2 : 4
(0:0, 2:3, 0:1)
MHK 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš — HC Košice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Sukeľ (Kriška), 30. Oško (Kriška, Vybiral) – 22. Haščák, 28. Repe, 38. Chovan (Majdan, Haščák), 60. Rapáč (Slovák, Košarišťan)

Vylúčení: 5:6 na dve min., navyše: Bezúch (KOS — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga — Durmis, Beniač, 1005 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (Bátory) — Petran, Cebák, Stehlík, Kurali, Mezovský, Roman, Droppa, Nemec — J. Sukeľ, Uhrík, Kriška — Ri. Huna, Lištiak, Macík — Vybiral, Oško, Ru. Huna — Haluška, Ró. Huna, Nechaj

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Belluš, Skokan, Bezúch — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Suja, Vrábeľ, Jokeľ

Do zápasu vstúpili oba celky opatrne. Znamenalo to síce viacero možností založiť postupné akcie, no ako pre Košice, tak aj pre Liptovský Mikuláš bol prechod cez útočnú modrú čiaru s pukom na čepeliach poriadne náročný. Aj to bol tak dôvod, pre ktorý sme na prvú vážnejšiu šancu čakali do polovice desiatej minúty. Oceliari mali k dispozícii presilovú hru, počas ktorej si vypracovali tlak. Puk našiel na modrej čiare Kocha, ktorý naznačil strelu, ale napokon ešte šikovne prihral na pravú stranu, kde sa k zakončeniu dostal Bezúch. Smerovalo to k vzdialenejšej žrdi, preto mohol byť Zalivin rád, že tam svoju rukavicu nechal a strelu tak vytesnil do bezpečnej zóny. Košičania boli aktívnejším celkom aj za ronovážneho stavu na ľadovej ploche, čo potvrdili svojimi zakončeniami aj Suja s Čížekom. Každopádne, ani jedna zo striel nemala gólové parametre, a tak sa stav meniť nemohol. Prvú tretinu napokon ukončili hlavní arbitri predčasne, do šatní sa smerovalo 2 minúty a 37 sekúnd pred oficiálnou sirénou. Tento čas sa tak dohrával po 18-minútovej prestávke.

Každopádne, ostávajúci čas už veľa hokejových momentov nepriniesol. To ale neplatilo o tretine druhej. Už po 15 sekundách hry prepadol puk cez Cebáka na Jokeľa, ktorý zakončoval síce z uhla, no napriek tomu prinútil Zalivina k dôležitému zákroku. Stav sa po prvýkrát menil v 22. minúte. Marcel Haščák nabral v strednom pásme rýchlosť, pripravil súpera o puk, nakorčuľoval si pred bránku a po krásnej individuálnej akcii nedal Zalivinovi šancu na úspešný zákrok. 1:0 pre Košice. Veľmi rýchlo však bolo vyrovanné. Len 71 sekúnd totiž stačilo Sukeľovi na to, aby s pukom obišiel okolo košickej bránky a nachytal Košarišťana na hruškách, keď prakticky z bránkovej čiary upravil na 1:1. Diváci si začali hru užívať, možno aj to posmelilo hráčov k ďalším presným zásahom. V 28. minúte si Repe dobre nakorčuľoval do priestoru, kam sa puk odrazil a strelou švihom našiel odkrytú časť bránky. Aj na tento presný zásah Liptáci rýchlo zareagovali. Slovák prišiel za Košarišťanom o puk, ktorý sa dostal až k Oškovi. Rýchla strela — ďalší gól. Finálnu podobu po druhej tretine dal výsledku Chovan, ktorý sa presne dve minúty pred koncom zorientoval v neprehľadnej situácii najlepšie a zavesil do Zalivinovej siete. Košice po 40 minútach hry viedli 3:2.

Vývoj zápasu naznačoval, že tesné vedenie neznamenalo po dvoch tretinách prakticky nič. Oceliari sa tak sústredili na pozornú defenzívu, naopak, Liptáci na ľad vykorčuľovali s cieľom čo najčastejšie sa tlačiť pred tri žrde Košarišťana. Mali to však poriadne ťažké a, paradoxne, sami čelili košickým šancám. V 42. minúte vysunul Koch do jazdy Klhůfka. Zalivin bol prakticky prekonaný, preto si súper nepochybne vydýchol, že puk napokon tesne minul priestor troch žrdí. V 45. minúte riešili Oceliari komplikácie, keď inkasoval Bezúch okrem dvojminutového trestu za napadnutie hlavy a krku aj osobný — desaťminutový. Liptáci už neskórovali, naopak, na finálnych 4:2 z pohľadu Oceliarov upravil gólom do prázdnej bránky Rapáč. Tri body tak putovali na východ Slovenska.