(1:3, 0:2, 0:1)
Stav série: 0:2
VLCI Žilina

HC Košice — Vlci Žilina 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 6. Novák (Jacko) – 2. Cíger, 4. Macek (Halama), 16. Macek (Mikula, Drtina), 25. Hřebíček (Cíger, Mikula), 33. Macek (Rehák, Drtina), 49. Safaralejev (Vybiral, Hřebíček)

Vylúčení: 2:1 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach — Riš, Janiga (všetci SVK). Diváci: bez divákov.

HC Košice: Balogáč (Kaľavský) — M. Novota, Štec, Jacko, Ragan, Hudec, Škrek, Galický, Jurčo — Kiss, Farkaš, Nagy — Vaculík, Krasnozhon, J. Bartoš — A. Novota, Jadrný, Tvrdoň — Havadej, Barger, Novák

Vlci Žilina: Mikoláš (21. Kubiridžák) — Myšiak, Pišoja, Drtina, Kocúr, Rehák, Petran, Nahálka, Hřebíček — Vybiral, Šmída, Safaralejev — Macek, Halama, Mikula — Cíger, Jakubík, Mrázik — Lopušan, Rehák, Greguss

Vlci zo Žiliny v úvode odvetného zápasu semifinálovej série na nič nečakali, čo sa napokon ukázalo z ich pohľadu ako správny ťah. Už po necelých dvoch minútach totiž v Steel aréne viedli 1:0. Balogáčovi sa totiž nepodarilo zachytiť Cígerovu strelu od modrej čiary. Košický gólman inkasoval aj o necelé dve minúty neskôr, hoci vtedy toho veľa urobiť nemohol. Macek totiž dostal puk pred odkrytú časť košickej svätyne a pohodlne navýšil žilinské vedenie na 2:0. Mladíkom v drese Košíc sa podarilo znížiť po krásnej akcii Jacka z polovice šiestej minúty. Na jej konci bola prihrávka pred bránkovisko, odkiaľ zakončil nekompromisne Novák. Ešte pred prestávkou sa však Žilina vrátila k dvojgólovému vedeniu, do polobrázdnej bránky zakončoval opäť Macek. Po 20 minútach hry tak platil priebežný stav 1:3.

V prostrednej časti sa hosťom darilo hru kontrolovať, hoci počas jej úvodnej minúty si vypracovali veľkú šancu Košice. Po zaváhaní Kubiridžáka dostal puk v predbránkovom priestore priamo na čepeľ Vaculík, ale z bezprostrednej blízkosti sa mu brankára prekonať nepodarilo. Vlci následne využili obe ponúknuté presilové hry. V polovici 25. minúty prepálil Balogáča ranou od modrej čiary Hřebíček, ten tak upravil na 1:4. Do štvorgólového vedenia dostal o osem minút neskôr Žilinu svojím tretík gólom v zápase Macek. Po 40 minútach hry platil priebežný stav 1:5.

Pri priebežnom skóre 1:14 v semifinálovej sérii už tak mala Žilina postup do finále JOJ Slovenského pohára istý. Čakalo sa len na konečný výsledok odvetného stretnutia v Steel aréne. Finálnu podobu mu dal v 49. minúte Safaralejev, ktorý upravil na 1:6.