4 : 2
(2:1, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice  – Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie:  3. Spilar (Petráš, Brophey), 5. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. Haščák (Kafka, Derljuk) – 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovič, Gula)

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik (SVK), Németh (HUN) – Durmis (SVK), Vincze (HUN), 4856 divákov

HC Košice: Škorvánek (Laco) – Slovák (A), Koch, McDowell, Dudáš (A), Pulli, Derljuk, Šedivý – Sýkora, Suja, Kafka – Spilar (C), Brophey, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Hričina, Galamboš, Lušňák – Žitný

Dukla Trenčín: Hollý (Valent) – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula, Hlinka, Bokroš – Radivojevič (C), Ölvecký, Mikula – Bartovič (A), Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovič, Sojčík – Švec, Dlouhý, Hudec

Pred zápasom sme boli svedkami tradičného úkonu, počas ktorého sa vedenie HC Košice v zložení prezidenta hokejového klubu Júliusa Langa a člena Správnej rady HC Košice Tomáša Kuriatnika poďakovalo za odvedenú prácu najlepším mládežníkom v našom klube za mesiac január. Najlepším kadetom sa stal Jan Bartoš, najlepším dorastencom Miroslav Novota. Obom srdečne blahoželáme.

Hokejové El Clássico medzi Košicami a Trenčínom prinášalo už od svojho úvodu mimoriadne zaujímavý hokej. Oba celky sa aktívne tlačili pred bránky svojho súpera, napriek tomu to bolo počas prvých dvoch minút bez vážnejšieho zakončenia. To prišlo až v minúte tretej - a znamenalo aj prvý gól. Na pravej strane sa po individuálnej práci odhodlal k bombe Spilar, pričom jeho puk prepadol až za chrbát bezmocného Hollého. O dve minúty neskôr to bolo z pohľadu Oceliarov ešte veselšie. Tentokrát sa puk odrazil priamo medzi kruhy, kam si dobre nakorčuľoval Haščák. Ten to skúsil strelou zápästím, no a aj takýmto spôsobom prekonal Hollého. V siedmej minúte šli Oceliari do štvorice a aj keď sa zdalo, že už početnú nevýhodu zvládnu, nestalo sa tak. Po zahodenej Sojčíkovej šanci sa totiž ešte dostal k zakončeniu aj Radivojevič, ktorý upravil na 2:1. V 11. minúte sa ešte do šance dostal aj Brophey. Ten na hranici pravého kruhu dobre tečoval nahodený puk, nanešťastie pre Košice však priestor troch žrdí tesne minul. Keďže sa už stav v ďalšom priebehu prvej tretiny nemenil, do šatí sa šlo za košického vedenia 2:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v mimoriadne aktívnom duchu. Oba celky si však zároveň dávali v defenzíve veľký pozor, preto bolo pre útočníkov len veľmi ťažké vypracovať si gólovú šancu. Prvá taká prišla na konci 26. minúty, keď Rýgl puk posunul na modrú čiaru, Odtiaľ priletela zaujímavá rana, no na Škorvánka neplatila. V 29. minúte sa Oceliari dostali počas vlastného oslabenia do prečíslenia troch proti jednému - a veľkú chybu súpera potrestali. Galamboš ešte posunul puk Hričinovi a ten ho nekompromisne zavesil do Hollého siete. Košičania viedli znova o dva góly. Platilo to do 33. minúty. Pri mantineli sa zorientoval najlepšie Varga, následná prihrávka pred bránkovisko navyše našla Sojčíka. Ten popri Škorvánkovi dostal puk až do siete. V druhej tretine už síce gól nepadol, no v jej absolútnom závere ešte prišli dve vylúčenia na strane Trenčína. Košice tak do poslednej časti riadnej hracej doby vstupovali s presilovkou troch proti trom.

Prakticky okamžite Oceliari početnú výhodu pretavili vo štvrtý presný zásah. Stačilo im len 30 sekúnd hry. Marcel Haščák sa prezentoval milimetrovou strelou, pri ktorej nemal Juraj Hollý absolútne žiadnu šancu zachytiť puk vo svojej lapačke. Košičania viedli po tretíkrát o dva presné zásahy. Navyše, v 45. minúte mohli svoje vedenie navýšiť ešte výraznejšie, ale proti Sujovmu zakončeniu bola dobre postavená konštrukcia trenčianskej svätyne. Košičania sa v ďalšom priebehu tretej tretiny zamerali na pozornú defenzívu, ktorou Trenčínu znemožňovali výraznejšie ohroziť Stanislava Škorvánka. Pre Duklu bolo jedinou možnosťou skórovať počas vylúčenia Suju, no počas týchto dvoch minút sa prakticky pred našu bránku Trenčania ani len nedostali. A keďže sa už stav viac nemenil, tri body do tabuľky si pripísali Oceliari.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Myslím si, že diváci musia byť s dnešným zápasom spokojní. Obe mužstvá hrali veľmi dobre. Nás navyše podržal aj gólman Škorvánek, ktorého musím pochváliť. Pri množstve striel Trenčína podal fantastický výkon.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Hrali sme tak, ako sme si povedali. Pohyb aj početná streľba tam boli. no predsa tomu čosi chýbalo - vyššia efektivita. Ak chceme v Košiciach vyhrať, musíme na tomto jednoznačne pracovať. Sme spokojní s výkonom, no nie s výsledkom.“