5 : 4
(2:1, 2:0, 1:3)
Admiral Vladivostok

HC Košice  – Admiral Vladivostok 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Góly a asistencie: 14. Haščák (Chovan, Koch), 19. Haščák (Chovan, Majdan), 29. Skokan (Haščák, Chovan), 33. Haščák (Belluš), 49. Skokan – 10. Ugolnikov (Ibatullin), 41. Bakoš (Lalonde), 50. Ibatullin (Ugolnikov, Střelcov), 55. Lomako (Ugolnikov)

Vylúčení: 8:6 na dve min., navyše: Boldižár (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), Belluš (KOS - 5+DKZ, pästný súboj), presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Barek, Úlehla – Bohuněk, Kis

HC Košice: Košarišťan (Škrovánek) – Koch (A), Slovák, Repe, Čížek (A), Růžička, Michalčin, Boldižár – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Belluš – Suja, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Vrábeĺ, Milý – Cibák, Faith, Klhůfek, Köver, Maňák

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Veremčuk) – Almquist, Lalonde, Ugolnikov, Ibatullin, Djakov, Bobrjašov, Kozlovskij, Ostrovskij – Bakoš, Ljungh, Vicharev – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako – Voronin, Mereskin, Glazačev (C) – Sidljarov, Petrov (A), Delnov

Začiatok zápasu sa niesol v pokojnom duchu, keď sa síce hokejisti Admiralu v úvodných dvoch minútach pokúsili dvakrát usadiť pred Košariťanovou bránkou, no postupne im v tom zabránili Koch a Repe. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do úvodu piatej minúty, keď sa do útočnej tretiny prirútil Chovan. Ten chcel strelou bez prípravy prekvapiť Olkinuoru, ale jeho zakončenie priestor troch žrdí tesne minulo. Prvý gól prišiel v desiatej. minúte, keď sa Vladivostok usadil v útočnom pásme a vypracoval si tam úvodný tlak. Ten vyústil až do prihrávky na modrú čiaru, odkiaľ vyslal nechytateľnú strelu Ugolnikov. Rusi sa však tešili len necelé štyri minúty. V tej štrnástej totiž dostal Haščák na ľavom krídle priveľa priestoru, preto nemal problém trafiť  odkrytý priestor Olkinuorovej bránky. Košičania navyše ešte pred koncom prvej tretiny akciou zápasu stav upravili na 2:1 vo svoj prospech. Znova sa presadil Haščák, znova nedal šancu presúvajúcemu sa gólmanovi. Oceliari z východného Slovenska tak po 20 minútach hry viedli 2:1.

V úvode prostrednej časti sa snažil na nepriaznivý stav reagovať Almquist. Puk mu ale nesadol na čepeľ ideálne, preto mohol ostať Košarišťan pokojný. V 23. minúte chcel páliť aj strelec prvého gólu Vladivostoku Ugolnikov, no tentokrát to bolo skôr len akési nahodenie, ktoré nenarobilo košickej defenzíve problémy. Aj preto sa o slovo prihlásili Oceliari, ktorí znova zaskočili súpera. V 29. minúte totiž využili presilovú hru. Olkinuora totiž strelu z ľavého kruhu vyrážal len pred seba, kde stál pripravený Skokan. Ten puk upratal do siete, 3:1 pre Košice. Účastník KHL sa v zápase naďalej trápil, nevychádzali mu predovšetkým kombinácie. Potvrdilo sa to aj v 30. minúte, keď odviedol kvantum práce Kozlovskij, no v rozhodujúcej chvíli už nemal komu prihrať. Platilo tak staré známe nedáš-dostaneš. Na naše šťastie sa s pukom od mantinelu odlepil Haščák, ktorý si ešte vylepšil palebnú pozíciu a zakončením z vonkajšej hranice ľavého kruhu na vhadzovanie zavŕšil svoj hetrik. Oceliari viedli po 40 minútach hry už 4:1.

Tretia tretina priniesla veľmi rýchly gól Admiralu, ktorý padol už po ôsmich sekundách hry. Ideálnu prihrávku totiž dostal Bakoš, ktorý už nemohol v situácii zoči-voči Košarišťanovi zaváhať. Zdalo sa tak, že ruskému celku sa možno predsa len podarí vrátiť do zápasu. To by však nemohol prísť košický gól s poradovým číslom päť. Po rýchlom protiútoku si Oceliari puk niekoľkokrát vymenili, až sa napokon dostal ku Skokanovi. Ten pridal ku svojmu prvému gólu aj ten druhý a začal tak atakovať Haščákov hetrik. V 50. minúte ešte síce Vladivostok využil expresne rýchlo svoju presilovú hru, keď už po 13 sekundách potrestal Repeho trest Ibatullin, no chýbal tomu následný tlak. Keďže prišiel štvrtý gól nášho súpera až príliš neskoro, o výhru nás nepripravil.

Súpera sme zdolali aj v doplňujúcich samostatných nájazdoch, postupne sa presadili Čížek, Haščák, Skokan a Chovan.