1 : 4
(0:0, 1:2, 0:2)
HC 07 Detva

HC Košice — HC 07 WPC Koliba Detva 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 27. Haščák (Chovan) – 31. Sýkora (Zuzin, Šišovský), 31. Sýkora, 53. Sýkora (Zuzin), 57. Zuzin (Chovan, Šišovský)

Vylúčení: 6:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach (SVK), Juhász (HUN) — Šoltés (SVK), Kis-Király (HUN), 3377 divákov

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Slovák, Koch (A), Bučko, Repe, Čížek (A), Cibák, Růžička — Majdan, Mich. Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Milý — Vrábeľ, Suja, Jokeľ

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Šimko) — Andersons, Mar. Chovan (C), Golien, Kuklev (A), Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Ľupták — Sýkora (A), Zuzin, Šišovský — Gašpar, Valent, Surový — Žilka, Podešva, Král — Török, Čacho, Čenka

Oceliari od úvodu udávali tempo hry, keď počas prvých troch minút súpera prakticky ani nepustili von z jeho obranného pásma. Za tento úsek si vypracovali aj jednu gólovú šancu. V tretej minúte si poslali viacero bekhendových prihrávok, tá posledná smerovala na Jokeľa. Košický útočník sa snažil zakončiť rovnakým spôsobom, ale priestor troch žrdí minul. O tri minúty neskôr odviedol skvelú prácu Bortňák. Ten prečítal súperovu prihrávku, vypichol mu puk a výbornou uličkou našiel Bučka. Náš mladý obranca si ešte vylepšil streleckú pozíciu, proti jeho zakončeniu ale vyletel včak Petríkov pravý betón. Desiata minúta priniesla šťastie pre obe strany. Detva najskôr mohla inkasovať, no Repeho rana od modrej čiary sa od žrde odrazila len späť do hry. V rovnakej minúte si však vydýchli aj Košičania, ktorí čelili trestnému strieľaniu Zuzina. Škorvánka neoklamal, stav sa nemenil. Platilo to aj po košickej aktivite z 12. minúty, keď síce musel ísť Petrík k zemi, celú situáciu však zvládol. Po 20 minútach hry sa tak do šatní šlo za stavu 0:0.

Druhá tretina pripomínala v mnohých ohľadoch tú prvú — s jedným rozdielom, videli sme síce menej gólových šancí, no, paradoxne, viac presných zásahov. Poďme ale po poriadku. Všetko odštartovalo aktivitou Detvy z 24. minúty, keď Oceliari zabudli pred Škorvánkovou bránkou na Krála aj Töröka. Napokon sa im to nevypomstilo, keďže neinkasovali. Naopak, o tri minúty neskôr sa tešili oni. Haščák si vytvoril dostatočný priestor na to, aby prekonal Petríka a otvoril tak stav zápasu. Košická radosť trvala približne tri minúty, potom prišla detvianska studená sprcha. V 31. minúte sa totiž Sýkora dostal pred bránkou k odrazenému puku a pohodlne ho upratal do siete. Navyše, v totožnej minúte využil rovnaký hráč aj nariadené trestné strieľanie, keď poslal Škorvánkovi puk tentokrát ponad betón. Detva tak v priebehu pätnástich sekúnd otočila stav zápasu a po prvýkrát viedla.

Do poslednej časti riadnej hracej doby vstupovali oba celky s jasným úmyslom — neinkasovať a nedovoliť tak súperovi dostať sa výraznejšie na koňa. V hernej pohode boli hosťujúci korčuliari, ktorí si jednogólové vedenie preniesli už z prostrednej tretiny. Rátať však museli so zvýšenou košickou aktivitou. Tá sa prejavila v 43. i 49. minúte. Majdan najskôr využil priestor na hranici pravého kruhu a vystrelil, nanešťastie pre svojich spoluhráčov však tesne nad Petríkovu bránku. Pri následnej košickej aktivite mala Detva šťastie, veď jej brankár prisadol puk tesne pred Cibákom. Košičania v ďalšom priebehu trafili znova aj konštrukciu bránky, ale druhý gól už nepridali. Naopak, z hokejky Sýkoru inkasovali aj tretíkrát, na finálnych 4:1 pre nášho súpera navyše upravil Zuzin.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Rozdiel bol v tom, že Detva výborne čistila predbránkový priestor a my sme sa v ňom nedokázali presadiť. Narazili sme na menšiu stenu. Doteraz sa nám darilo, ale v sezóne si tým musia prejsť všetci. Musíme si oddýchnuť. Chce to pokoru a sebareflexiu.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Pre nás bolo dôležité, že sme ustáli prvú tretinu. Domáci v nej mali viacero šancí, ale nás podržal gólman Petrík. V druhej časti sme síce inkasovali, ale hneď sme šli aj do vedenia. V tretej časti to ešte bolo vyrovnané, ale vďaka nášmu nasadeniu sme to zvládli a zvíťazili sme.“