5 : 2
(1:0, 2:1, 2:1)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly a asistencie: 13. Suja (Spilar), 33. Haščák (Pulli, Nagy), 38. Nagy (Spilar, Suja), 50. Pulli (Šoltés, Suja), 59. Nagy (Dudáš, Habal) – 30. Chovan (Špirko, Obdržálek), 41. Špirko (Vandane, Roman)

Vylúčení: 6:3 na dve min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Gajan, Bogdaň, 3960 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Lenďák, Dudáš (A), Pretnar, Koch, McDowell, Pulli, Michalčin – Netík, Brophey, Kafka – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Haščák, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Š. Petráš

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Drgoň, Pöyhönen, Vandane, Roman, Zeleňák, Ulrych, Holovič, Hraško – Obdržálek, Kytnár (A), Chovan (C) – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Demkov, Lušňák, Zuzin – Andrisík, S. Petráš, Šišovský

O vhodenie slávnostného buly pred zápasom sa postaral lúčiaci sa prezident U. S. Steel Košice Scott D. Buckiso, ktorému sa za dlhoročnú podporu košického hokeja poďakovali prezident klubu Július Lang a výkonný riaditeľ Rastislav Rusič, ako aj všetcihokejisti HC Košice.

Do stretnutia vstúpili lepšie košickí Oceliari. Tí síce hrali v jeho úvode v početnej nevýhode, avšak sami si dokázali vypracovať gólovú šancu. Na konci druhej minúty sa rútil na Skapskeho osamotený Hričina, jeho zakončenie musela zastaviť až konštrukcia bránky. V ďalšom priebehu sa herný prejav oboch mužstiev vyrovnal a až do trinástej minúty sme tak výraznejšiu šancu na skórovanie nevideli. V čase 12:30 ale nerozohrala zvolenská defenzíva presne, čo využil Spilar na prihrávku, ktorú zúročil Suja najlepším možným spôsbom. Košičania viedli 1:0. Ešte pred prestákou sme mohli svoje vedenie aj navýšiť, po reflexívnom vykopnutí Skapskeho ale Haščák nedoklepol presne. Rovnako tak sa pred bránkoviskom nepresadil ani Klíma, ktorý netrafil puk ideálne, a tak nesmeroval do priestoru troch žrdí. Keďže sa už nič podstatné neudialo, po 20 minútach hry platil stav 1:0 v prospech domácich Košíc.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla niekoľko zaujímavých momentov. V jej úvode bol lepším tímom ten zvolenský, ktorý sa dostal k zakončeniu zásluhou Zeleňáka. Strela k vzdialenejšej žrdi bola myslená dobre, lapačka Habala ale priletela v správny čas na správne miesto. O päť minút neskôr zasa zakročil náš gólman špičkou betónu, čím zabránil vyrovnávajúcemu gólu. Ten prišiel napokon v 30. minúte, keď využil presilovú hru Chovan. Ten vyslal strelu, na ktorú Habal nevidel, a tak puk zapadol až do siete. O tri minúty neskôr skórovali aj Oceliari. Prihrávku na ľavú stranu zúročil Haščák, ktorý zakončil skôr, ako sa stihol Skapski presunúť. Košičania viedli 2:1. Ešte pred prestávkou sa im ale rozdiel podarilo navýšiť, keďže ideálnu prihrávku pred bránkovisko pretavil Nagy na tretí gól. Zvolen tak odchádzal do šatne s dvojgólovou stratou a zdalo sa, že ak bude chcieť pomýšľať na body, bude musieť svoju taktiku zmeniť.

V úvode tretej tretiny dohrával náš súper presilovú hru, ktorú dokázal pomerne rýchlo zúročiť. Vladislav Habal totiž lovil vo svojej sieti puk už po 24 sekundách hry, keď sa o kontaktný gól postaral skúsený Špirko. Na opačnej strane sa ocitol v šanci Haščák. Ten mohol v 45. minúte upraviť na 4:2 pre Košice, tentokrát sa mu ale skórovať nepodarilo. Na štvrtý košický gól si preto diváci museli počkať do 50. minúty, keď sa počas presilovky presadil fínsky zadák Jere Pulli. Následne sme mohli súperovi odskočiť aj na rozdiel troch presných zásahov. Počas oslabenia unikol zvolenskej obrane Suja, ten ale svoj druhý gól v zápase nepridal. Na konečných 5:2 upravil gólom do prázdnej bránky Nagy. Zaujímavosťou je, že pri tomto presnom zásahu si asistenciu pripísal aj náš gólman Vladislav Habal.