4 : 0
(0:0, 2:0, 2:0)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. Nagy (Kafka), 59. Nagy (Kafka)

Vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy (C) – Haščák, Ignatuškin, Suja – Spilar (A), Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš – Jokeľ

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Luža, Pač – Radivojevič (C), Sojčík, Švec – Varga, Sádecký, Bartovič (A) – Hudec, Dlouhý (A), Pardavý – Špankovič, Mikula

Úvod stretnutia vyšiel lepšie Košičanom, ktorí si vypracovali hneď niekoľko šancí. V 7. minúte pri vylúčení Dlouhého mali hostia šancu na skórovanie, ale Švec svoju strelu nedokázal vmestiť do priestoru košickej bránky. O 2 minúty neskôr našiel na druhej strane Haščák pred bránou voľného Ignatuškina, ale ani on svoju šancu nepremenil na gól. Po ubránenom oslabení Trenčania ožili a snažili sa o zisk vedenia. Na Habalovi však stroskotali pokusy Mikulu, či Rýgla. Na konci 15. minúty previedol peknú samostatnú akciu Oceliar Tomáš Klíma, avšak jeho strelu Valent dokázal vyraziť pred seba. Následne vyskúšal pozornosť trenčianskeho brankára aj kapitán Ladislav Nagy, ale ani jeho pokus nebol úspešný. Záver tretiny ešte priniesol šance na strane hostí. Z uhla sa snažil prekvapiť Habala Radek Dlouhý a po zrážke košických hráčov zobral puk na modrej čiare Milan Bartovič, no bezgólový stav sa nemenil.

Prostredné dejstvo zase odštartovali lepšie Košičania, no Kafka či Ignatuškin neprepasírovali puk za bránkovú čiaru. Skóre otvoril až v 25. minúte center prvej košickej formácie Evan Bropehy. Ten dokázal prihrávku od Kafku nadvihnúť pod brvno a dostal tak Oceliarov do vedenia. Následne mohol Haščák zo samostatného úniku zvýšiť na 2:0, ale brankár hostí bol proti. 28. minúta priniesla trenčiansku akciu, keď Radivojevič posúval puk na Šveca, ale jeho zakončenie smerovalo vedľa. O minútu neskôr strieľal košický obranca Dudáš od modrej a za Valentom zvonila tyčka. Z následného protiútoku mohli hostia vyrovnať, ale Hudec nedostal puk do košickej bránky. Na konci 32. minúty Oceliari využili presilovú hru, keď svoj premiérový gól v slovenskej extralige strelil Ignatuškin, ktorý zužitkoval prihrávku od Suju. Hneď na to mohli Košičania viesť už o tri góly, avšak Petrášovú strelu Valent pokryl.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Košičanov opäť lepšie, tentokrát však aj so vstreleným gólom. Prešlo len 12 sekúnd a kapitán Ladislav Nagy svojou typickou strelou do horných poschodí Valentovej brány poslal Oceliarov do trojgólového vedenia. Košičania boli po tomto góle aktívnejší a snažili sa navýšiť ešte skóre. Avšak, ujala sa až ďalšia strela kapitána Oceliarov v 59. minúte. Svojim 24. gólov v sezóne uzavrel stav stretnutia na 4:0.

Roman Šimíček (tréner HC Košice): „Výsledok je jednoznačný pre nás, ale nebolo to také jednoduché, v prvej tretine obzvlášť, keď sme začali ustráchane a bojazlivo. Trenčín nám tam zahrozil nejakými príležitosťami a zaplať pánboh, že z toho nedali gól. Po prvej tretine sa nám zdalo, že naša hra nemá tú šťavu, tú agresivitu a urobili sme tam nejaké zmeny. Myslím si, že vo zvyšných tretinách bolo už len jedno mužstvo na ľadovej ploche a chlapci sa toho ujali zodpovedne. Sme šťastní, hlavne kvôli divákom, že nám podarilo konečne doma vyhrať. Každé mužstvo by bolo rado za takú osobnosť v tíme, akou je Ladislav Nagy.“

Peter Oremus (tréner HK Dukla Trenčín): „Prišli sme do Košíc s hráčmi, ktorí mohli a sú zdraví. Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, nedokázali sme súpera zatlačiť, neboli sme vpredu úspešní, a to rozhodlo o výsledku. Nezachytili sme začiatky tretín, ktoré sú dôležité a určite aj to dnes rozhodlo.“