. Na ďalší gól sme si tak museli počkať do 34. minúty. Koch naservíroval puk na hokejku priamo Kulmalovi, ktorý tak už bez väčších ťažkostí upravil na 1:1. stále však nebol koniec. Oceliari sa postarali o gól do šatne, Spilar posunul puk do strany a Ignatuškin upravil 39 sekúnd pred koncom druhej tretiny na 2:1 pre Košice.

Hokejisti Miškovca vykorčuľovali do záverečnej časti riadnej hracej doby s jednoznačným úmyslom - minimálne raz skórovať a vrátiť sa tak do hry o body.  V jej úvode však dohrávali svoje oslabenie, a tak sa pred Habala dostávali len veľmi ťažko. Na väčšiu šancu si preto museli počkať do 46. minúty. V jej úvode pokračoval Pance osamotený na Habala, no ani táto situácia mu nestačila na to, aby rozvlnil sieť košickej svätyne. V polovici 50. minúty sa zasa do šance dostal domáci Spilar. Tomu sa otvoril priestor na streľbu, no napokon smeroval jeho puk len do hrude presúvajúceho sa Vaya. V závere to ešte hostia skúšali hrou bez brankára, no z nej už nedokázali vyťažiť nič. Naopak, finálnu podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky Kafka. Košice tak svojho maďarského súpera zdolali 3:1.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Prvá tretina bola z nášho pohľadu dobrá, mali sme množstvo šancí i striel - no bez gólového efektu. Neskôr prišili presné zásahy, po tom na 2:1 sme verili, že nám to na výhru bude stačiť. Vyhrali sme aj zásluhou výborného výkonu nášho brankára.“

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: „Košičania začali aktívne, čo sme očakávali. Škoda, že sme v druhej tretine nepremenili svoje šance. V závere sme si ešte vypracovali tlak, no to nám nestačilo a inkasovali sme tretí gól.“