3 : 4
(1:1, 1:3, 1:0)
HK Nitra

HC Košice  – HK Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Suja (Kafka, Slovák), 32. Petráš (Suja, Sýkora), 44. Brophey (Dudáš, Petráš) – 9. Lantoši, 25. Buček (Bortňák), 30. Buček (Majdan, Morrison), 40. Scheidl (Lantoši, Kerbashian)

Vylúčení: 6:4 na dve min., navyše: Brophey (KOS - 10 min. za nešportové správanie), Slovák (NIT - 5+DKZ za napadnutie zozadu), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Novák – Kollár, Stanzel, 4743 divákov

HC Košice: Škorvánek (41. Laco) – Koch, Slovák, Derljuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Pulli – Petráš, Brophey, Spilar – Kafka, Suja, Sýkora – Lušňák, Ignatuškin, Šerbatov – Žitný, Galamboš, Hričina – Jokeľ

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Pätoprstý, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Minárik

Úvod zápasu sa niesol v pokojnom duchu, prvé minúty patrili skôr defenzívam oboch celkov. Tie zdobili hru aj počas prvej košickej presilovky, Oceliari sa pri vylúčení Pupáka nedostali prakticky k ničomu. Všetko ale zmenila štvrtá minúta, keď už pri hre piatich proti piatim priletel puk spomedzi kruhov na vhadzovanie. Hanuljak bol v pohybe, napriek tomu stihol strelu lapačkou pohladiť a poslal ju tak do bezpečnej zóny. Stav sa po prvýkrát menil v deviatej minúte, keď bolo v prospech Corgoňov nariadené trestné strieľanie. Puk si na svoju čepeľ vzal Lantoši, ktorý pri realizácii zvolil krátky švih a prepálil tak Stanislava Škorvánka. Nitrania sa ale z vedenia tešili len dve minúty a tri sekundy. V čase 10:18 totiž puk pred bránkou našiel Suju, no a košický útočník popri Hanuljakovi vyrovnal na 1:1. Ešte pred prestávkou si Oceliari vypracovali šancu na svoj druhý gól. Po sérii dobrých sťahovačiek mala finálna prihrávka hľadať pred bránkoviskom Žitného. Ten bol však výborne prikrytý, preto sa k zakončeniu nedostal. Aj to bol dôvod, pre ktorý sa už stav pred prestávkou nemenil.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla niekoľko zaujímavých momentov. Ten prvý prišiel v 24: minúte, keď Kerbashian pokúšal šťastie strelou z mŕtveho uhla. Škorvánek si ale pokryl svoju žrď, a tak neinkasoval. Neplatilo to o minútu neskôr. Košickej defenzíve totiž ušiel Buček, ktorý proti gólmanovi zvolil bekhendový blafák - a uspel. Nitra viedla po druhýkrát v zápase. V 30. minúte navyše Buček využil aj odraz puku a z bezprostrednej blízkosti sa presadil po druhýkrát. Bol z toho rozdiel o dva presné zásahy. Oceliarom sa na nepriaznivý stav podarilo zareagovať v 32. minúte, keď strelil kontaktný gól Petráš. V 35. minúte mohlo byť navyše vyrovnané, po faule McCormacka totiž bolo v prospech Oceliarov nariadené trestné strieľanie. Realizoval ho Kafka, no jeho bekhendový blafák Hanuljak prečítal a Nitru tak podržal. To bolo z pohľadu Košíc v druhej tretine všetko. Naopak, stav sa menil v ich neprospech aj dve sekundy pred prestávkou. Po postupnej akcii zakončoval do odkrytej bránky Scheidl.

Do tretej tretiny vstúpili Košičania s jasným, no rozhodne nie jednoduchým cieľom - minimálne dvakrát prekonať Miroslava Hanuljaka a vrátiť sa tak do hry o body. Domáci hľadali potrebnú vzpruhu vo zmene brankára, miesto medzi tromi žrďami tak zaujal Laco. No a v 44. minúte prišla aktivita Bropheyho, ktorý to skúsil jednoduchým nahodením na Hanuljaka. Brankár Nitry celú situáciu podcenil a puk napokon nechal predsa len prepadnúť až do siete. Košický tlak pokračoval. Presadiť sa mohol aj Lušňák, ktorý si puk pekne skryl pod telo a zvolil zakončenie zápästím. V tejto situácii už ale gólman reagoval lepšie, strelu vytlačil aspoň na ochrannú sieť. Nepresadil sa ani Suja, ktorý volil v 50. minúte zakončenie k vzdialenejšej žrdi. Puk sa len zatrepotal v Hanuljakovej lapačke. V 56. minúte bol ku gólu blízko Šerbatov, v rozhodujúcej chvíli mu ale puk po čepeli smolne skĺzol, a tak z toho zakončneie do odkrytej časti bránky nebolo. Oceliari to ešte v závere skúšali bez brankára, prišlo však vylúčenie Dudáša, po ktorom už bolo rozhodnuté.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Prvé dve tretiny neboli z našej strany ideálne, ťahali sme za kratší koniec. V tej tretej chlapci bojovali, mali sme viacero šancí na vyrovnanie. Trestuhodne sme ich však zahodili, a to vrátane trestného strieľania. Škoda, no za tretiu tretinu musím hráčov pochváliť. Takto by mal vyzerať celý zápas.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Bol to obojstranne veľmi dobrý zápas, bojovný a plný emócií. A práve emócie rozhodli v náš prospech, chlapci sa dokázali správne nakopnúť. V závere sa nám síce nakopili nejaké chyby, no Košiciam už chýbala pohoda v zakončení, preto sa im vyrovnať nepodarilo.“