Oceliari odohrajú ďalšie dva zápasy doma - pricestujú mužstvá Miškovca aj Zvolena

ADDED: 16.1.2019

Ďalšie dva extraligové zápasy v tomto týždni odohrajú Oceliari na domácom ľade. Poslednýkrát v základnej časti tak do Košíc pricestujú celky z Miškovca a Zvolena. Nenechajte si preto ujsť tieto atraktívne duely a poďme spoločne na hokej! Piatkový zápas proti DVTK má naplánovaný začiatok o 17:30, úvodné buly nedeľného duelu Oceliarov proti Zvolenu bude vhodené o 16:00.

Kvôli plánovanej výmene mantinelov, ktorá čaká domovský stánok našich hokejistov, odohrajú Oceliari počas nasledujúcich dní posledné domáce zápasy na dlhší čas. V piatok bude súperom Košičanov neďaleký Miškovec a určite nás čaká atraktívny zápas. Pre obe mužstvá to bude zároveň posledná vzájomná konfrontácia v základnej časti. DVTK Jegesmedvék naposledy zdolal doma Duklu Trenčín 5:4 po samostatných nájazdoch, keď sa hetrikom v zápase zaskvel kapitán Bálint Magosi.  Aj vďaka tomu ostal maďarský nováčik v slovenskej najvyššej súťaži v kontakte so stredom tabuľky, keď má na svojom konte 69 bodov a práve na svojho utorkového súpera, ktorý je na 7. mieste, stráca len 2 body. Na šieste miesto, zabezpečujúce priamy postup do play-off, strácajú 5 bodov.

Medzi hráčmi sa najlepšie darí dlhoročnému maďarskému reprezentantovi Jánosovi Vasovi. Útočník údernej formácie Miškovca získal v 42 zápasoch 44 kanadských bodov za 13 gólov a 31 asistencií. Hneď za ním nasleduje Bálint Magosi. Kapitán svojho mužstva je s 22 gólmi zároveň aj najlepším strelcom DVTK. Mladý fínsky útočník Rasmus Kulmala predvádza v červeno-bielom drese taktiež výborné výkony. Jeho bilancia v 45 zápasoch je 15 gólov a 19 asistencií. V bráne sa tento maďarský nováčik môže spoľahnúť na dvojicu Vay – Adorján. Lepšie sa však darí prvému menovanému, ktorý patrí medzi lídrov brankárskych štatistík celej súťaže. V 21 zápasoch je jeho úspešnosť zásahov skvelých 95,20 %. Mladík Attila Adroján si v rovnakom počte udržal úspešnosť svojich zásahov len na úrovni 89,92 %. 

Zostava DVTK Jegesmedvék z posledného zápasu proti Dukle Trenčín:

DVTK Jegesmedvék: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam, Slovák – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

Vzájomné zápasy s DVTK Jegesmedvék Miškovec v tejto sezóne:
  3. kolo – 18. september 2018 – HC Košice - DVTK Jegesmedvék 6:3
14. kolo – 21. október 2018 – HC Košice - DVTK Jegesmedvék 4:2
25. kolo – 23. november 2018 – DVTK jegesmedvék – HC Košice 1:2 sn
36. kolo – 28. december 2018 - DVTK jegesmedvék – HC Košice 5:4

Zvolenčania majú za sebou ťažký utorkový zápas s Nitrou. O výsledku nakoniec rozhodol jediný gól zo 17. minúty, ktorý strelil Lukáš Handlovský. Aj s týmto súperom si zmierame sily poslednýkrát v základnej časti. Zvolenčania ťahajú sedemzápasovú šnúru bez prehry a určite by o ňu v zápasoch s Detvou a v Košiciach neradi prišli. Vďaka nej sa totiž znova vyšvihli na prvé miesto v tabuľke, keď s Banskou Bystricou majú na konte rovnaký počet bodov – 90. Naši hokejisti však na oba tieto celky strácajú len 3 body.

Na čele produktivity Zvolenčanov nenájdeme nikoho iného ako kapitána Michala Chovana. Šikovný útočník si drží priemer viac ako bod na zápas, keď v 45 zápasoch nastrieľal 13 gólov a pridal k tomu aj 40 asistencií. Nasleduje ho útočník Rastislav Špriko, ktorý má v 42 zápasoch bilanciu 16 gólov a 26 asistencií. Tretie miesto doteraz obsadili útočníci Milan Kytnár – Lukáš Handlovský. Prvý menovaný je tiež najlepším strelcom mužstva, keď sa „do čierneho“ trafil už 24-krát. Jeho o tri roky starší kolega strelil 16 gólov a svojmu mužstvu pomohol aj 19 asistenciami. Bránkovisko Zvolenčanov háji dvojica Mackenie Skapski – Tomáš Tomek. Obaja predvádzajú výborné výkony a svojmu mužstvu nie raz pomohli. Kanadský brankár si v 29 zápasoch udržal úspešnosť 92,82 % a tri zápasy zvládol aj s čistým kontom. Tomáš Tomek nastúpil v 20 zápasoch a jeho úspešnosť je na podobnej úrovni – 92,66 %. Aj on má na konte tri zápasy bez inkasovaného gólu. 

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu proti HK Nitra:

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Pöyhönen, Fraser, Růžička, Zeleňák, Vandane, Roman, Pufahl – Vandas, Kytnár (A), Handlovský – Mitchell, Špirko (A), Šišovský – Chlepčok, Mich.Chovan (C), Obdržálek – Kelemen, S.Petráš, Andrisík – P.Halama

Vzájomné zápasy s HKM Zvolen v tejto sezóne:
  1. kolo – 14. september 2018 – HC Košice – HKM Zvolen 5:2
12. kolo – 14. október 2018 – HKM Zvolen – HC Košice 4:1
23. kolo – 18. november 2018 – HC Košice – HKM Zvolen 2:7
34. kolo – 23. december 2018 – HKM Zvolen – HC Košice 2:1

Príďte si užiť do Steel arény posledné vzájomné stretnutia proti tímom z Miškovca a Zvolena v základnej časti.

Poďte podporiť svojich hokejistov v náročnom dvojzápase! Lístky na stretnutia je znova možné zakúpiť už dnes prostredníctvom siete www.ticketportal.sk. Skoršou kúpou vstupenky ušetríte peniaze a tiež sa vyhnete čakaniu v rade pred zápasom.

KOŠICE DO TOHO!