3 : 1
(0:0, 2:1, 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 27. McCormack, 37. Louis (Regenda, Šoltés), 60. Korhonen (Erkinjuntti, Louis) – 33. Chovan (Réway, Klhůfek)

Vylúčení: 5:7 na dve min., mavyše: Mašlonka (MIC — 10 min. za nešportové správanie sa), Klhůfek (KOS — 10 min. za nešportové správanie sa), Růžička (KOS — 10 min. za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga – Beniač, Stanzel (všetci SVK)

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Southorn, Mihalik, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Louis, Zekucia, Češík – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Šoltés, Suja, Regenda – Török, Galamboš, Chalupa – Bartánus, Mlynarovič, Mašlonka

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin, Novota – Chovan, Mráz, Reway – Klhůfek, Vrábeľ, Belluš – Jokeľ, Milý, Nagy – Frič, Havrila, Krasničan

Výchorniarske derby medzi domácimi michalovskými lískami a oceliarmi z Košíc sa začalo vo veľkom duchu. Michalovčania sa už v úvodných sekundách natlačili do pásma svojho súpera, kde začali obliehať Riečického bránku. V podobnom duchu sa ale snažili odpovedať aj hostia, a tak sme sledovali pomerne dlhú pasáž bez prerušení. Paradoxne, na prvú väčšiu šancu zápasu sme si museli počkať až do druhej polovice prvej tretiny. Na hokejke ju mal McCormack, ktorý to skúsil švihom z vonkajšej hranice kruhu na vhadzovanie, ale našiel len vyrážačku pripraveného Riečického. Na opačnej strane mohol presne po mínúte skórovať aj Belluš. Ten vypichol súperovi puk a po krídle sa dostal pred Tomeka, tvrdý príklad však aj v tomto prípade skončil v moci brankára. Skóre neotvoril na konci 16. minúty ani Suja. Ten stál v bezprostrednej blízkosti padajúceho Riečického, ani to mu však nestačilo na to, aby Michalovčanov dostal do vedenia. A keďže neuspel svojou strelou spoza obrancu ani košický kapitán Chovan, bolo jasné, že do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu.

Pochopiteľne, oba celky chceli tento fakt čo najrýchlejšie zmeniť. V 21. minúte prišlo vylúčenie na oboch stranách a na ľade tak bolo o čosi viac priestoru na kombinovanie. Využiť to chcel Mihalik, ktorý sa o dve minúty neskôr do puku opieral v pravom kruhu, ale presúvajúci sa Riečický sa prezentoval dobrým zákrokom. Stav sa tak po prvýkrát menil v úvode 27. minúty. McCormack sa vtedy za kruhmi oprel do puku a ranou švihom prepálil všetkých vrátane Riečického. Po štyroch minútach neskôr mohlo byť vyrovnané, puk do siete totiž poslal Réway. Urobil tak ale nedovoleným spôsobom, keď držal svoju čepeľ privysoko. Tomek bol tak oficiálne prekonaný až do 33. minúty, keď sa po skrumáži v predbránkovom priestore dostal k voľnému puku Chovan. Ten ho následne poslal do odkrytej časti michalovskej bránky. Ešte pred prestávkou sa stav menil aj po tretíkrát. Na radosť domácich sa v úvode 37. minúty prezentoval nechytateľnou strelou spomedzi kruhov priamo pod hornú žrď Riečického bránky Louis. Líšky tak po dvoch tretinách viedli 2:1.

Ak ešte chceli zverenci trénera Jana Šťastného pomýšľať na bodový zápis, v záverečnej časti riadnej hracej doby museli minimálne raz skórovať. S útočnými chúťkami však do tretej tretiny vkročili aj Michalovčania. V polovici 42. minúty tak chcel Riečického pozornosť preveriť Šoltés, dobre ale zapracoval v predbránkovom priestore Růžička, ktorý puk zastavil. Zápas sa mohol vyrovnania dočkať štyri minúty pred koncom, ale Réway netrafil odkrytý priestor v michalovskej bránke. Domáce líšky si tak svoje vedenie postrážili až do konca, potvrdili si ho aj tretím gólom do prázdnej bránky, keď skóroval Korhonen. Body tak ostali na ich konte.