Východniarske derby v podaní juniorov

ADDED: 22.1.2019

Po minulotýždňovom triumfe boli naši chlapci nastavení na ďalší úspech. Avšak súper z Popradu bol v tomto prípade silnejší a tak naši mladíci podľahli v zápase 0:3. „S Nitrou a so Slovanom sa nám minule darilo v koncovke a je jasné, že keď strelíte gól, hneď sa vám hrá ľahšie. Dnes to bol vyrovnaný zápas s veľmi vysokým tempom. V úvode sezóny sme s Popradom hrali dvakrát a obidva zápasy sme vyhrali, takže sme už vedeli ako na nich. Aj dnes sme boli aktívni, išli sme na maximum, no nedokázali sme využiť čisté gólové šance a súper vyťažil aj z toho mála, čo pred bránku dotlačil,“ rozhovoril sa tréner našich mladíkov Jozef Škrak bezprostredne po zápase.

V našom a aj popradskom tíme hrajú hráči, ktorí nastupujú aj v zápasoch v 1. lige. Na oboch stranách teda bolo vidieť nielen bojovnosť, ale aj skúsenosti, ktoré hráči nadobudli. „Chlapcom nemôžeme nič vyčítať, nechali na ľade všetko a bojovali do poslednej sekundy. Hralo by sa nám určite ľahšie, keby sme dali nejaký gólik. Odrazilo by sa to aj na psychike a určite by sme dokázali s tým zápasom ešte niečo urobiť. Bohužiaľ bez gólu sa nedá vyhrať,“ uzavrel hlavný tréner.

Silný náboj v celom zápase a dostatočnú efektivitu Popradu, ktorý pricestoval na náš ľad z prvej priečky, potvrdili aj samotní košickí hráči. „Dnešný zápas mal veľký náboj, hlavne čo sa týka hry do tela. Aj diváci si teda prišli na svoje. Každý z nás dnes dal do toho sto percent, no najväčšia chyba bola v tom, že sme nepremieňali šance. V prvej tretine tam boli minimálne tri také, ktoré sme mohli premeniť, bohužiaľ skóroval súper a potom sa nám už hralo ťažšie. Každý z nás vie o čo v týchto zápasoch už ide, preto sme sa snažili v hlavách nastaviť tak, aby to dnes vyšlo, bohužiaľ nevyšlo,“ skonštatoval Peter Eliáš.

„Povedal by som, že to bol veľmi vyrovnaný zápas, nebol možno náš najlepší, ale nechceli sme ho pustiť len tak. Robili sme však dosť chýb v útočnom pásme, keďže sme sa vôbec netlačili na bránku, robili sme zbytočné kľučky, a to by sa v takých zápasoch nemalo stávať. Veľmi sme sa dávali aj vyprovokovať, čo sme minulý týždeň ľahko ustáli. Dnes sme aj pre to strácali koncentráciu a nesústredili sme sa na to, čo sme mali odohrať,“ kriticky zhodnotil hru útočník Matúš Havrila.

Šťastie sa však tentokrát priklonilo na stranu popradských mladíkov. „Búšili sme do súpera, mali sme streleckú prevahu, boli sme dôrazní aj v osobných súbojoch. Brankár im dnes skvele zachytal a nám to tam bohužiaľ nepadlo. Minulý týždeň sme mali vo vyrovnanej partii priveľa šťastia, dnes nás trošku obišlo. V takýchto vyhecovaných zápasoch sa to môže stať. Určite sme dnes nehrali zle. Bolo to derby, ako sa patrí,“ súhlasil so spoluhráčmi Richard Faith.

Aj napriek tomu, že sú niektorí hráči zranení a v sobotňajšom dueli chýbali, podali naši chlapci úctyhodný výkon a na nič sa nevyhovárali. „Chalani čo dnes nehrali sú pre nás určite posily. Dnes však neboli a my sme napriek tomu išli na maximum, museli sme to odohrať aj bez nich. To, že nám chýbali sa trošku ukázalo pri presilovkách, ktoré sme tentoraz nezvládali tak, ako by sme chceli,“ hovorí kapitán mužstva Samuel Pavlík.

Zostava HC Košice (3. kolo): Janičkár (Horváth) – Markuš, Sirotňák, Patlevič, Novota, Turan, Zahuranec – Pavlík, Mriglot, Matej – Eliáš, Študenc, Faith – Frič, Havrila, Uhrin – Munka, Lukáčik, Juraško

HC KE Media Team (hal)

GALLERY