7 : 1
(4:1, 2:0, 1:0)
HC 07 DETVA

HC Košice - HC 07 Detva 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie:  3. Šoltés (Dudáš, Spilar), 3. Žitný (Krajňák, Koch), 7. Kafka (Netík, Pulli), 15. Kafka (Pulli, Netík), 21. Šoltés (Brophey, Nagy), 37. Nagy (Brophey, Haščák), 45. Brophey (Haščák, Nagy) – 17. Ďaloga (Surový)

Vylúčení: 2:6 na dve min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, (SVK), Nikolic (AUT) - Gegáň, Frimmel (obaja SVK), 3137 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš (A), Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Kafka – Spilar (A), Galamboš, Šoltés – Hričina, Krajňák, Žitný – Klíma

HC 07 Detva: Petrík (3. Riečický) – Mar. Chovan (A), Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač, Sládok (C), Hedera, Šimon – Ščurko (A), Murček, Puliš – Jakuceňa, Magogin, Žilka – Ďaloga, Král, Surový – Tibenský, Valent, Mat. Chovan

Azda len ťažko si mohli Košičania predstavovať lepší vstup do zápasu, akého sa dočkali. Úvodné dve minúty síce veľa vzrušujúcich momentov nepriniesli, už o osem sekúnd neskôr sme ale videli prvý gól. Postaral sa oň Šoltés, ktorý si skrotil puk, položil Petríka a rozvlnil stieť detvianskej bránky po prvýkrát. V rovnakej minúte kapituloval Petrík aj z hokejky Žitného, a tak musel za stavu 2:0 pre Košice ľad opustiť. Jeho miesto zaujal medzi tromi žrďami Riečický, ktorý čelil množstvu nepríjemných zakončení. Za všetky možno spomenúť Netíkovo či Bropheyho, ani jeden z menovaných ale stav zápasu neupravil. Dvomi gólmi sa to ale podarilo Kafkovi, ktorý tak Košičanov postupne poslal do vedenia 3:0 i 4:0. Zdalo sa, že domáci už budú mať prvú tretinu jasne vo svojej réžii, napokon ale prišla chybička aj na ich strane. Po nedorozumení sa do samostatného úniku dostal Ďaloga, ktorý využil ponúknutý priestor a prekonal Habala. Ďaloga tak ukončil gólové hody, ktoré so sebou úvodná tretina priniesla. Košice po 20 minútach hry vyhrávali nad Detvou 4:1.

Aj druhá tretina priniesla veľmi rýchly gól, pričom v ňom mali opäť prsty naši chlapci. Po minúte hry sa totiž presadil Dávid Šoltés, ktorý upravoval už na 5:1 z nášho pohľadu. Po Kafkovi sme tak mali aj druhého dvojgólového strelca. Hra sa následne po góle mierne upokojila a tento fakt trval až do 27. minúty. Práve v tomto čase mal na hokejke ďalší gól Netík, keď stál osamotený pred Riečickým. Gólman však predviedol famózny zákrok lapačkou a svoj celok výrazne podržal. Zaujímavé to však bolo aj na opačnej strane, v 29. minúte vystrelil výborne Žilka a Habal mal veru čo robiť, aby puk úspešne vytlačil do bezpečnej zóny. Napokon sa mu to podarilo a aj to bol dôvod, pre ktorý necelé štyri minúty pred koncom prostrednej časti riadnej hracej doby košický kapitán Nagy zavŕšil gólový poltucet v podaní Oceliarov. Pred prestávkou to skúsil aj Šimon, jeho krížna strela sa neujala. Po 40 minútach hry tak platilo košické vedenie v pomere 6:1.

Úvod záverečnej časti zápasu bol obojstranne mimoriadne opatrný, no aj napriek tomu sme si dokázali v polovici 42. minúty vypracovať prečíslenie. Kafka v ňom ešte nezištne hľadal Netíka, avšak puk na neho neprepadol. Zdalo sa tak, že nášmu skúsenému útočníkovi v tomto zápase nebolo súdené skórovať. Platilo však, že bezgólovou tretinou neostala ani tá tretia. Dokonalou akciou sa totiž elitnej košickej formácii podarilo vyšachovať detviansku defenzívu. Na konci všetkého bol Brophey, ktorý už len pohodlne zasunul do odkrytej časti Riečického bránky. Následne sa mohol hetriku dostať Šoltés, ktorý pálil z neľahkej pozície. Výbornú krížnu strelu ale dokázal gólman Detvy zastaviť, preto sa skóre nemenilo. Tento fakt platil až do absolútneho záveru, Košice tak zdolali Detvu napokon pomerom 7:1.