2 : 3 sn
(0:1, 1:0, 1:1 — 0:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 — 0:0)

Góly a asistencie: 39. Ventelä (Juusela), 59. Mesikämmen (Ventelä, Mašlonka) — 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhůfek), rozh. sám nájazd: Chovan (KOS)

Vylúčení: 4:5 na dve min., navyše: Růžička (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tscherrig (SWI), Snášel — Šoltés, Jobbágy (všetci SVK), 3800 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan — Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Vorobejev, Kolba, Zekucia, Borov — Juusela, Lalancette, Mašlonka — Giľák, Galamboš, Spilar — Safaraleyev, Linet, Hričina — Chalupa, Toma, Hvila

Košarišťan (Škorvánek) — Repe, Slovák, Růžička, Čížek, Koch, Michalčin, Bučko — Haščák, Chovan, Belluš — Klhůfek, Skokan, Květoň — Jokeľ, Suja, Rapáč — Vrábeľ, Bortňák, Milý

Východniarske derby medzi Michalovcami a Košicami sa nieslo od úvodných sekúnd v duchu skvelého tempa i atmosféry, o ktorú sa starali oba fanúšikovské tábory. Hokejistov to správne naštartovalo, čo demonštrovali svojou aktivitou Ventelä i Slovák. Ani jeden z nich ale svojich spoluhráčov do šance nevysunul. Na prvú vážnejšiu šancu sme si tak museli počkať do piatej minúty. Giľák bol v tom čase tiesnený, no k zakončeniu sa predsa len dostal. Proti Košarišťanovi to skúšal blafákom, no neúspešne. Na opačnej strane si zasa vydýchli Michalovčania, keď trafil Suja sieť ich bránky len z vonkajšej strany. Oceliari však v pásme ostali, k puku sa ešte dostal Vrábeľ a ten už Trenčana predsa len prekonal. Košice viedli 1:0. O čosi veselšie to mohlo byť po zakončeniach Haščáka i Chovana, každopádne, ani jedna zo striel gólové parametre nemala. Naopak, v 19. minúte mohlo byť znova vyrovnané. Do šance sa dostal znova Giľák. Tentokrát volil fintu na obrancu, spoza ktorého však nechal vyniknúť Košarišťana. Pred prestávkou sme sa ešte dočkali jednej veľkej šance. Mala ju najnovšia akvizícia v košickom drese — David Květoň. Puk dostal priamo pred bránkovisko, kde zakončoval predklonený, no trafil len dobre postaveného Trenčana. Oceliari tak po 20 minútach hry viedli 1:0.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby sa Michalovce pokúsili o založenie rýchlej útočnej akcie. Puk vyviezol z pásma Dalhuisen, no všimol si, že cez hradbu košických tiel to ďalej nepôjde. Strela tak musela prísť až o minútu neskôr. Pred brankára súpera sa tentokrát natlačili Košice, no Koch to nevyužil. Trafil totiž len ochrannú sieť za Trenčanovou svätyňou. Hra sa následne na niekoľko minút upokojila. Oba celky sa síce snažili aktívne útočiť, no cez dobre rozostavené defenzívy to mali len veľmi ťažké. Na vážnejšiu šancu sme si tak museli počkať do 32. minúty. Líškam z Michaloviec sa v tom čase rysovalo prečíslenie dvoch proti jednému, no Linet prihrávku v ideálnej chvíli nedostal. Aj preto si Košarišťan s nenáročným zakončením poradil. Vyrovnanie napokon prišlo v 39. minúte. Michalovčania potrestali Růžičkovo vylúčenie a využili svoju len druhú presilovú hru v zápase. Do puku sa pri modrej čiare oprel Ventelä, ktorého pokus napokon pomedzi tela hráčov prepadol až za chrbát Košarišťana. Pred treťou časťou tak bolo všetko otvorené.

Aj keď chceli oba celky skórovať a priblížiť sa tak k zisku troch bodov, zabúdať nemohli ani na zadné vráta. Aj preto sme sledovali hokej vychádzajúci zo zabezpečených defenzív, proti ktorým to mali technicky ladení útočníci len veľmi ťažké. Napriek tomu prišli šance i góly. Na začiatku 46. minúty šli Michalovce do štyroch, čo ich súper potrestal. Repe zúročil Klhůfkovu prihrávku na modrú čiaru a ranou odtiaľ prepálil všetkých vrátane Trenčana. Košice tak viedli po druhýkrát v zápase. Domáci na tento fakt ešte reagovali zvýšenou útočnou aktivitou, ktorá im priniesla ďalší vyrovnávajúci presný zásah. Prišiel dvadsať minút po prvom michalovskom góle, a teda v ideálnom čase — v 59. minúte. Zápas poslal do predĺženia Mesikämmen.

Svoju šancu v ňom spálil Haščák a po technickej paráde aj Klhůfek. Do dobrej príležitosti sa dostal aj Belluš, ktorý si položil Trenčana, následne ale jeho bránku minul. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy.  Za domácich sa presadil Mašlonka, v drese hostí skórovali Skokan a Chovan. Práve druhý menovaný tak rozhodol o druhom bode pre Košice.

Najlepším Oceliarom v zápase bol Václav Čížek. Z Michalovčanov si cenu prebral Matej Giľák.

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „Trochu pomalšie sme sa rozbiehali, predovšetkým počas prvej tretiny boli Košičania dominantní. Potom sme sa však do zápasu vrátili. Bod za nasadenie sme si rozhodne zaslúžili. Chlapcom zaň ďakujem.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „S dvomi bodmi môžeme byť spokojní. V prvej tretine sme boli lepší, ale od druhej sa to zmenilo. Mám pocit, že sme vtedy vyslali na bránku len tri strely. Opakujem, s dvomi bodmi môžeme byť spokojní.“