4 : 1
(1:0, 2:0, 1:1)
HKM Zvolen

HC Košice — HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie:  20. Klhůfek (Jenyš, Pavlin), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) – 58. Stupka (Mikúš, Hraško)

Vylúčení: 2:5 na dve min., navyše: Havrila (KOS — 5 min.+DKZ za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:0 oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Hronský — Beniač, Ordzovenský (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Havrila, Jokeľ — Krasničan, Frič, Nagy — Džugan

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A!, Kubka, Marcinek, Meliško — Bondra, Mikúš, Puliš (C) — McPherson, Zuzin (A), Nuutinen — Stupka, Helewka, Kelemen — Tibenský, Jedlička, Kolenič

Úvod stretnutia, v ktorom si sily merali Košice so Zvolenom, sa niesol v pokojnom duchu. Oba celky sa trápili s množstvom nepresností, preto prišla prvá šanca až na konci tretej minúty. Bol v nej Kubka, ktorý si v oslabení nakorčuľoval pred Sedláčka, ale trafil ho len do betónov. O päť minút neskôr sa na opačnej strane nepresadil švihom spoza obrancu ani Pospíšil. V deviatej minúte to zasa vyriešil dobre Stupka, ktorý bol na začiatku aj na konci zvolenskej akcie. Spomedzi kruhov mieril do odkrytej časti bránky, ale Sedláček sa vyznamenal dobrým zákrokom. Gól nepadol ani v 17. minúte. Po nahodení Milého to nevyriešil najšťastnejšie Rahm, ktorý si puk zrazil priamo pred svoju bránku. Rytieri tam ale boli v presile, a tak oceliarov zakončiť nenechali. Na presný zásah sme si napokon museli počkať až do poslednej minúty prvej tretiny. Strelu od modrej Rahm opäť len vyrážal, tentokrát však značne nešťastnejšie ku Klhůfkovi. Ten tak pohotovo bekhendom poslal Košičanov do vedenia. Štyri sekundy pred koncom sa ešte za vrazenie na mantinel pobral pod sprchy Havrila, dvojminútové tresty si zasa išli odsedieť Mikúš s Bellušom. Oceliari po 20 minútach hry viedli 1:0.

Zvolenčania vstupovali do prostredného dejstva s výhodou, keďže k dispozícii mali ešte značnú časť 5-minútovej presilovky.  Košická defenzíva však bola Sedláčkovi značne nápomocná, a tak domáci počas tohto trestu neinkasovali — naopak, svoje vedenie navýšili na 2:0. V polovici 23. minúty totiž puk vypichol súperovi Klhůfek, ktorý prekorčuľoval pred Rahma a prekonal ho aj po druhýkrát. Zvolenčania sa po jeho góle trápili, problém mali s usadením sa pred bránkou Jakuba Sedláčka. Na psychickej pohode im nepridal ani fakt, že Košice boli naďalej strelecky aktívne. V úvode 34. minúty to demonštroval Růžička, i keď jeho pokus do kategórie vážnejších nepatril. V závere 34. minúty mali rytieri k dispozícii ďalšiu presilovú hru, no ani túto využiť nedokázali. Zákonite tak prišiel trest. O tri minúty neskôr sa totiž Košice dostali do prečíslenia. Prvú strelu ešte Rahm zachytil, na dorážku Jenyša bol ale prikrátky. Oceliari tak pokračovali v maximálnej možnej efektivite. Pred záverečnou tretinou viedli vďaka trom presným zásahom českých legionárov už 3:0.

Ak ešte chceli zverenci trénerského tria Oremus — Kmeč — Podkonický s výsledkom niečo urobiť, za každú cenu museli prekonať Sedláčka. S tým ale Košice rozhodne nesúhlasili a do tretej tretiny vkročili s jednoznačným cieľom, a síce ubrániť dobre rozbehnutý zápas. Darilo sa im to, navyše, na konci 45. minúty prišiel ich ďalší gól. Po dvojgólovom Klhůfkovi prišiel s druhým presným zásahom aj Jenyš, i keď tentokrát si puk za Rahma zrazili samotní Zvolenčania. Tí sa ešte snažili s výsledkom predsa len niečo urobiť, ale recept na Sedláčka nájsť nevedeli. Platilo to až do 58. minúty, keď prestrelil košického brankára predsa len Stupka a upravil tak na konečných 4:1.