1 : 3
(0:2, 1:0, 0:1)
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra  1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 33. Snuggerud (Slovák, Tansey) – 1. Sýkora (Baláž), 3. Múčka (Švarný, Bajtek), 55. Drábek (Bajtek)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krajčík, Výleta – Synek, Tvrdoň (všetko SVK)

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Deyl, Snuggerud, Tansey, Cibák, Saucerman, Šedivý, Romančík – Pereskokov, McPherson, Klhufek - Rogoň, Chovan, Parshin - Mrázik, Slovák, Jokeľ - Milý, Havrila, Jacko

HK Nitra: O’Connor (Honzík) – Nemec Š., Mezei, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák, Molnár – Hrnka, Nemec R., Buček – Tvrdoň, Rocwood, Šramaty – Sýkora, Baláž, Varga – Drábek, Bajtek, Múčka

Zápas začal ihneď košickou šancou, no žiaľ teraz platilo pravidlo „nedáš – dostaneš.“ Zakrátko na to prišiel aj ďalší presný zásah hostí spod Zobora. Pokyny trénera Kaskinena sa ozývali naprieč celou arénou a bolo zjavné, že Oceliari nebudú mať dnes ľahkú úlohu. Nitrania navyše dobre pressovali a znemožňovali tak košickým hokejistom akýkoľvek útočný výlet. V každom osobnom súboji sa hralo fyzicky na hrane. Obe mužstvá stavili na rýchle striedania, no hostia s dvojgólovým vedením hrali vo výraznejšej psychickej pohode. Ani to, že to na domácich striedačkách vrelo, nezmenilo fakt, že Košičania si mohli dovoliť puky do útočného pásma len nahadzovať. Naši hokejisti si často nedokázali prihrať tak, aby mohli cieľoví spoluhráči bezproblémovo prebrať puk. V podstate od šance z úvodu zápasu sa Košičania do výrazného ohrozenia nitrianskej svätyne nedostali. V inom prípade nitrianska defenzíva zachytila alebo odrazila každý puk, ktorý mal smerovať na O’Connora. Na záver úvodnej dvadsaťminútovky boli Košičania zvýhodnení presilovkou po tom, čo sa previnil kapitán Nitry Mezei. Ani túto príležitosť na otvorenie gólového účtu Košičanov v zápase naši nevyužili. Nezvládnutá presilovka a dokonca tutovka na strane Nitranov poslala Košičanov do šatní v skleslej nálade.

Druhá tretina sa niesla už v iných obrázkoch. Spočiatku sme boli svedkami obojstranného hokeja, ktorý nám dovtedy chýbal. Košičania začali stále viac a viac zatláčať súpera do defenzívy, ktorú sa snažili unaviť. Ani aktivita, ofenzívnosť a schopnosť súpera prestrieľať nestačila na suverénny výkon brankára O’Connora. Posilnení pocitom zabezpečenej obrany si Nitrania vytvorili skvelú príležitosť, z ktorej vzišla jedna žŕdka. Následne sa museli Košičania brániť v oslabení, no zvládli to bez výraznejších problémov. Nitrania na oplátku ponúkli Košičanom rovnakú príležitosť. Z tej sa presadila nová posila Oceliarov – Snuggerud. Stabilnú obranu Nitranov prestrelil nekompromisne od modrej čiary. Tento gól rozbehol zápal domácich pre hru. Zvyšnú časť tretiny trávili Nitrania vyhadzovaním pukov a poctivým bránením. Najtesnejšie skóre po 40 minútach bolo dokonalou pozvánkou na 3. tretinu.

Po druhej prestávke nabrali druhý dych naopak Nitrania. Na Košarišťana strieľali z nebezpečnej blízkosti a ľahko sa strelecky dotiahli na Košice. V 46. minúte si hokejku nepostrážil Baláž a ponúkol tak Oceliarom dôležitú presilovku, no tí napriek neúnavnej snahe neskórovali. Ani na strane Nitry sa gól z početnej výhody nezrodil. Záverečných 10 minút malo príchuť napínavého a vášnivého fyzického hokeja. Košičania zvládali záťaž najtesnejšieho rozdielu statočne, aj keď sa ťažisko hry prelievalo z jedného obranného pásma do druhého. Na konci 55. minúty napokon po premyslenej asistencii Bajteka zvýšil na 3:1 z pohľadu Nitry Drábek. Košičania stavili na taktiku švajčiarskej hokejovej školy – 5 vpredu – 5 vzadu, neskôr aj na hru v šestici či oddychový čas, no ani to nestačilo na výkon hostí, ktorí si sem pricestovali po 3 body.

Hlasy po zápase:

Kalle Kaskinen (tréner HC Košice): Bol to smutný začiatok. Dostali sme dva rýchle góly. Prvý v 56. sekunde, druhý po zlomenej hokejke. Po tom sme sa mali vrátiť do zápasu. Teraz sme mali dva domáce zápasy, v ktorých sme strelili len po jednom góle. Ako hlavný tréner som zodpovedný za výsledky, ale musíme dať viac gólov, musíme mať na kocke vyššie číslo, nemôžeme vyhrávať len s jedným gólom, a takisto nemôžeme byť šťastní, keď strelíme len jeden gól. Nitra dnes bránila veľmi dobre, a takisto ich podržal aj brankár.

Tomáš Chrenko (tréner HK Nitra): Dnes musím pochváliť chalanom na čele s našim brankárom za veľmi zodpovedný výkon a som rád, že sme sa takto nejako dali dokopy a vzchopili po pár zápasoch, čo sme nie celkom zvládli. Hlavne emočne a s nejakým takým nasadením. Boli by sme veľmi radi, keby to takto dajako pokračovalo, ale vieme, že sa to nedá, každý zápas takto, aspoň keby sme sa k tomu priblížili, tak to by bolo super. Myslím, že  dnes sme mali veľmi dobrý pohyb, súpera sme nepúšťali do žiadnych vyložených šancí, neboli tam žiadne prečíslenia, a čo tam boli strely na bránu, nejaké tečované strely, tak náš brankár chytil. Sme radi za tri body.