0 : 6
(0:1, 0:2, 0:3)
HK Poprad

HK Poprad – HC Košice 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly a asistencie:  13. Cibák (Jokeľ, Slovák), 33. Haščák (Chovan, Koch), 39. Majdan (Chovan), 48. Haščák (Skokan, Chovan), 52. Chovan (Skokan, Haščák), 60. Suja (Milý, Klhůfek)

Vylúčení: 3:6 na dve min., navyše: Magovac (POP - 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Valach – Durmis, Hajnik, 804 divákov

HK Poprad: Vošvrda (52. Halo) – Brejčák (A), Johansson, Magovac, Kramár, Matejka, Ťavoda, Fabian (C), Česánek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Karterud, Kundrik, Leclerc – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) - Koch (A), Slovák, Michalčin, Cibák, Růžička, Čížek (A), Bučko - Majdan, Chovan, Haščák, Klhůfek, Skokan (C), Bezúch, Milý, Suja, Jokeľ, Nagy, Juraj Eliáš, Hrabčák

Popradskí Kamzíci sa v úvode zápasu zahryzli do košickej Ocele, výsledkom bola ich veľká šanca z hneď prvej minúty. Štrauch sa po Mlynarovičovej prihrávke dostal k strele zblízka, no Škorvánkovu bránku trafiť nedokázal. Na opačnej strane sa tak pokúsili o odpoveď Košičania, ale po Kochovej prihrávke hru prerušil ofsajdový verdikt. Zaujímavé to bolo aj pri tvrdej rane Bezúcha od modrej, ktorá bola tečovaná tesne mimo priestor troch žrdí. Puk sa ale ešte odrazil ku Klhůfekovi, preto musel Vošvrda rázne zakročiť svojou lapačkou. V piatej minúte sa zasa puk pred bránkou odrážal ku Skokanovi, avšak ani z tejto situácie gól nepadol. Nerozhodný stav platil napokon do dvanástej minúty, keď si puk v ľavom kruhu spracoval Cibák a strelou popri Vošvrdovej lapačke napol sieť popradskej bránky. V závere 19. minúty ešte získali Oceliari výhodu presilovej hry, no pred prestávkou už vylúčenie Magovaca nepotrestali. Po 20 minútach hry tak Košičania viedli najtesnejším možným rozdielom — 1:0.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby ešte košickí hokejisti dohrávali svoju presilovú hru, no potrebný tlak si v nej vypracovať nedokázali. Nepodarilo sa to Kochovi a následne ani Klhůfekovi. Smerom dopredu sa tak mohol pozrieť aj Poprad. Paločko si spracoval ťažký puk a smeroval na Škorvánka, ktorého sa snažil prekvapiť bekhendom. Neúspešne, gólman Oceliarov si bol svojím zákrokom istý. Diváci následne sledovali niekoľkominútový úsek bez prerušenia, ktorý bol skôr o rozložení síl a taktických striedaniach oboch celkov. Pasáž bez vážnejších šancí ukončila 32. minúta. Zagrapan vtedy dobre zakombinoval so Štrauchom, ktorý ešte našiel v ideálnej pozícii Takáča. Jeho ranu ale Škorvánek bravúrne vychytal. Povestné nedáš-dostaneš platilo do bodky. V 33. minúte predviedla skvelú kombináciu aj dvojica Chovan — Haščák, no a bol to práve Marcel Haščák, ktorý druhým košickým gólom prehĺbil vrásky na čelách Popradčanov. Takáč ešte v 36. minúte spálil stopercentnú príležitosť, vďaka čomu sa do šance dostali znova Košice. A bol z toho ich tretí gól, strelu od modrej tečoval v predbránkovom priestore ideálne Majdan a prekvapil tak Vošvrdu. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:3 z pohľadu domácich podtatrancov.

Tí sa ešte v záverečnej časti riadnej hracej doby snažili s výsledkom niečo urobiť, no príliš sa im nedarilo. Naopak, sami inkasovali aj štvrtý gól. Oceliari potrestali v 48. minúte vylúčenie Česánka, ktorý si odpykával dve minúty za hákovanie. Oceliari rýchlo zakombinovali a puk dostali až k Haščákovi, ktorý nedal nekompromisnou ranou švihom Vošvrdovi najmenšiu šancu na úspešný zákrok. Košice viedli na ľade svojho hostiteľa už 4:0. No a po chvíli bol z toho aj gól s poradovým číslom päť, ktorý Vošvrdu definitívne vyhnal z bránky. K trom asistenciám pridal gól aj Chovan, ktorého ranu si nešťastne zrazil za vlastného gólmana Česánek. Navyše, na finálnych 6:0 upravoval skvelou strelou Suja. Košičania tak z Tatranského pohára odišli s konečným tretím miestom.