5 : 4 pp
(1:1, 2:2, 1:1 — 1:0)
MAC ÚJBUDA

HC Košice — MAC Újbuda 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 — 1:0)

Góly a asistencie: 20. Rapáč (Klhůfek, Chovan), 31. Chovan (Belluš, Růžička), 33. Chovan (Čížek), 44. Milý (Růžička), 63. Belluš – 13. Terbócs (Pitt), 25. Langkow (Orban, Macaulay), 32. Sofron (Strech, Terbócs), 58. McNally (Macaulay, Orban)

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Valach — Smrek, Šoltés, 4259 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Bučko, Repe, Cibák – Belluš, Chovan, Eliáš – Rapáč, Skokan (C), Klhůfek – Suja, Bortňák, Jokeľ – Milý, Vrábeľ, Hrabčák

MAC Budapešť: Halász – Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Pozsgai (C), Fejes, Bugár, Schlekmann – Terbócs, Stretch, Sofrón – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Pitt, Szigeti – Majoross, Nagy, Pápa

Hokejisti Budapešti cestovali do Košíc s jasným úmyslom, ozbíjať ich o body. Boli to však práve hostia, ktorí sa museli v úvode samotného zápasu brániť útočnej aktivite slovenského celku. Oceliari sa v prvej minúte zásluhou Belluša usadili v pásme, no vážnejšiu strelu na Halásza nevyslali. To už neplatilo počas štvrtej minúty. Klhůfek sa dostal do šance, ale trafil len bočnú sieť hosťujúcej bránky. V ôsmej minúte sa nepresadil ani Rapáč, ktorý sa snažil Skokanovo nahodenie tečovať pomedzi Halászove betóny až do siete. Skóre tak otvorila Budapešť. V 13. minúte síce hostia hrali v oslabení, ale dostali sa k puku a zásluhou Terbócsa ho popod Košarišťanove nohy dostali až do siete. Oceliari sa pred koncom úvodného dejstva tlačili za vyrovnaním, čo demonštroval v 17. minúte Eliáš. Ten si nakorčuľoval na výbornú zadovku Belluša a svojím zakončením pokúšal šťastie, no aj v tomto prípade bol Halász pripravený. Neplatilo to však 23 sekúnd pred koncom úvodného dejstva. Rapáč si totiž dobre nakorčuľoval k pravej žrdi, kam svoj puk posielal Klhůfek. Ľavý krídelník druhej košickej formácie tak rozhodol o tom, že sa do šatní pôjde za stavu 1:1.

Aj druhá tretina prinášala mnoho zaujímavých momentov. Už zakončenie Langkowa z 22. minúty smrdelo gólom, no sieť sa ešte nevlnila. Udialo sa tak až o tri minúty neskôr — a paradoxne, presadil sa rovnaký hráč. Podarilo sa mu to počas presilovej hry, keď jeho puk prepadol pomedzi Košarišťanove betóny až do košickej bránky. Budapešť tak viedla po druhýkrát v zápase, na ťahu boli domáci. A tí odpovedali rovnakým metrom, aj keď trochu kurióznym spôsobom. Nastrelený puk sa totiž od zadného mantinela odrazil k bránkovisko, kde to už hostia neustrážili. Presadil sa Chovan. Oceliari sa však z nerozhodného stavu tešili len jednu minútu a rovnaký počet sekúnd. Budapešť sa totiž peknou akciou presunula pred Košarišťana, ktorý čelil zakončeniu Sofrona. Dobre umiestnená strela ale napokon predsa len našla priestor v sieti, do ktorého zapadla. 3:2 pre Budapešť. V slede rýchlych gólov sme pokračovali aj o minútu neskôr. Chovan tečoval nahodenie Čížeka, puk prepadol za bránkovú čiaru a bolo vyrovnané. No a stav 3:3 napokon platil aj po 40 minútach hry. Pred treťou časťou tak bolo všetko otvorené.

V záverečnej časti riadnej hracej doby chceli oba celky drámu ukončiť a po gólovej prestrelke rozhodnúť o troch bodoch pre seba. Výhodnejšiu pozíciu mali hostia, ktorí ešte dohrávali svoju presilovku piatich proti štyrom. Nevymysleli však nič zaujímavé, čo bolo vodou na mlyn pre Košice. Tie sa tak dostali do pásma a zásluhou Milého šli v polovici 44. minúty prvýkrát do vedenia. Milý si prebral bekhendovú prihrávku Růžičku a rovnakým spôsobom aj rozvlnil sieť maďarskej svätyne. Hostia z juhu to ešte v závere skúšali zvýšenou útočnou aktivitou, ale proti dobre organizovanej košickej defenzíve na čele s Andrejom Košarišťanom to mali veľmi ťažké. Napriek tomu sa však gólové hody stále nekončili. McNally totiž rozhodol v 58. minúte gólom na 4:4 o tom, že zápas pôjde do predĺženia.

V ňom sa viac darilo Oceliarom z Košíc. Tí tak získali aj druhý bod, keď sa do listiny strelcov zapísal Belluš. Košice zdolali Budapešť pomerom 5:4 po predĺžení.

Peter Draisaitl, tréner Košic: „Dva body sú pre nás vzácne a ťažko vydreté. Počas celého zápasu sme nad ním nevedeli získať kontrolu. Viac sme doháňali, ako viedli. Trikrát sme ale dokázali vyrovnať a to si veľmi vážim. Hráči si zaslúžia pochvalu za to, že našli cestu k víťazstvu v zápase, ktorý bol pre nás veľmi ťažký.“

Gergely Majoross, tréner Újbudy: „Som sklamaný. Predviedli sme svetlé momenty, ale aj množstvo chýb. Pred koncom sme ešte našli dostatok síl na vyrovnanie, ale nedarí sa nám v predĺženiach. Musíme na tom popracovať.“