4 : 2
(1:0, 1:2, 2:0)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Haščák (Košarišťan), 38. Bortňák (Rapáč), 53. Klhůfek (Zeleňák), 58. Jokeľ – 25. Bonis (McPherson), 38. Bonis

Vylúčení: 6:7 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel (SVK), Rencz (HUN) — Šoltés (SVK), Soltész (HUN), 4051 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (C), Repe, Růžička, Zeleňák, Michalčin — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Suja (A), Jokeľ — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Hrabčák, Bučko

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) — Lowney, Švarný (C), Roman, Corrin, Drgoň (A), Maier, Chlepčok, Fatul — Hansen, Špirko (A), Kelemen — McPherson, Trotter, Bonis — Handlovský, Halama, Thompson — Kolenič, Preisinger, Petráš

Diváci prítomní v Steel Aréne mali možnosť už od úvodných sekúnd sledovať to, kvôli čomu sem ich kroky smerovali — obojstranne otvorený hokej s množstvom ofenzívneho snaženia. A to aj napriek tomu, že pri vylúčení Klhůfka šli Košice do štyroch už po 47 sekundách hry. Paradoxne, boli to práve Oceliari, ktorí sa tlačili do šance ako prví. Tesne pred uplynutím prvej polovice druhej minúty sa v ich prospech črtalo prečíslenie. Aj keď neprišlo, Tomek si musel dať pozor na Jokeľovo zakončenie zápästím z ľavej strany. To sa mu podarilo zraziť k mantinelu. O päť minút neskôr zasiahol zvolenský gólman znova. Tentokrát vystrelila jeho ľavačka proti pokusu Zeleňáka, ktorému nepomohlo ani vylepšenie palebnej pozície. Na úvodný gól si diváci museli počkať do ôsmej minúty. Oceliari mali k dispozícii presilovku o dvoch mužov. Zvolen sa síce rýchlo oslobodil, už o niekoľko sekúnd však inkasoval. Košarišťan totiž dobre rozohral na Haščáka, ktorý využil moment prekvapenia a napol sieť za Tomekom. Bod za asistenciu si pri tomto presnom zásahu pripísal aj košický gólman. Oceliari ešte pokračovali v ofenzívnej činnosti aj pri hre piatich proti štyrom, Bortňák s Chovanom už ale recept na gól nenašli. V 12. minúte sa to, na košické šťastie, nepodarilo ani Trotterovi. Ten si pred Košarišťanom vytváral priestor, ale brankár Oceliarov bol rýchlejší a puk na hracej ploche priľahol. A keďže sa už stav pred prestávkou nemenil, Košice po 20 minútach hry nad Zvolenom viedli 1:0.

Začiatok prostrednej časti priniesol úplne odlišné obrázky. Oba celky sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívnu činnosť, ktorou súperovi znemožňovali vypracovať si väčšiu šancu. To však platilo len necelých päť minút. Potom totiž Košarišťan musel vyrážať puk nastrelený puk spoza kruhov. Košičania túto situáciu podcenili a pred bránkou nechali nepovšimnutého Bonisa. A to sa im nevyplatilo, zvolenský útočník totiž pohodlne upravil na 1:1. Ale aj po góle sa diváci museli uspokojiť skôr s defenzívnejším podaním druhej tretiny. Oba celky sa do šancí navzájom nepúšťali — a ak aj áno, tak len ojedinele. Dôkazom bola Majdanova pozícia z 33. minúty. Ten si spracoval prihrávku medzi kruhmi a skúsil vystreliť, ale puk napokon medzi Tomekove tri žrde neupratal. Stav sa tak po tretíkrát v zápase menil v 38. minúte. Nanešťastie, v košický neprospech. Svojím druhým gólom v zápase sa prezentoval kanadský krídelník druhej zvolenskej formácie Bonis. Každopádne, príliš dlho sa náš súper netešil. O dvadsať sekúnd totiž bolo vyrovnané opäť. Priveľa priestoru pred bránkou dostal Bortňák, ktorý to aj patrične využil. Hokejisti tak začali v závere druhej tretiny dobiehať zameškané. Okrem spomínaných gólov však už pred pauzou ďalšie nepadli. Po 40 minútach tak platil stav 2:2.

Do záverečnej časti riadnej hracej doby tak vstupovali oba celky za rovnakých podmienok — ak chceli vyhrať, potrebovali minimálne raz skórovať a v takom prípade neinkasovať žiaden gól. Naďalej však platilo, že pri obojstranne vysoko systémovom hokeji bolo len veľmi ťažké gólovo sa presadiť. Pokúšal sa o to Haščák, jeho ranu Tomek aj so šťastím ramenom vytesnil späť do hry. V 46. minúte mali hostia šťastie. Jokeľovi sa podarilo tečovať letiaci puk, no ten len prepadol cez zvolenské bránkovisko a pokračoval smerom k mantinelu. Gól nepadol ani z tejto situácie. Znamenalo to, že zápas napokon rozhodol jediný brejk — našťastie pre Košice s gólovou bodkou v ich prospech. V 53. minúte využil moment prekvapenia Klhůfek, ktorý sa presadil z úniku a upravil na 3:2 pre svoj celok. Tento gól zároveň oba celky rozhýbal, no gólovú prestrelku to už neznamenalo. Už padol len jeden gól, na finálnych 4:2 upravil presným zásahom do prázdnej bránky Jokeľ.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Dnes sme sa trápili a mali sme veľký problém dostať sa vôbec k našej hre. Neposlúchali nás hlavy ani nohy. Našťastie, brankár Košarišťan bol opäť skvelý! Vážim si, že aj v takomto zápase sme našli cestu k víťazstvu. Myslím si však, že Zvolen si nejaký bod zaslúžil.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Nás pribrzdil súperov gól počas jeho presilovky piatich proti trom. V druhej tretine sme to mali dobre rozohrané, vyrovnali sme a dali sme aj gól na 2:1. Chceli sme to zodpovedne dohrať, ale urobili sme chybu a zbytočne inkasovali. Myslím si, že sme si zaslúžili aspoň jeden bod. Každopádne, chlapcom ďakujem za predvedený výkon. Ideme ďalej.“