4 : 3 sn
(1:0, 2:3, 0:0 — 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice — DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:3 sn (1:0, 2:3, 0:0 — 0:0)

Góly a asistencie: 13. Haščák (Skokan, Růžička), 31. Majdan (Skokan, Květoň), 38. Haščák (Skokan, Květoň) – 25. Magosi (Pierre, Rodman), 27. Magosi (Rodman, Beach), 33. Galanisz (Beach), rozh. sám nájazd: Haščák (KOS)

Vylúčení: 7:7 na dve min., presilovky: 2:3 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Lokšík — Durmis, D. Konc ml., 6801 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Čížek (A), Koch (A), Slovák, Zeleňák, Růžička, Repe — Majdan, Skokan (C), Haščák — Květoň, Suja, Klhůfek — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Vrábeľ, Jokeľ

DVTK Miškovec: Adorján (Rajna) — Vandane, Láda, Dudás, Göz, D. Kiss, Szirányi, Farkas, Vojtkó — Rodman, St. Pierre, Beach — Miskolczi, Vas (C), Beauviller — Magosi (A), Galanisz (A), Harrison — P. Kiss, Tousignant, Ritó

Zápas medzi Košicami a Miškovcom sľuboval vysoké tempo už od svojho začiatku. Výraznou mierou k tomu prispeli aj oba fanúšikovské tábory, ktoré svoj celok hnali vpred. Každopádne, svedkami vážnejších šancí sme v prvých minútach neboli, bolo to skôr o bojovnosti. Hra sa často prelievala zo strany na stranu, zápas sa prerušoval minimálne. Prvá väčšia šanca napokon prišla až v ôsmej minúte. Po Galaniszovej aktivite sa Miškovec dostal do výpadu po ľavom krídle, ale na Košarišťana to nestačilo. O tri minúty neskôr mal šancu aj Haščák. Ten zakončoval k ľavej žrdi, a teda do protipohybu Adorjána. Napriek tomu to však maďarský gólman zvládol. Brankár nášho súpera ešte počas prvej časti predsa len inkasoval. A to práve z Haščákovej hokejky. Haščák v 13. minúte počas košickej presilovky prikorčuľoval pred bránku, nastavil svoju čepeľ a poslal puk do siete. Na 2:0 mohol o dve minúty zvýšiť Klhůfek, keď zvolil v pásme dobrý príklep. Ľadové medvede z Maďarska mali tentokrát šťastie, puk sa totiž obtrel len o vonkajšiu sieť ich bránky. V 16. minúte síce domáci celok puk do siete dopravil, ale pre hru vysokou hokejkou gól uznaný byť nemohol. A keď sa domáci nepresadili z následného tlaku, bolo jasné, že do šatní sa odíde za stavu 1:0.

Aj úvod prostrednej časti sa niesol v duchu, ktorý bol nastolený počas úvodných minút zápasu. Gól sme však videli podstatne skôr a, nanešťastie, padol do košickej siete. V 25. minúte totiž Magosi z bezprostrednej blízkosti vyrovnal na 1:1 a vyhnal tak Vrábeľa z trestnej lavice predčasne. Navyše, o dve minúty neskôr stál rovnaký hráč aj na konci postupnej akcie miškoveckých medveďov. Pomýliť sa nemohol ani tentokrát, veď pred sebou mal už len odkrytú časť košickej bránky. Oceliari tak po prvýkrát v zápase prehrávali. Ani tento stav však dlhú platnosť nemal. V 29. minúte totiž Košice získali výhodu presilovej hry a aj keď ju v gól nepretavili, presadili sa tri sekundy po návrate vylúčeného muža. A to skutočne exkluzívnym spôsobom, keď dostal Majdan od Skokana ideálny puk pred bránku, a tak ho v pokľaku poslal za Adorjánov chrbát. V 33. minúte sa Oceliari mohli znovať ujať vedenia. Vo vlastnom oslabení sa totiž dostávali do prečíslenia dvoch proti jednému, obranca hostí v ňom však dobre prečítal zámer Klhůfka a svoj celok tak podržal. Tradičné nedáš-dostaneš pritom platilo do bodky. V polovici 33. minúty vyslal Galanisz nechytateľnú strelu švihom. Stále však nebol gólovým hoodm z druhej tretiny koniec — všetko uzavrel rovnako pekným švihom na konci 38. minúty Haščák. Ten skóroval po druhýkrát v zápase a vyrovnal sa tak Magosimu. Po 40 minútach bol stav nerozhodný — 3:3.

Bolo tak jasné, že do tretej tretiny bude potrebné vstúpiť mimoriadne opatrne, veď jediný inkasovaný gól by mohol hovoriť o prehre. Oba celky tak v poslednej dvadsaťminútovke vychádzali zo zabezpečených defenzív, napriek tomu si však vypracovali viacero šancí. Jedna taká prišla v 44. minúte. Adorján podcenil nenápadný puk, ktorý mu z lapačky vypadol. Miškovecký brankár tak musel reagovať niekoľkokrát reflexívne, ale napokon si s neľahkou úlohou poradil. Košice mali šancu aj v 54. minúte. Pred Adorjánom prišlo k neprehľadnej situácii, no gólman hostí ju napokon vyriešil sám — puk prikryl na bránkovej čiare lapačkou. No a keďže sa už stav nemenil ani v ďalšom priebehu tretej tretiny, zápas šiel do predĺženia.

V ňom si Oceliari vypracovali viacero dobrých príležitostí. Na dvakrát to najprv skúšal Skokan, následne šli Košice aj do prečíslenia. Belluš ale dostal príliš prudký puk, a tak z toho strela nebola. Tvrdým švihom sa nepresadil ani Klhůfek, Miškovcu pomohla konštrukcia jeho bránky. Na rad tak prišli samostatné nájazdy.

V nich rozhodol o výhre Košíc Haščák.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Oba tímy si zaslúžili bod. Mali sme veľmi zlú druhú tretinu, súperovi sme pomohli k dvom gólom. Som preto rád, že náš výkon v tretej časti bol už odlišný. Miškovec je pre nás nepríjemným súperom. Vzhľadom na vývoj zápasu tak berieme dva body všetkými desiatimi.“

Marcel Rodman, tréner MIškovca: „Mali sme dobrý štart, aj keď prvý gól dali domáci. Myslím si však, že sme odohrali kvalitný zápas a nerozhodný výsledok v riadnej hracej dobe bol spravodlivý.“